WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
sympatyk trójki, nie trujki

Re: Polskie Radio żegna się z szefami aktualności w Trójce, pracownicy protestują

sympatyk trójki, nie trujki Wto Maj 03, 2016 5:29 pm

Trudno nazwać rozwiązaniem za porozumieniem stron, jak mowa jest o likwidacji stanowiska. Prosze poczytać kodeks pracy.
Pisiule rozwalą wszystko, na razie trudno jest mówić o pozytywach ich rządzenia, aczkolwiek chciałam im dać szansę mimo, ze ich nie lubię.
Za ich rzadów waloryzacja emerytur i rent to zaledwie grosze, bo trzeba było wziąć kasę dla programu 500+ Pracujesz człowieku 30-40 lat, ograbia cie z emerytury, a potem waloryzują co jakiś czas, o wartość bułki marnej jakości. Ten rząd to hańba .
Awatar użytkownika
orion2

Re: Polskie Radio żegna się z szefami aktualności w Trójce, pracownicy protestują

orion2 Wto Maj 03, 2016 9:16 pm

"Powtórka z rozrywki" napisał(a):
"?" napisał(a):
"2016" napisał(a): Hahaha potwierdziła się kolejna panika "trójkofana". Budzik na urlopie, a tu już płacz, że zwolnili Cóż, ostatnie lata to walka Trójki o target januszów słuchania i czytania ze zrozumieniem Ważne, że słupki i przychody z reklam poszły w górę

No to się wyjaśniło-dzięki za informację. Szczerze kibicuję ewentualnej likwidacji tej audycji-stąd kierując się tutejszą informacją-przedwcześnie ucieszyłem się. Sądzę, że rezygnacja z niektórych audycji może być takim swoistym miernikiem jakości zmian w Trójce.
Awatar użytkownika
orion2

orion2 Wto Maj 03, 2016 10:03 pm

"Do oriona" napisał(a): Obawiam się, że jedyna zmiana ws. muzycznych to może być nakazowe zwiększenie udziału % tzw. "polskiej muzyki". (...)

Twoja koncepcja ma sens-zobaczymy na ile będzie realizowana w praktyce. Tymczasem fajnosłuchacze dopięli swego - "włożyli" swoje utwory na 1 i 2 miejsce, a kto wie czy nie na 3 też. Co do mnie - nie popieram tej akcji, będąc przekonanym o swego rodzaju amnezji na jaką cierpią jej uczestnicy. Porównując ostatnie 3 dni w Trójce do lat ubiegłych - oceniam je pozytywnie (kierując się kredytem jakim obdarzam nowe kierownictwo) - wreszcie były jakieś elementy w tych audycjach, które przypominały jakie obchodzimy święta-było godnie i na poziomie... i ani śladu po "Orzeł Może". Wreszcie pojawiły się przygotowane specjalnie na dzień świąteczny okazjonalne pomysły-jestem na tak. Zauważyłem też nieśmiałe działania w doborze muzyki , choć przydałoby się więcej inwencji-tylko kto ma ją wykrzesać? Były kierownik muzyczny, który kiedyś układał playlisty i teraz też układa? To zmiana raczej nie jest. Pomysłów muzycznych w audycji sportowej z 2-go maja (godz. 16-19) wystarczyło na 2 godziny-a audycja trwała 3 godziny. Niemniej pomysł z meczem też mi się spodobał-czegoś takiego nie mieliśmy w tym radiu od niepamiętnych czasów. Nowy szef Trójki właśnie teraz w Klubie Trójki prowadzi swoją debiutancką w Trójce audycję - moje pierwsze wrażenie jest dobre.
P.S. Zaznaczam, że póki co jeszcze nie jest tak, że jestem bardzo zadowolony, albo, że widzę światełko w tunelu-po prostu chcę zauważać pewne "pozytywy" dostrzegalne tu i teraz. "Po czynach ich poznacie" - tego się trzymajmy. Niemniej za 1, 2, 3 maja stawiam plusa-pomijając Top (to temat na osobną rozmowę)-od lat nie mieliśmy takiego poziomu dostosowanego do charakteru świąt majowych.
Awatar użytkownika
Pani z działu kadr

Pani z działu kadr Wto Maj 03, 2016 10:15 pm

"orion2" napisał(a):
"Powtórka z rozrywki" napisał(a):
"?" napisał(a):
"2016" napisał(a): Hahaha potwierdziła się kolejna panika "trójkofana". Budzik na urlopie, a tu już płacz, że zwolnili Cóż, ostatnie lata to walka Trójki o target januszów słuchania i czytania ze zrozumieniem Ważne, że słupki i przychody z reklam poszły w górę

No to się wyjaśniło-dzięki za informację. Szczerze kibicuję ewentualnej likwidacji tej audycji-stąd kierując się tutejszą informacją-przedwcześnie ucieszyłem się. Sądzę, że rezygnacja z niektórych audycji może być takim swoistym miernikiem jakości zmian w Trójce.

Kolejna świeżutka dostawa ws. Manna - na prawdziwych fanach Trójki, tj. "trójkofanach" można polegać (cytat komentarza z trójkowego fejsa):
"leżę i słucham. Pierwsze skojarzenie i widać że słuszne. Tylko co zabiorą. Manna już w piątki nie ma."
:D
Awatar użytkownika
Żelazna logika

Żelazna logika Wto Maj 03, 2016 10:27 pm

"sympatyk trójki, nie trujki" napisał(a): Trudno nazwać rozwiązaniem za porozumieniem stron, jak mowa jest o likwidacji stanowiska. Prosze poczytać kodeks pracy.
Pisiule rozwalą wszystko, na razie trudno jest mówić o pozytywach ich rządzenia, aczkolwiek chciałam im dać szansę mimo, ze ich nie lubię.
Za ich rzadów waloryzacja emerytur i rent to zaledwie grosze, bo trzeba było wziąć kasę dla programu 500+ Pracujesz człowieku 30-40 lat, ograbia cie z emerytury, a potem waloryzują co jakiś czas, o wartość bułki marnej jakości. Ten rząd to hańba .

Przy całej mojej niechęci do PISu - przypominam, że to nie PIS, ale bardzo znane nazwisko z drugiej strony politycznej barykady namawiało społeczeństwo, kilka lat temu, do niepłacenia abonamentu rtv, czyli żeby m.in. Trójka miała mniej środków z tej daniny. Przypominam również, że przez dekady nie rozwiązywano problemu finansowania mediów publicznych, mimo, iż było wiadomo, że system abonamentowy mocno szwankuje, szczególnie jego ściągalność. Żaden rząd, z taką determinacją, nie zajmował się nową opłatą audiowizualną.
A może wam pasuje to, że misyjne radio publiczne musi sobie radzić w biznesie, czyli zamiast być misjonarzem - sprzedawać paciorki? Może wam pasują krzykliwe reklamy maści na ból rzyci, suchość muszelki itp.? Może wam pasuje playlista i promosy płytowe?
Awatar użytkownika
orion2

orion2 Wto Maj 03, 2016 10:29 pm

Przed chwilą (godz. 22:05) w Trójce zameldował się Przemysław Psikuta i zapowiedział dwie godziny z muzyką klasyczną-przetarłem uszy i oczy z wrażenia - czy mamy do czynienia w wydarzeniem na skalę ostatnich kilkunastu lat? Przypomnę tylko, że na przełomie lat 1999-2000 uznano, że w Trójce muzykę klasyczną należy zlikwidować, a jej miejsce jest wyłącznie w Programie 2. Stało się to jeszcze za czasów P. Kaczkowskiego, a było decyzją odgórną zarządu radia. W takim wymiarze (2 godziny) audycji z muzyką klasyczną nie odnotowałem w Trójce od kilkunastu lat-chyba, że o czymś nie wiem, to proszę mnie od razu poprawić. Nie jestem częstym gościem w Trójce o tej porze i w tym dniu, ale przeglądając ramówkę widziałem w tym miejscu inną audycję. I jak tu nie postawić umiarkowanej pochwały dla kończącego się weekendu w Trójce?
Awatar użytkownika
do oriona 2

do oriona 2 Wto Maj 03, 2016 10:49 pm

"orion2" napisał(a): fajnosłuchacze dopięli swego - "włożyli" swoje utwory na 1 i 2 miejsce, a kto wie czy nie na 3 też. Co do mnie - nie popieram tej akcji, będąc przekonanym o swego rodzaju amnezji na jaką cierpią jej uczestnicy.

Orionie zgadnij, czy decydenci:
a) przejmą się akcją fajnosłuchaczy i wywieszą białą flagę,
b) przejmą się akcją fajnosłuchaczy tak jak "Pani Magda" przejęła się protestami słuchaczy Kordowicza, CSM czy krytyką polityki zarządu wobec pozycji wartościowych autorskich audycji muzycznych w ramówce (m.in. odejście Miki, Kosiaka) i komercjalizacji Trójki.
A ja czekam na poważne zmiany w Trójce, które przywrócą tzw. trójkowy standard. Problem w tym, że z każdym rokiem będzie ubywać tych, którzy jeszcze pamiętają, co to oznacza. Psucie Trójki trwa już kilkanaście lat - dla fajnosłuchaczy to już tradycja.
Polecam reakcję fajnosłuchaczy na posty Wychowanego na Trójce (funpag) :D
"Powtórka z rozrywki" będzie miała problem - zanika umiejętność rozumienia sarkazmu, ironii itp. wśród słuchaczy Trójki. Przy okazji - apel do redaktorów, szczególnie do Pana Wojtka Manna: gdy wybieracie się na urlop, to powiedzcie wyraźnie i głośno - na antenie - że urlop nie oznacza zwolnienia z pracy i że po urlopie wracacie. Od dłuższego czasu target ma z tym problem i zwalnia Was na potęgę :D
Awatar użytkownika
Trójka na poważnie

Trójka na poważnie Wto Maj 03, 2016 10:58 pm

"orion2" napisał(a): Przed chwilą (godz. 22:05) w Trójce zameldował się Przemysław Psikuta i zapowiedział dwie godziny z muzyką klasyczną-przetarłem uszy i oczy z wrażenia - czy mamy do czynienia w wydarzeniem na skalę ostatnich kilkunastu lat? Przypomnę tylko, że na przełomie lat 1999-2000 uznano, że w Trójce muzykę klasyczną należy zlikwidować, a jej miejsce jest wyłącznie w Programie 2. Stało się to jeszcze za czasów P. Kaczkowskiego, a było decyzją odgórną zarządu radia.

Świetna wiadomość! Od zawsze uważałem, że w Trójce powinna być audycja z muzyką klasyczną. Uważam, że ogólnopolskie anteny Polskiego Radia powinny mieć pewne wspólne mianowniki. Nie za dużo, ale tyle, żeby przyciągały słuchaczy i zainteresowały ofertą siostrzanych anten. Trójkowa audycja z muzyka klasyczną winna jednak różnić się formą i klimatem od audycji Dwójkowych. Trójka powinna być lżejsza w odbiorze, zainteresować słuchaczy tą dziedziną sztuki - świetnie w tej roli sprawdziłby się ŚP Bogusław Kaczyński.
Awatar użytkownika
orion2

orion2 Śro Maj 04, 2016 1:52 am

"do oriona 2" napisał(a):
"orion2" napisał(a): A ja czekam na poważne zmiany w Trójce, które przywrócą tzw. trójkowy standard. Problem w tym, że z każdym rokiem będzie ubywać tych, którzy jeszcze pamiętają, co to oznacza. (...) Przy okazji - apel do redaktorów, szczególnie do Pana Wojtka Manna: gdy wybieracie się na urlop, to powiedzcie wyraźnie i głośno - na antenie - że urlop nie oznacza zwolnienia z pracy i że po urlopie wracacie. Od dłuższego czasu target ma z tym problem i zwalnia Was na potęgę

Zgadzam się z Tobą w 100 %. W kwestii trójkowego standardu: trójkowy standard budowano od początku istnienia stacji do czerwca 2000 r. kiedy odwołano P. Kaczkowskiego ze stanowiska szefa stacji. W efekcie ostatnich 16 lat mamy audycje i redaktorów realizujących wymagania trójkowego standardu oraz przypadki nie spełniania jego wymagań. Wbrew fajnosłuchaczom sądzę stety-niestety, że np. emitowana właśnie audycja "Nasz ulubiony ciąg dalszy" spełnia te wymagania. Ne spełniają tych wymagań audycje (podaruję sobie pokazywanie palcem) w których używana jest playlista oraz w których neguje się trójkowe tradycje m.in. muzyczne (kwestionowanie znaczenia klasyków muzyki rockowej będących Biblią Trójkową itd.) oraz te z których różowy kolor i plastik epatuje tak, że aż razi-innymi słowy jeśli coś jest bardzo popularne to nie jest trójkowe-niemniej sięganie do mainstreamu jest przecież dozwolone, tylko z umiarem, a umiaru od wielu lat brak. To tak w dużym skrócie-temat jest szeroki. Program Trzeci z powodzeniem realizował zasady trójkowego standardu do czerwca 2000 roku - wśród znajomych nie znam nikogo kto nie byłby zadowolony z tamtego radia. W kwestii mówienia o urlopie: powinni o tym informować autorzy audycji, jak też zastępcy.
Awatar użytkownika
Ale jaja, w opuszczane miejsca wchodzi Radio Maryja?

Ale jaja, w opuszczane miejsca wchodzi Radio Maryja? Śro Maj 04, 2016 7:53 am

Słucham ja 2. maja radia budzik (mocno poranne pasmo Trójki - przed 6.00 rano) a tu zamiast dobrze znanego redaktora i przewidywalnej muzyki jakieś śpiewy słyszę o aniołach i ogólnym błogostanie na ziemi. Myślę, przypadek - artysta nieznany, może jakaś nisza - warto posłuchać. Ale skończyła się jedna piosenka, zaczyna druga i znowu to samo. Trochę zaskoczony czekam co to dalej będzie i w końcu pojawia się głos jakiegoś nieznanego dziennikarza, który zapowiada, że teraz tak będzie i to otwarcie nowego cyklu... Sprawdziłem długość pasma (niestety to była Trójka) i przesiadłem się na Zet. Szkoda, muszę na stare lata nawyki zmienić. Czy teraz po południu też tak będzie? W sobotę już wiem, że na pewno. Ale teraz grozi to innym dniom tygodnia. Jeszcze trochę tej misji i Trójka przestanie inspirować kogokolwiek.
Awatar użytkownika
Równi i równiejsi

Równi i równiejsi Śro Maj 04, 2016 10:54 am

"orion2" napisał(a): Tymczasem fajnosłuchacze dopięli swego - "włożyli" swoje utwory na 1 i 2 miejsce, a kto wie czy nie na 3 też. Co do mnie - nie popieram tej akcji, będąc przekonanym o swego rodzaju amnezji na jaką cierpią jej uczestnicy.

Cóż, skoro redaktorom można wrzucić prawie pół płyty Lany del Rey, w ciągu 1,5 roku, do zestawu Listy Przebojów Trójki, skoro można wrzucić jeszcze raz ten sam utwór Adele (różnica - wersja live), to i fajnosłuchaczom można kombinować z Topem Wszech Czasów ;-) Ryba psuje się od głowy, a jaka głowa, taka mowa ;-)
Awatar użytkownika
Blekota

Blekota Śro Maj 04, 2016 10:56 am

"Ale jaja, w opuszczane miejsca wchodzi Radio Maryja?" napisał(a): Słucham ja 2. maja radia budzik (mocno poranne pasmo Trójki - przed 6.00 rano) a tu zamiast dobrze znanego redaktora i przewidywalnej muzyki jakieś śpiewy słyszę o aniołach i ogólnym błogostanie na ziemi. Myślę, przypadek - artysta nieznany, może jakaś nisza - warto posłuchać. Ale skończyła się jedna piosenka, zaczyna druga i znowu to samo. Trochę zaskoczony czekam co to dalej będzie i w końcu pojawia się głos jakiegoś nieznanego dziennikarza, który zapowiada, że teraz tak będzie i to otwarcie nowego cyklu... Sprawdziłem długość pasma (niestety to była Trójka) i przesiadłem się na Zet. Szkoda, muszę na stare lata nawyki zmienić. Czy teraz po południu też tak będzie? W sobotę już wiem, że na pewno. Ale teraz grozi to innym dniom tygodnia. Jeszcze trochę tej misji i Trójka przestanie inspirować kogokolwiek.

Nie wiem, co gorsze - autorska audycja z gorzkimi żalami czy Budzik dopychający kolanem utwory z playlisty i patronatów medialnych. Jeden "czort" ;-)
Awatar użytkownika
Trójkowiec

Trójkowiec Śro Maj 04, 2016 12:22 pm

"jojo" napisał(a): a niech likwidują to radio w całości

To jedyne radio, w którym ktoś jeszcze "mówi", którego można słuchać
Awatar użytkownika
mniej prawdziwy słuchacz

mniej prawdziwy słuchacz Śro Maj 04, 2016 5:18 pm

"Trójkowiec" napisał(a):
"jojo" napisał(a): a niech likwidują to radio w całości

To jedyne radio, w którym ktoś jeszcze "mówi", którego można słuchać

Idź być "trójkowcem" gdzie indziej... :-P
Typowe dla "trójkofanów", "trójkowców" itp. Nie wyłażą z getta, ale wiedzą, że nigdzie poza nim nie jest lepiej. Dumni jesteście, trójkowi redaktorzy? To wasz nowy target... Neoficka sekta...
Współczuję. Jest co najmniej kilkanaście rozgłośni, które - razem - oferują znacznie ciekawsze treści: rozgłośnie regionalne Polskiego Radia, Dwójka, rozgłośnie studenckie np. Kampus, rozgłośnie internetowe np. RockSerwis.FM, Pro-Radio itd.
W Trójce pozostało mi kilka audycji autorskich.
Awatar użytkownika
grześ

grześ Śro Maj 04, 2016 8:47 pm

Orion2, zarzucasz wszystkim bycie fajnosłuchaczem i niekompetencję w sprawach Trójki, a sam piszesz głupoty:

"Twoja koncepcja ma sens-zobaczymy na ile będzie realizowana w praktyce. Tymczasem fajnosłuchacze dopięli swego - "włożyli" swoje utwory na 1 i 2 miejsce, a kto wie czy nie na 3 też."

Obywatel GC i Niemen wywindowani w tym roku, przecież te kawałki od początku polskiego Topu są w pierwszej trójce
Acz fakt, pierwsza 10-tka czy nawet 15-tka zdominowana przez zaangażowany rock lat 80-tych, ale co, zabronisz ludziom tak myśleć i taką muzykę promować.
Coraz bardziej duszna obrzydliwa, nacjonalistyczna i pełna agresji atmosfera jest i sie zagęszcza.
I te piosenki bardzo dobrze to opisują, choć zamiast "Wolności" ja bym chciał "Arachię" czy "Polskę" Kultu, obawiam się patrząc na poczynania pisowców i spółki, że niedługo nie tylko metaforą a opisem będzie "Berlin 1932"
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości