WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Public Relations

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Gatsby

Re: Polska umocniła romantyczny wizerunek

Gatsby Czw Kwi 22, 2010 8:42 am

pogrzeb to była spektakularna uroczystość świadcząca o bogactwie kulturowym kraju. skoro więc Brytyjczycy czy Watykan na takich sprawach zarabiają, to czemu nie Polska?
Awatar użytkownika
Kropka

Kropka Czw Kwi 22, 2010 9:29 am

Uwazam, ze wiekoszosc turystow bedzie sie kierowalo mysla o tym, ze NALEZY pojechac do kraju, w ktorym cos takiego sie zadzialo. Chocby po to, zeby zobaczyc na wlasne oczy krypte na Wawelu i Palac Prezydencki.
Co do ukrytego patriotyzmu Polakow, to zgadzam sie, ze serce mi roscilo jak wiele osob pewnie po raz pierwzsy kupilo flage przy tej okazji.
Na pewno COS sie zmienilo na lepsze.
W to nie watpie.
Awatar użytkownika
Kropka

Kropka Czw Kwi 22, 2010 9:30 am

Nie widze przeszkod, zeby Krakow zarabial na Wawelu, a Wwa na Palacu Prezydenckim.
Nie jest niemoralne, uwazam.
Awatar użytkownika
noe

noe Czw Kwi 22, 2010 9:41 am

Myślę, że pewne szczegóły, których nie widzieliśmy skupiając się na całości wydarzeń, mogą jednak wzmocnić nasz wizerunek. Choćby to, że anglojęzyczne media robiąc przez prawie cały tydzień relacje z Polski rozmawiały z Polakami w różnym wieku na żywo po angielsku! Wyszło na to, że cała Polska mówi po angielsku!
Awatar użytkownika
rudzik51

rudzik51 Czw Kwi 22, 2010 11:04 am

...Moim zdaniem-do Katynia turystycznie"nie rzucą się gremialnie"...Chyba,że historycy i jakaś mała grupka specjalistów...Podczas pobytu w Kanadzie/masowa uroczystość-ostatnie ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY naszego Papieża..../w programie szeroko reklamowanych imprez towarzyszących prezentowano film"Nie zabijaj"o Katyniu z udziałem reżysera...I obok inny film"O Matce Teresie z Kalkuty"...
Na pierwszym filmie-było b.mało widzów i specyficzna grupa/staruszkowie-kombatanci/...Na drugi film-przyszła masa ludzi...
W dzisiejszym świecie dość mamy katastrof i ich śladów...Za to kraj który tak się jednoczy,działa" po ludzku"i emocjonalnie-może przyciągnąć zwiedzających,czyli turystów...Pragnących się przekonać na własne oczy"jak to z nami i u nas jest"........
Awatar użytkownika
tomaso

tomaso Czw Kwi 22, 2010 11:29 am

Tak, jak tylko zacieśnimy stosunki z wiarygodną, mocną, gospodarczo, stabilną Rosją. Krajem w którym inwestor ma pewność stabilnego prawa i braku ingerencji w gospodarkę przez osoby i instytucje. Tak napewno zyskamy w oczach innych inwestorów.
Swoją drogą kto i na czyje zamówienie pisze takie pierdoły na kółkach? Genialna robota!
Awatar użytkownika
Marta Jamróz

Marta Jamróz Czw Kwi 22, 2010 11:47 am

Pogrzeb pary prezydenckiej w Krakowie (nie ujmując nic z tragizmu sytuacji i stanu żałoby) był wydarzeniem pięknym, patriotycznym i wzniosłym pokazującym PIĘKNO naszego kraju i zorganizowanym na najwyższym poziomie w iście królewskim stylu.
Oprawa artystyczna (orkiestra, chór, sposób prowadzenia kamery podczas całej uroczystości) - rewelacyjne.
Społeczeństwo, ludzie przybyli na uroczystość zachowali się dumnie, z godnością i klasą.
Widzowie na całym świecie zobaczyli PIĘKNĄ POLSKĘ.
Dlatego jestem dumna (zawsze byłam), że jestem Polką i mieszkam w Krakowie.
...i sądzę, że wiele osób, obcokrajowców mieszkających w przeróżnych miejscach naszej planety miało okazję po raz pierwszy zobaczyć jak wygląda nasz kraj. Powszechnie wszak wiadomo, że obraz Polski w świadomości społeczeństw zagranicznych był nieprzychylny - brudni, biedni robotnicy z brakami w uzębieniu i złodzieje. Tak było! Ale teraz, jestem tego pewna, wielu oglądało tą transmisję z otwartą buzią ze zdziwienia, bo nikt nie spodziewał się, że w ukryciu nasz kraj się cały czas rozwijał i zmieniał. Nikt nie wiedział, że mamy tak piękną i bogata kulturę, historię i zabytki....
Dlatego myślę, że pozycja Polski na arenie międzynarodowej wzrośnie tak samo jak ruch turystyczny!
Awatar użytkownika
Gatsby

Gatsby Czw Kwi 22, 2010 12:00 pm

słuszna uwaga Marty o niezwykle wysokim poziomie realizacji telewizyjnej, która idealnie współgrała z wydarzeniami. a już wejście procesji do kościoła Mariackiego do Requiem Mozarta i przy tym sposobie filmowania po prostu wbiło mnie w ziemię...
Awatar użytkownika
Andrzej

Andrzej Czw Kwi 22, 2010 12:34 pm

Przez ostatni tydzień byliśmy świadkami a wielu także współtwórcami jak tworzy się..."Legendę o Lechu" - pełną symboliki nie tylko romantyczności! - To się może podobaó ale i nie...
Czasami śmiech i humor , pozytywne patrzenie na życie więcej pomoże aniżeli bezgraniczne żale. Każdy ma swój sposób na życie, narzucanie "sposobu" innym...może świadczyć o jakiejś symbolice , ale nie na styl pozytywny na życie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
free

free Pią Kwi 30, 2010 12:50 pm

Jesli inwestorzy zobaczą ze potrafimy sie dogadac z rosja , mamy z krajem o takim potenckjlae zbytu dobre uklady i sprzeadjemy tam swoje towary i uslugi, to znaczy ze jestesmy interesujacym miejscem na biznes - bo z polski jest tam blizej niz z innych krajow ale tez i stabilniej niz w samej rosji, litwie, ukraine czy innej bialorusi, to chyba logo?
Awatar użytkownika
Nie do konca sie zgadzam z Panami..

Nie do konca sie zgadzam z Panami.. Sob Kwi 16, 2011 2:42 am

....do czasu kiedy obcokrajowcy beda ocierac sie we wlasnym kraju o tabuny polskich bezrobotnych uciekinierow, nic nam nie pomoze.....taki obraz raczej dziala odpychajaco i nie sadze ze ktokolwiek chcialby chwile urlopu spedzic wsrod imigrantow...raczej urlp to czas na odpoczynek od towarzystwa ktorego nie chce sie ogladac na codzien...niemcy to wyjatek..ale zdaje sie ze u nich nostalgia jest silniejsza od dobrego gustu..
Wróć do Public Relations

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość