WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
K2101

Polskie Radio zmieni ramówkę na lato. Więcej muzyki i rozrywki

K2101 Pon Cze 17, 2019 7:22 am

Trójka to niech prezentuje mniej polityki. Przykro mi się słuchało wczoraj Minimaxu, ze względu na polityków popis w serwisie trójki. Możecie twierdzić co chcecie, ale 60 nowych podatķów w ciągu 12 lat to rujnowanie przedsiębiorczości.
Jedynka podobnie, ilość ludzi opowiadających bajki polityczne powala. Radio publiczne powinno być bardziej obiektywne, nie jak tvpis.
Widziałbym też Czwórkę na FM. Wyniki słuchalności pokazują, że PR24 ma niższą słuchalność niż Czwórka (przed tym, jak puszczali tam disco-polo), a poza tym młodzież nie ma czego słuchać oprócz stacji, w których ten sam utwór leci 300 razy w miesiącu.
Awatar użytkownika
albinos

Re: Polskie Radio zmieni ramówkę na lato. Więcej muzyki i rozrywki

albinos Pon Cze 17, 2019 11:28 am

"Cudze chwalicie"... Narodowe przegięcie, bo za to premie są i czas antenowy? Za chwilę sylwetkę Mikołaja Reja będą nam redaktorzy przybliżać :)
Awatar użytkownika
olo

olo Pon Cze 17, 2019 12:01 pm

Serio? A ja myślałem, że będzie jeszcze więcej propagandy.
Awatar użytkownika
Piotr

Piotr Pon Cze 17, 2019 12:50 pm

"K2101" napisał(a): Trójka to niech prezentuje mniej polityki.
[...] Przykro mi się słuchało wczoraj Minimaxu, .

Ilość polityki politykowania w programach radia jest potworna. Od kilku tygodni słucham w zasadzie tylko BBC Radio (One, Two, 6) i tam polityka nie występuje poza krótkimi serwisami informacyjnymi. Od polityki i słowa jest osobny program. U nas można się od propagandy udławić.
A co do Minimaxu... to co zaprezentował wczoraj Leszek Adamczyk ociera się już o muzyczną prostytucję. Ja rozumiem zobowiązania wobec sponsorów, ale Madonna, Arka Noego... no litości. Jak tak dalej pójdzie to przestanę przełączać radio nawet na moje nieliczne już, ulubione trójkowe audycje.
Awatar użytkownika
PiSarro

PiSarro Pon Cze 17, 2019 3:11 pm

"Piotr" napisał(a):

Ilość polityki politykowania w programach radia jest potworna. Od kilku tygodni słucham w zasadzie tylko BBC Radio (One, Two, 6) i tam polityka nie występuje poza krótkimi serwisami informacyjnymi. Od polityki i słowa jest osobny program. U nas można się od propagandy udławić.
A co do Minimaxu... to co zaprezentował wczoraj Leszek Adamczyk ociera się już o muzyczną prostytucję. Ja rozumiem zobowiązania wobec sponsorów, ale Madonna, Arka Noego... no litości. Jak tak dalej pójdzie to przestanę przełączać radio nawet na moje nieliczne już, ulubione trójkowe audycje.

Nie słuchałem wczoraj, Madonna czy Czarna Madonna?
Awatar użytkownika
m.

m. Pon Cze 17, 2019 5:22 pm

Przydałyby sie w Trojce powtorki koncertów z ostatniego sezonu, dwóch. W ciagu roku nie zawsze byl czas posłuchac, a bylo naprawde kilka wyjatkowo ciekawych, o których czlowiek zdawal sobie sprawe po czasie.
Awatar użytkownika
Marek

Marek Pon Cze 17, 2019 7:30 pm

Znowu Czejarek w Lecie z radiem i znowu to samo ?
Awatar użytkownika
słuch-acz

słuch-acz Pon Cze 17, 2019 8:04 pm

Bardzo ogólna informacja o ramówce Trójki: "zawieszona zostanie działalność pięciu audycji publicystyczno-kulturalnych, a ich miejsce zajmie osiem nowych programów, wśród których znajdą się audycje muzyczne, kulturalne, podróżniczo-kulinarne oraz rozrywkowe." Naprawdę na 2 tygodnie przed startem nowej ramówki nie można podać więcej szczegółów?
Dokładny program na oficjalnych stronach pojawi się pewnie dopiero 1 lipca, czyli w dniu startu nowej ramówki, jak zwykle od co najmniej 10 lat?
Awatar użytkownika
słuch-acz

słuch-acz Pon Cze 17, 2019 8:11 pm

Co tam marzyć o nowej ramówce na stronach Trójki! Tam wciąż nie ma nawet aktualnego programu na najbliższy czwartek, ale może pojawi się w środę wieczorem? W świąteczny dzień raczej nie będzie przecież informacji ekonomicznych, skrótów serwisu co pół godziny itp.
Awatar użytkownika
Ramzes

Ramzes Pon Cze 17, 2019 8:38 pm

Relacje z festiwalów?!? To po polsku?
Awatar użytkownika
3 po 3

3 po 3 Wto Cze 18, 2019 12:45 am

"PiSarro" napisał(a):
"Piotr" napisał(a):

Nie słuchałem wczoraj, Madonna czy Czarna Madonna?

Parę lat temu MiniMax dołączył do prezentowania twórczości Adele. Dodam, że odbyło się to po miesiącach katowania jej płyty w mediach wszelakich... Dodam, że Trójka ws. promocji Adele osiągnęła Czomolungmę żenady, gdy w tamtym czasie po raz drugi wrzuciła ten sam utwór do zestawu Listy, tj. - przepraszam, nie ten sam, bo inny... bo w wersji live... Ten ze studia nagraniowego sobie słabo radził, więc dano szansę wersji live... Całkiem niedawno redaktor Głos zafundował słuchaczom Tonacji utwór zespołu Afromental. Takie rzeczy dzieją się w misyjnym radiu, które otrzymuje tysiące płyt z całego świata. A może już nie otrzymuje... i trzeba grać, to co grają inni...?
Promocyjnych cyrków jest tyle, że można pisać godzinami. Kilka lat temu codzienna lektura playlisty (przez kilka miesięcy - z racji zainteresowania stacjami radiowymi) dała mi większą wiedzę na temat Trójki niż ponad 30 lat słuchania tego radia - co prawda selektywnego, ale wydawało mi się, że znam tę antenę jak kogoś bliskiego. Bardzo się myliłem. Tym większym szacunkiem darzę tych redaktorów, którym nadal się chce. Co nie zmienia faktu, że to radio jest coraz bardziej radiem playlistowym, patronackim, singlowym... ku chwale wielkiej globalnej trójki fonograficznej, której to polskie oddziały niedawno wymieniły się dyrektorami.
Awatar użytkownika
słuch-acz

słuch-acz Wto Cze 18, 2019 10:36 pm

"3 po 3" napisał(a): codzienna lektura playlisty (przez kilka miesięcy - z racji zainteresowania stacjami radiowymi) dała mi większą wiedzę na temat Trójki niż ponad 30 lat słuchania tego radia

Niestety, ogólnie słuszne wnioski. Tylko jedna uwaga: playlista zamieszczona na stronach Trójki nie odpowiada do końca temu, co faktycznie pojawia się na antenie. Taki urok tej stacji.
Awatar użytkownika
3 po 3

3 po 3 Śro Cze 19, 2019 11:52 pm

"słuch-acz" napisał(a):
"3 po 3" napisał(a): codzienna lektura playlisty (przez kilka miesięcy - z racji zainteresowania stacjami radiowymi) dała mi większą wiedzę na temat Trójki niż ponad 30 lat słuchania tego radia

Niestety, ogólnie słuszne wnioski. Tylko jedna uwaga: playlista zamieszczona na stronach Trójki nie odpowiada do końca temu, co faktycznie pojawia się na antenie. Taki urok tej stacji.

Parę lat temu była prawie kompletna. Nawet, w rozmowach z trójkofanami, żartowałem, że nie zdziwię, się gdy ją zlikwidują, bo za dużo pokazuje. Ta lektura zmieniła nie tylko moją opinię na temat tej anteny, ale również owych ludzi, z którymi wówczas rozmawiałem. Kwiatków było i jest znacznie więcej.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości