WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Obywatel TV

Polsat straci MUX-4? Płatny pakiet bez abonentów bada UKE

Obywatel TV Czw Cze 30, 2022 6:34 am

Dziwi mnie to jak urząd państwowy UKE czy KRRiTV nie wypełniają swoich obowiązków ustawowych. Kto stoi na straży właśnie w zakresie częstotliwości czyli dobra wspólnego. I na dodatek dziś bardzo mało dostępnego dla innych przedsiębiorców. Czy znowu jest jakiś układ? Którego celem jest blokowanie innych inicjatyw gospodarczych? Czy koncern Z. Solorza świadomie blokuje możliwości innych podmiotów które są zainteresowane działalnością medialną? Pytań bardzo dużo gdzie są odpowiednie urzędy by kontrolę przeprowadzić kto dziś pilnuje tych częstotliwości i ich wykorzystywanie. Czy nasze państwo to jakaś fikcja kiedyś ktoś je nazwał tektura!???
Awatar użytkownika
Enter

Re: Polsat straci MUX-4? Płatny pakiet bez abonentów bada UKE

Enter Czw Cze 30, 2022 7:24 am

Ależ dokładnie tak jest - celem muxa4 jest blokowanie rastra częstotliwości aby nie dopuszczać na rynek innych nadawców, natomiast jeśli chodzi o inne muxy taktyka biznesowa polega na kupieniu czy przejęciu we własną orbitę wpływów kapitałowych mniej znaczących kanałów i nadawnanie tam powtórek własnych produkcji. I tak jakby ocenić tynek dvbt w Polsce można dojść do wniosków, że składa się on z dwóch dominujących nadawców tj. dużej liczby klonów tvp i klonów polsatu potem gdzieś daleko za są 4 kanały pod wpływem tvn, a potem 2 pulsy i kilka pojedynczych kanałów. Gdzieś tam są jeszcze jakieś wyspy tj. lokalne dvbt z których najistotniejszym jest mux lokalny we Wrocławiu z racji obejmowania wielkiego miasta i jego okolic. I taki model ure i krrit od lat konserwują i uznawają za właściwy opowiadając bajki o ofercie, różnorodności, pluralizmie i misji tvp -ostatnio też misji testowania nowego standardu
Awatar użytkownika
Gie

Gie Czw Cze 30, 2022 7:43 am

PB wprowadzi nowy sposób logowania do iPolsatBox. Rozsyła regulamin który wejdzie w życie 20 lipca. W tym regulaminie jest mowa o TV Mobilnej czyli coś tam działają. Powinni wprowadzić moduły CI + jakąś aplikację w HBBTV (która dawałaby dostęp do np. Polsat Go) i dekodery do TV Mobilnej nie byłyby im potrzebne.
Awatar użytkownika
Irek świrek

Irek świrek Czw Cze 30, 2022 8:59 am

Przedmiotem konkursu koncesyjnego związanego z MUX4 była emisja mobilna w standardzie DVB-H a nie DVB-T. Gdyby było inaczej to w konkursie startowała by większą liczbą zainteresowanych. W konkursie startowało konsorcjum operatorów komórkowych oraz mała spółka InfoTV FM która wygrała dodatkowymi punktami UOKIK za niezależność i mniejsze ryzyko monopolizacji tego multipleksu (sic). Gdyby od początku stał za tym Polsat to przegrałby w tym wymiarze. Mux4 był w pełni ogólnopolski ale CP nigdy nie był zainteresowany emisja poza kilkunastoma aglomeracjami. Z założenia CP robił wszystko aby zablokować ten mux.
Awatar użytkownika
pamietamy

pamietamy Czw Cze 30, 2022 10:14 am

W konkursie startowało konsorcjum operatorów komórkowych oraz mała spółka InfoTV FM która wygrała dodatkowymi punktami UOKIK za niezależność
Awatar użytkownika
H

H Czw Cze 30, 2022 10:56 am

Konkursy koncesyjne oraz decyzje i przetargi za poprzedniej władzy przebijały to co robi obecna. A to naprawdę nie lada sztuka.
Mux 4 powinien jak najszybciej być uwolniony i udostępniony nowym nadawcom kanałów niekodowanych.
Awatar użytkownika
Xyz

Xyz Czw Cze 30, 2022 10:56 am

Wyłączenie MUX-4 ograniczyłoby dostęp do kanału informacyjnego Wydarzenia24. W związku z tym monopol ogólnopolski na kanał informacyjny pozostawałby w ręku TVP Info i TVP 3 Regionalna.
Awatar użytkownika
widz

widz Czw Cze 30, 2022 1:07 pm

Oddajcie MUX 4 widzom! Już dawno Polsat powinien go stracić na rzecz niekodowanych kanałów, które wygrają konkurs KRRiT.
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Czw Cze 30, 2022 1:38 pm

Nie wiem, dlaczego krytykujecie Cyfrowy Polsat. Wina jest po stronie UKE, bo nikt przed konkursem nie przewidział, że standard DVB-H to techniczny śmieć. Wówczas można było już uruchomić telewizję mobilną w standardzie DVB-T z parametrami pozwalającymi na odbiór mobilny. Wydanie koncesji na 15 lat też było błędem. Dużo za długi okres. Nikt nie przewidział, że standard telewizyjny będzie średnio zmieniany co 10 lat.
Awatar użytkownika
Moje zdanie

Moje zdanie Czw Cze 30, 2022 4:53 pm

Powinno przenieś się na niego MUX VIII i byłoby po problemie.
Awatar użytkownika
H

H Czw Cze 30, 2022 8:54 pm

"Moje zdanie " napisał(a): Powinno przenieś się na niego MUX VIII i byłoby po problemie.

A wtedy 3 miejsca TVP z tego muxu plus jedno z mux 1 (TVP ABC) przenieść na mux 6. TVP miałoby 2 multipleksy (3 i 6). Prywatni mieliby dodatkowo 1 miejsce wolne na mux 1 i 4 miejsca na mux 4 oraz cały mux 5 do zagospodarowania, czyli dostalibyśmy 13 nowych kanałów.
Awatar użytkownika
Ara

Ara Pią Lip 01, 2022 3:54 pm

Ja wpierw bym chciała żeby normalnie działam Mux 2 nic nie idzie obejrzeć masakra ciągły brak kanałów
Awatar użytkownika
widz

widz Pią Lip 01, 2022 5:06 pm

Czyli i za rok mogą. Jak będzie koniec koncesji i nowy konkurs. Jakoś na Słowacji dał rade operator znaleść dekoder dvbt2 do ofert płatnej a Polsat nie może. XD " Jeśli chodzi o MUX-4, to w odpowiednim czasie będziemy informować o ewentualnych nowościach ofertowych "
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 70 gości