WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Janina Dziąsło

Re: PiS szykuje ustawę o dekoncentracji mediów. „15 proc. udziału obcego kapitału”

Janina Dziąsło Pią Sie 04, 2017 1:08 pm

Podobno mają powołać obozy dekoncentracyjne.
Awatar użytkownika
Adrian, Andrzej lub Ambroży

Re: PiS szykuje ustawę o dekoncentracji mediów. „15 proc. udziału obcego kapitału”

Adrian, Andrzej lub Ambroży Pią Sie 04, 2017 1:30 pm

Podoba mi się pomysł Prezesa. Zachodni właściciele dorobili się w Polsce, według moich subiektywnych spostrzeżeń, ogromnych majątków, nie placąc u nas dużych podatków i wynagradzając swych tubylczych pracowników nawet w czasach prosperity średnio lub wręcz marnie oraz traktując ich niejednokrotnie wręcz podle. Z reguły rzeczonym wydawcom zawsze było za mało zysków, za mało pieniędzy,zawsze nic się im nie opłacało, ciągle podkreślali, ile to kosztują komputery dla nas, zawsze zespoły redakcyjne były nieduże lub wręcz mikroskopijne w porównaniu z redakcjami zachodnimi, itp., itd. Gdy będą mieli teraz dzięki myśli Prezesa tylko 15 proc. udziałów (moim zdaniem wystarczyłoby 5 procent), to wreszcie będzie się im wszystko opłacać, a zaoszczędzone pieniądze zainwestują korzystniej u siebie lub u diabła. Byle już nigdy nie inwestowali w Polsce.
Awatar użytkownika
Bart

Bart Pią Sie 04, 2017 1:55 pm

"ten" napisał(a):
"Axel" napisał(a): Jak Niemcy czy Francuzi ograniczają to szczekacze nawet nie pisną, a jak u nas chcemy wprowadzić podobne rozwiązania to volksdeutche i pospolite, bezwolne i potrafiące tylko paplać to co usłyszą w niemieckich mediach lemingi wyrażają oburzenie.... weźcie się skrzyknijcie, wykupcie udziały w TVN i róbcie dalej co chcecie... może kiedyś się opamiętajcie, jest szansa, bo Niemcy nigdy nie będą działać na korzyść Polski (tylko proszę, nie mówcie mi o dotacjach unijnych - to marna zapłata za całkowite otwarcie naszego rynku dla państw UE, szczególnie Niemców, których połowa PKB pochodzi z eksportu; bez Euro i otwartego rynku unijnego Niemcy miałyby gigantyczne problemy.... zresztą i tak będą miały, to tylko kwestia czasu)

Jeden co rozsądnie pisze.
Pętaki tylko plują - to nie ważne, że w Niemczech i Francji takie przepisy obowiązują, ale u nas to złe.

nieważne pisze się razem
Awatar użytkownika
Andre

Andre Pią Sie 04, 2017 2:23 pm

TOMEK bo tak się podpisles grożąc komukolwiek jest karane i myślę ze za ten wpis o Kaczyńskim odpowiedź możesz go nie lubiec ale za groźby się odpowiada
Awatar użytkownika
aZaliż

aZaliż Pią Sie 04, 2017 2:25 pm

"prawnik" napisał(a): Ma to doprowadzić do przejęcia mediów przez spółki Skarbu Państwa, bezpośrednio zależne od partii i rządu.
Albowiem jedynie spółki Skarbu Państwa można przymusić do nierentownych inwestycji, jak wykup prasy lokalnej przez podmiot nie znający się na wydawaniu prasy.

Tyle, że wydawca może zrobić taki myk:
1. Przekazać udziały załodze, z rygorystycznymi warunkami odsprzedaży.
2. Wygasić medium z zachowaniem praw do tytułu.
3. Wydawać z zagranicy (formalnie) kupując od polskiego zespołu redakcyjnego, niepowiązanego z tytułem, materiały.

I wtedy ustawa nie obejmie, nikt nie przejmie i nic nie zyska.
Awatar użytkownika
aZaliż

aZaliż Pią Sie 04, 2017 2:25 pm

"prawnik" napisał(a): Ma to doprowadzić do przejęcia mediów przez spółki Skarbu Państwa, bezpośrednio zależne od partii i rządu.
Albowiem jedynie spółki Skarbu Państwa można przymusić do nierentownych inwestycji, jak wykup prasy lokalnej przez podmiot nie znający się na wydawaniu prasy.

Tyle, że wydawca może zrobić taki myk:
1. Przekazać udziały załodze, z rygorystycznymi warunkami odsprzedaży.
2. Wygasić medium z zachowaniem praw do tytułu.
3. Wydawać z zagranicy (formalnie) kupując od polskiego zespołu redakcyjnego, niepowiązanego z tytułem, materiały.

I wtedy ustawa nie obejmie, nikt nie przejmie i nic nie zyska.
Awatar użytkownika
Tomek

Tomek Pią Sie 04, 2017 2:34 pm

I bardzo dobrze na media w Polsce nie mogą wpływać inne kraje jak to ma miejsce w tej chwili.
Awatar użytkownika
Tomek

Tomek Pią Sie 04, 2017 4:16 pm

I bardzo dobrze na media w Polsce nie mogą wpływać inne kraje jak to ma miejsce w tej chwili.
Awatar użytkownika
wiiiktor

wiiiktor Pią Sie 04, 2017 5:45 pm

"Ustawa jak w Rosji" hehe, a dlaczego nie napisali "Ustawa jak we Francji" albo "Ustawa jak w Niemczech"
Awatar użytkownika
OLO

OLO Pią Sie 04, 2017 6:13 pm

kiedy będą zamykać do więzień obywateli, którzy są przeciwni Kaczyńskiemu?
Awatar użytkownika
Anonim

Anonim Pią Sie 04, 2017 6:40 pm

To już zaczyna być przesada nie dość że jest TVPIS to jeszcze chcieli by PIS 24 i PIS NEWS PIS Turbo PIS Style PIS Sport PIS Meteo PIS 7 PIS Fabuła PIS Network ogólnie to niech wprowadzą na wszystkie kanały niech leci PIS 24 h na dobę i jeszcze radio i prasa lokalna przejmie sobie senator od skoków tak opór będzie bo ja już wole oglądać komercje bo to jest dziwna sytuacja bo to w mediach publicznych powinny być lepsze programy a jest odwrotnie jak dziś przejrzałem gazetę polską w sklepie to i śmieszno i straszno to co tam wypisują przecież dla człowieka w miarę inteligentnego to jest co najmniej nieporozumienie
Awatar użytkownika
Jan

Jan Pią Sie 04, 2017 7:01 pm

Media kształtują pogląd ludzi. Dlaczego Niemcy, Francuzi, USA mają kształtować poglądy Polaków ? I tak pewnie znajdą obejście i odsprzedadzą np. takiemu Solorzowi z obywatelstwem polskim.
Awatar użytkownika
Życzeniowo

Życzeniowo Pią Sie 04, 2017 7:03 pm

Te opinie, że pis tego nie przepchnie. Wielokrotnie pokazali, że mają prawo gdzieś. Chcą mediów partyjnych - wszystkich. I wszyscy tez za to zapłacimy - bo ile Skarb Państwa jest w stanie wykupić udziałów. W ogóle niech pan prezes zabroni jakiegokolwiek obcego kapitału w Polsce. Będziemy jak Korea Północna! Choć niektórym trochę łyso będzie, że pomarańcze i czekoladki to znowu tylko od cioci z Zachodu.
Awatar użytkownika
Dx2

Dx2 Pią Sie 04, 2017 7:03 pm

Poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałem tekst:
Dekoncentracja dotyczy tylko kapitału zagranicznego?
Polak/polski kapitał będzie mógł mieć 100% gazety/tv/portalu i je "krzyżować"?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dx2

Dx2 Pią Sie 04, 2017 7:09 pm

Poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałem tekst:
Dekoncentracja dotyczy tylko kapitału zagranicznego?
Polak/polski kapitał będzie mógł mieć 100% gazety/tv/portalu i je "krzyżować"?

Pozdrawiam
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości