WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
wkm

Płatny dostęp do treści to przyszłość cyfrowej prasy

wkm Pon Kwi 28, 2014 1:42 am

Jałowe dyskusje o niczym, tak długo, jak długo Agora nie przedstawi wyników finansowych swojego eksperymentu. Jedni mówią to co mówią, bo podejrzewają, że te wyniki są świetne, inni gadają swoje, bo myślą, że wyniki są i będą kiepskie. A tylko Agora zna prawdę.

Jeśli o mnie chodzi, to od ponad miesiąca nie mam już zasubskrybowanych RSSów z gazety lokalnej. Przeszedłem na mojemiasto. Te same treści, nawet szybciej. Pewnie przez te wszystkie lata nie wiedziałem, że łódzka gazeta zrzyna z mm. Na strony wyborczej zaglądam tylko, by poczytać DF i to też tylko jak mi się przypomni (czyli rzadko). Albo łapię się na 10 darmowych odsłon w miesiącu, albo, jeśli już się nie łapię, to wchodzę przez googla. Płacić za to nie zamierzam, nawet jeśli już zlikwidują (świadomą, lub nie) możliwość obchodzenia paywalla przez wchodzenie bezpośrednio z wyszukiwarki.
Awatar użytkownika
jak

Re: Płatny dostęp do treści to przyszłość cyfrowej prasy

jak Pon Kwi 28, 2014 8:49 am

A co ma chomikuj.pl ze Spotify wspólnego? Spotify jest legalne, a z tego chomikuj to ściągają same pirackie materiały.
Awatar użytkownika
xyz1

xyz1 Pon Kwi 28, 2014 9:02 am

Pytanie. Co mądrego o zarabianiu w internecie mogą powiedzieć ludzie, którzy pracują u wydawcy, czyli nie na swoim, i którzy nigdy w życiu sami złotówki w internecie nie zarobili?
Awatar użytkownika
jak

jak Pon Kwi 28, 2014 10:04 am

The Sun może sobie być za paywallem jak ma własne treści. Agora nie ma do zaoferowania nic za co warto płacić.
Awatar użytkownika
Analityk

Analityk Pon Kwi 28, 2014 3:15 pm

Z chęcią zapłacę, ale jak zacznie się z dziennikarzmi podpisywać umowy na wykonanie pracy i płacić dziennikarzom na śmieciówkach, a nie robić ich w konia na honoraria w stylu "Wycena po publikacji" lub "Dostaniesz połowę, bo jakoś nie podoba się ten tekst. I ciesz się, że ci zapłacę!". Co się dziwić, że takie zarządzanie doprowadziło do tego, że ludzie tego już nie kupują!
Awatar użytkownika
kamil

kamil Pon Kwi 28, 2014 10:38 pm

@Analityk -a niby czemu gryzipiórek ma za elementarną umiejętność dostawać umowę o pracę ? I jaki jest związek takiego wynagradzania z płaceniem subskrypcji ? błądzisz po manowcach niewiedzy. Dodaj w nicku przedrostek " quasi" :D
Awatar użytkownika
Trzezwy

Trzezwy Wto Kwi 29, 2014 2:08 am

O, to zupelnie jak z wydaniem papierowym, tez nie ma znaczenia jaki jest naklad i ilu prenumeratorow, wazne jaki zysk.
Awatar użytkownika
ALO

ALO Wto Kwi 29, 2014 6:41 am

Nie mam nic przeciwko płaceniu za treści w internecie. Niech tylko cena będzie dostosowana do ich poziomu. Często w "Wyborczej" porównują się do NY Timesa. Nie bardzo wiem dlaczego. Treści oferowane przez NYT biją swoim poziomem merytorycznym na głowę to co daje nam GW...
Awatar użytkownika
Piterek

Piterek Śro Kwi 30, 2014 12:06 pm

Mam teoretyczne pytanie. Wyobraźcie sobie serwis www, w którym są wszystkie gazety. Skany, pdfy albo w wersji elektronicznej. I w danym momencie dany egzemplarz może przeglądać tylko 1 osoba. Pytanie - czy takie serwis będzie legalny?
Bo kiedyś tak działał netflix.
Awatar użytkownika
Piotrek

Piotrek Pią Maj 02, 2014 10:52 am

Nigdy w życiu nie zapłacę za treści w internecie. Ale lemingi pewnie zapłacą za wszystko. Banda debili.
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości