WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
de

Pół roku działalności polskiej wersji platformy Jeffa Bezosa w Polsce: Amazon otworzył polski rynek na świat

de Sob Paź 16, 2021 8:20 am

nic nie kupiłem, nie mam tam konta
Awatar użytkownika
jak

Re: Pół roku działalności polskiej wersji platformy Jeffa Bezosa w Polsce: Amazon otworzył polski rynek na świat

jak Sob Paź 16, 2021 10:06 am

Nic nie zmieniło bo oferta nie jest dostosowana do Polaków. Same filmy tam kupowałem jak na razie i żadnego nie znalazłem z polską wersją językową. Pół roku po wejściu do Polski.
Awatar użytkownika
jak

Re: Pół roku działalności polskiej wersji platformy Jeffa Bezosa w Polsce: Amazon otworzył polski rynek na świat

jak Sob Paź 16, 2021 10:13 am

Polski Prime jest mi w tej chwili głęboko obojętny bo i tak dostawa od czterdziestu złotych jest za darmo. Co mam tam tańszego kupować jak polskie książki mam w Empiku, a zagraniczne są zawsze droższe? Do tego ani jedno zamówienie do mnie nie przyszło z polskiego magazynu, więc co mnie to obchodzi, że oni mają centra dystrybucyjne nad Wisłą skoro i tak czekałem jakieś pięć dni?
Awatar użytkownika
Słabo

Słabo Sob Paź 16, 2021 10:32 am

Brak orawie każdego towaru który chce kupić. Totalne dno jak na razie
Awatar użytkownika
jak

jak Sob Paź 16, 2021 1:11 pm

Z próby 2000 osób im wyszło, że na Amazonie zakupy robią zamożne geeki. Weźcie mnie nie rozśmieszajcie bo ja na brytyjskim Amazonie kupowałem dekadę temu tylko dlatego, że wtedy jak się wydało 25 funtów to dostarczali do Polski za darmo.
Awatar użytkownika
Grzesiek

Grzesiek Sob Paź 16, 2021 4:33 pm

A kiedy zaczną płacić podatki w Unii Europejskiej, a nie w Luksemburgu po jak donosiły media negocjacjach i tajnej umowie - LuksembugLeaks. ?
Amazon musi płacić podatki jak każdy przeciętny Kowalski lub lokalne firmy, a nie wyprowadzać podatki.

PS Oferta dla Polski nieporównywalnie gorsza niż w Niemczech czy Wielkiej Brytanii.
Awatar użytkownika
Seba

Seba Sob Paź 16, 2021 8:27 pm

Który z tych wielkich amerykańskich w Europie podatki płaci?
Amazon
FB
Insta ?
Awatar użytkownika
Gal

Gal Sob Paź 16, 2021 11:29 pm

"w długoterminowej perspektywie staramy się zapewniać naszym polskim klientom wartościowe doświadczenia zakupowe".
Wolałbym wartościowe towary.

"Z danych Inquiry wynika, że Amazon jest atrakcyjną opcją wtedy, gdy potrzebujemy czegoś naprawdę trudno dostępnego, czego nie da się gdzie indziej".
Samochwała w kącie stała... Prawda jest taka, że jeśli czegoś nie ma na Allegro, to na Amazonie pl nie ma nawet po co sprawdzać.
Awatar użytkownika
Bzdury

Bzdury Nie Paź 17, 2021 4:20 pm

99% przedmiotów na polskim amazonie nie ma. Możliwość dostawy poza Polskę.
Pozdrawiam z Portugali
Awatar użytkownika
Dżosef

Dżosef Nie Paź 17, 2021 5:19 pm

Artykuł ocieplający wizerunek.
Po roku działalności słaby zasięg - czyli świadoma decyzja POWOLNEGO rozwoju.. really?? I czy za powolny rozwój premie dają managerom? WOW.
Nie żaden powolny, tylko może MARZE za wysokie dla polskiego dostawcy, który ma wstawić produkt..

Kolejna sprawa, najpierw „otwarcie drzwi” na dostawców, następnie baczna analiza wyników i samodzielne sprzedawanie najlepszych produktów, a wy dostawcy bujajcie się..

„Dla zamożnych??” Co? Na kompleksy Polaka liczycie, gdy tak napiszecie to do was poleci Polak żeby po zakupie się lepiej czuć? Strategia oklepana jak świat szeroki

Uczmy się z błędów krajów zachodnich, które w to wcześniej weszły.
Awatar użytkownika
alf

alf Pon Paź 18, 2021 3:26 am

"Dżosef" napisał(a): Artykuł ocieplający wizerunek.
Po roku działalności słaby zasięg - czyli świadoma decyzja POWOLNEGO rozwoju.. really?? I czy za powolny rozwój premie dają managerom? WOW.
Nie żaden powolny, tylko może MARZE za wysokie dla polskiego dostawcy, który ma wstawić produkt..

Kolejna sprawa, najpierw „otwarcie drzwi” na dostawców, następnie baczna analiza wyników i samodzielne sprzedawanie najlepszych produktów, a wy dostawcy bujajcie się..

„Dla zamożnych??” Co? Na kompleksy Polaka liczycie, gdy tak napiszecie to do was poleci Polak żeby po zakupie się lepiej czuć? Strategia oklepana jak świat szeroki

Uczmy się z błędów krajów zachodnich, które w to wcześniej weszły.

Czytaj uwaznie, nie rok ale pol roku
Awatar użytkownika
XC

XC Pon Paź 18, 2021 11:17 am

Przede wszystkim nie mieli zadnej promocji na wejsciu by sie Polak dowiedzial i sprawdzil...
Awatar użytkownika
Dżeff

Dżeff Pon Paź 18, 2021 12:55 pm

Bardziej patologicznej firmy nie uświadczysz. Zero Prime, zero jakichkolwiek zakupów.
Awatar użytkownika
Arturek04

Arturek04 Pon Paź 18, 2021 4:11 pm

Platforma nie jest odpowiednio przygotowana dla sprzedający. Tłumaczenia są tak kiepskie, że to aż dziwne dla firmy z takim kapitałem. Wysokie prowizje. Brak możliwości wystawiania produktów, które dla Amazonu nie istnieją, bo brak im EAN. Dla mnie to platforma dla dużych znanych marek, a nie małych firm, które na Allegro mogą sobie nawet nieźle radzić. Lepiej do sprawy podeszło shopee i tam faktycznie widać chęć pozyskania sprzedawców i kupujących. Pozdrawiam jako ten co spróbował Amazonu i po wydaniu kilku tysięcy zł na opłaty dał sobie spokój.
Awatar użytkownika
jak

jak Pon Paź 18, 2021 6:48 pm

Serio, teraz oferują dwie dychy zniżki jak się kupi coś za sześć dych w aplikacji i ma subskrybcję Prime. Tylko, że jakiś miesiąc temu oferowali 35 złotych obniżki przy zakupach za stówę w aplikacji i jeszcze Prime nie było.
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości