WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Marcin

„Pixel” trafia do sprzedaży. Czy powiedzie mu się lepiej niż „Secret Service”? (opinie)

Marcin Pią Sty 30, 2015 12:07 pm

Pierwszy Pixel okazał się dużo lepszym pismem niż konkurencja drukowana - i pierwszy numer SS.
Jedyne co mogę mu zarzucić to zbyt krótki recenzje gier - ale będę kupował.
Awatar użytkownika
przeBOY

Re: „Pixel” trafia do sprzedaży. Czy powiedzie mu się lepiej niż „Secret Service”? (opinie)

przeBOY Pią Sty 30, 2015 12:08 pm

Jestem jedną z osób, które na profilu facebookowym Pixela wyraziły (kulturalnie) niezadowolenie z powodu zamknięcia SS i poddały w wątpliwość, czy to był na pewno efekt niezamierzony przez redakcję. Wpisy moje, i innych osób, zostały oczywiście usunięte, zaś profile otrzymały bany. Z takim podejściem od strony redakcji nie zamierzam sięgać po ten tytuł. Ale też nie mam specjalnych powodów - żyłem już w czasach ZX Spectruma, czytałem Bajtka, pismo więc nie ma mi nic ciekawego do zaoferowania w tematyce, którą się wychowywałem, bo w zasadzie wszystko to już wiem. Zaś jeżeli chodzi o nowości rynkowe, to mam CD Action.
Aha, jeszcze jedno - ekipa składająca się na Pixela "położyła" praktycznie wszystkie liczące się magazyny o grach, które dotychczas wychodziły w Polsce (poza CDA). Można więc powiedzieć, że mają doświadczenie w prowadzeniu magazynów skazanych na upadek :)
Awatar użytkownika
cwel

Re: „Pixel” trafia do sprzedaży. Czy powiedzie mu się lepiej niż „Secret Service”? (opinie)

cwel Pią Sty 30, 2015 1:25 pm

A po polsu nie można było nazwać pisma? Ciągle ta durna maniera biznesmenów z lat 90-tych, że wszystkie nazwy muszą być po angielsku.
Awatar użytkownika
Nick

Nick Pią Sty 30, 2015 1:49 pm

Mam pytanie do naczelnego. Na ile numerów redakcja Pixela wynajęła tytuł? 2 numery czy więcej?
Awatar użytkownika
rak

rak Pią Sty 30, 2015 2:06 pm

Jedna uwaga: ewidentnie nie oceniają EKSPERCI tylko KONKURENCJA, a to zmienia trochę odbiór wypowiadanych słów.
Awatar użytkownika
walt

walt Pią Sty 30, 2015 2:53 pm

@rak
Święta racja. Żaden ekspert przy zdrowych zmysłach nie powiedziałby, że Pixel ma jakiekolwiek szanse na sukces, a konkurencja jednak przez delikatność stara się nie kopać leżącego.
Awatar użytkownika
:P

:P Pią Sty 30, 2015 3:06 pm

@rak - no ale tu akurat jedno drugiego nie wylklucza
Awatar użytkownika
j

j Pią Sty 30, 2015 3:27 pm

Oddajcie pieniądze ludziom, którzy wam je dali na SS.
Awatar użytkownika
Marek

Marek Pią Sty 30, 2015 7:49 pm

Liczę na to, że oddacie - co do grosza - pieniądze które wpłacili wam internauci na odbudowę Secret Service.
Awatar użytkownika
Nick

Nick Pią Sty 30, 2015 9:00 pm

Przecież oddali pieniądze co do grosza każdemu kto chciał?
Komentujecie a nawet się nie orientujecie jak wygląda sytuacja...
Awatar użytkownika
shade06

shade06 Sob Sty 31, 2015 8:54 pm

Był e-mail z informacje jak odzyskać pieniądze, ale komentują ci co nie spierali. Co do pisma ja jestem zadowolony nie ma płyty cale szczęście bo po co dawać gre jak konkurencja która juz się ma jak się jest graczem a jak się jej nie ma to znaczy ze tytuł malo warty uwagi. Treść pisma zachowuje wysoki poziom. Jak następne numery będą na takim poziomie zaprenumeruje na pewno.
Awatar użytkownika
Luke

Luke Nie Lut 01, 2015 6:20 pm

"Eksperci są zgodni co do tego, że największą przeszkodą w osiągnięciu przez „Pixel” sukcesu na rynku jest jego silny związek z SS" - tacy eksperci jak z koziej dupy trąbka. Przecież powiązania z SS to główny atut!
Awatar użytkownika
drS

drS Śro Lut 11, 2015 10:51 am

"tacy eksperci jak z koziej dupy trąbka. Przecież powiązania z SS to główny atut!" - dla jednych atut, dla innych - nie. Dla mnie to żaden atut.

Zapoznałem się z zawartością odrodzonego SS. Ba! Czytałem nawet stary SS. Zapoznam się zaraz z Pixelem. Jazda na sentymentach w tym przypadku się nie uda. Nie za taką cenę pisma. Prawa rynku są jasne i w Polsce taki magazyn nie będzie się długo ukazywać. Chyba że na Empikowej półce, wydawany w ilości 2-5.000 egzemplarzy, z czego 1/3 się nie sprzeda - wysoki koszt pisma pozwoli wtedy pokryć te niesprzedane egzemplarze.
Awatar użytkownika
chmuri

chmuri Wto Lut 24, 2015 12:31 am

Tak wiem wyszło jak wyszło i na pewno to nie była wina redakcji . Miałem wszystkie ssy kompendium i jestem właśnie pokoleniem 30stki która tworzyła czytelników ss za młodu. Fakt że 5 minut temu zaprenumerowałem pixel nie mając o nim zielonego pojęcia potwierdza tylko to że i tak ss był lepszy od resetu ;) A CD-Action no ok jest, ale swego czasu kupiłem klika numerów tylko po to aby mieć grę w dodatku bo oprócz tego to szczerze mówiąc jakoś za stary jestem na cd-action:P Pozdrawiam i zobaczymy co będzie jak mi przyślą pierwszy numer:)
Awatar użytkownika
Lamer

Lamer Pią Gru 09, 2022 3:57 pm

"Nick" napisał(a): Mam pytanie do naczelnego. Na ile numerów redakcja Pixela wynajęła tytuł? 2 numery czy więcej?

Nie pisz tak ostro bo usuną komentarz. A nie, czekaj, tutaj nie usuną! :)
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości