WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Marek_Sz

Re: Oglądalność „Korony królów” powyżej oczekiwań TVP. Jacek Kurski: to telenowela, a nie elaborat naukowy

Marek_Sz Czw Sty 04, 2018 1:34 pm

A ludzie z serialu dowiedzą się, że był taki król jak Kazimierz Wielki...

i to jest najlepszy komentarz do tego co ma Kurski w głowie i dlaczego nie powinien nawet stać obok telewizora. Ciemny lud teraz zamiast ze szkoły, to dowie się wszystkiego z TVP
Awatar użytkownika
Olo

Re: Oglądalność „Korony królów” powyżej oczekiwań TVP. Jacek Kurski: to telenowela, a nie elaborat naukowy

Olo Czw Sty 04, 2018 1:45 pm

Obejrzałem dwa odcinki.. Więcej nie podolalem. Ten film powinien być emitowany na antenie tv trwam. Akcja jak na meczu szachowy. Aktorzy drewniani i totalnie wieje nuda.
Awatar użytkownika
Karolina

Karolina Czw Sty 04, 2018 1:49 pm

Za jeden odcinek tomasz lis na żywo, Lis dostawał od TVP 100 tysięcy zł. doliczając do tego koszty produkcji jego program, nie będzie przesadą, gdy się powie, że ze 130 tysięcy kosztował jego odcinek.
To że ta telenowela jest taka na pewno ma swoje wady, ale telenowela historyczna to coś nowego, lepsze to niż odcinki dlaczego ja, szkoła itp. (a jestem pewna, że te odcinki szkoły itp też nie są tanie). Przynajmniej korona królów ma jakąś wartość edukacyjną i nie są to pieniądze wyrzucone w błoto jak w przypadku lisa, słoików, szkoły, sedzi anny marii itp
Awatar użytkownika
Piast

Piast Czw Sty 04, 2018 1:49 pm

Ludzie, ja wiem, że co by nie nakręcili, to wam się nie spodoba, bo hejt na Kurskiego musi być, choć 3 mln ludzi nie ogląda się na szczekające psy i z karawaną jedzie dalej. Skąd wy macie te porównania do GoT. Przecież to od początku miała być telenowela, taki Klan 700 lat wcześniej. Nic innego. Jakby na tvp2 w tym samym czasie Kurski puścił greotron to nawet dziesiątej części widowni KorKrólów by nie miała.
Awatar użytkownika
Jutrzen

Jutrzen Czw Sty 04, 2018 4:05 pm

Parafrazując p. Kurskiego: "Polacy zasługują na bylejakość".
Awatar użytkownika
jaca

jaca Czw Sty 04, 2018 4:21 pm

Jan Wieczorkowski, Robert Gonera i Andrzej Deskur - Panowie, dla kasy to zrobiliście?! Nie wierzę.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Czw Sty 04, 2018 4:23 pm

"Piast" napisał(a): Ludzie, ja wiem, że co by nie nakręcili, to wam się nie spodoba, bo hejt na Kurskiego musi być, choć 3 mln ludzi nie ogląda się na szczekające psy i z karawaną jedzie dalej. Skąd wy macie te porównania do GoT. Przecież to od początku miała być telenowela, taki Klan 700 lat wcześniej. Nic innego. Jakby na tvp2 w tym samym czasie Kurski puścił greotron to nawet dziesiątej części widowni KorKrólów by nie miała.

Nie rozumiesz. Albo nie oglądałeś. To nie jest sprawa polityczna, to jest naprawdę słabe. Tak słabe, aż śmieszne. Czasem uroczo śmieszne, czasem żenująco śmieszne.
A w założeniach nie miało być śmieszne.

Sprawa jest tylko o tyle polityczna, że gdyby nie nadymano balonika, to tak słabego serialu nie oglądałbym dla samego żartu. Bo nie byłoby efektu niezałożonego komizmu, polegającego na rozbieżności między zapowiedziami a rzeczywistością.
Awatar użytkownika
Zenada narodowa

Zenada narodowa Czw Sty 04, 2018 4:25 pm

Nawet telenoweli nie umiesy zrobic porzadnie, patalachu, co dopiero elaborat.
Awatar użytkownika
I tyle

I tyle Czw Sty 04, 2018 4:59 pm

"Karolina" napisał(a): Za jeden odcinek tomasz lis na żywo, Lis dostawał od TVP 100 tysięcy zł. doliczając do tego koszty produkcji jego program, nie będzie przesadą, gdy się powie, że ze 130 tysięcy kosztował jego odcinek.
To że ta telenowela jest taka na pewno ma swoje wady, ale telenowela historyczna to coś nowego, lepsze to niż odcinki dlaczego ja, szkoła itp. (a jestem pewna, że te odcinki szkoły itp też nie są tanie). Przynajmniej korona królów ma jakąś wartość edukacyjną i nie są to pieniądze wyrzucone w błoto jak w przypadku lisa, słoików, szkoły, sedzi anny marii itp

Wartość edukacyjną ma taką, że uczy czym jest zła literatura, niedobra reżyseria i nieudolne aktorstwo!
Awatar użytkownika
ttttt

ttttt Czw Sty 04, 2018 5:22 pm

"Tomasz" napisał(a): Włączta se lemingi "Trudne Sprawy" na Polsacie, albo "Ukrytą Prawdę" na TVNie i podniecajta się "wysokim" poziomem artystycznym i aktorskim, przerywanym espumisanem i tabletkami dopochwowymi... :D

sporo wiesz na temat oferty - wszystko to na Twoim poziomie...
Awatar użytkownika
jak

jak Czw Sty 04, 2018 7:45 pm

Kurski weź i się pieprznij w czoło.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Czw Sty 04, 2018 8:22 pm

Odcinek 5. Nie było zabawnie. A szkoda. Miska z kaszą, która grała w odcinku 3, powróciła.

Dialogi typu: "Nie licz na pogan, licz na Węgrów", "Po Wawelu będą się kręcić obcy, a to zawsze niebezpieczne", "Zawsze odmawiam pacierz za króla Władysława" (to akurat było zawezwaniem dwórki do seksu pozamałżeńskiego z Kazimierzem w przyszłych odcinkach).

Zjeżdża w stronę zwyczajnej telenoweli, tylko słabej. Nie podoba mi się ten kierunek. Pastisz filmu historycznego wprawiał mnie w dobry humor. Odcinek 5 mnie irytował.

ps. Olgierd (Algirdas) w każdym odcinku zdąża dojechać na Litwę ... i wrócić. I tak sobie obcy książę kręci się po ościennych państwach raz do przodu, raz do tyłu. Nikt mu nie daje podwodów. Nie ma przewodnika z dworu (w normalnych warunkach zwyczajów średniowiecznych byłoby to wielką obrazą, gdyby książę sąsiedniego kraju przejeżdżał nie dając o tym wieści - i odwrotnie: gdyby przejedżał, a nie dostał straży i podwodów).
Awatar użytkownika

www Czw Sty 04, 2018 8:27 pm

"Marcin" napisał(a): Panie Kurski to jedynie efekt świeżości - część ogląda z ciekawości, część ogląda dla śmiechu, a po dwóch miesiącach widownia ustanie na poziomie 2 mln z kawałkiem.
Jeśli oglądasz to do śmiechu i tak marnujesz 30 min dziennie, to naprawdę musisz mieć ciekawe życie.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Czw Sty 04, 2018 8:36 pm

"www" napisał(a):
"Marcin" napisał(a): Panie Kurski to jedynie efekt świeżości - część ogląda z ciekawości, część ogląda dla śmiechu, a po dwóch miesiącach widownia ustanie na poziomie 2 mln z kawałkiem.
Jeśli oglądasz to do śmiechu i tak marnujesz 30 min dziennie, to naprawdę musisz mieć ciekawe życie.

Czemu wyrzucasz człowiekowi, że chce się śmiać? Szczędzisz mu marnych 22 minut śmiechu?
Co więcej napiszesz - że klienci kin, którzy poszli oglądać "Star Wars" mają kiepskie życie, skoro "zmarnowali" po 150 minut i kilkadziesiąt złotych na oglądanie bajki?!
A może że istnienie gatunku literackiego "komedia" jest zbędne, bo czytanie czegoś dla śmiechu to marnowanie czasu.

W szkole powinno się przywrócić nauczanie logiki formalnej. Nawet zwykłego rachunku zdań. Może to pozwoliłoby skłaniać piszących do jakiejkolwiek analizy przyczynowo-skutkowej...
Awatar użytkownika
tyle

tyle Pią Sty 05, 2018 12:30 am

KIEPSCY po pisowsku
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości