WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Nowy Biznes, Biznes Plan, Pomysł na Biznes, Działalność Gospodarcza, Prawo, Podatki, Urząd Skarbowy, Kredyty, Środki Unijne, Windykacja, ZUS, Franchising, Franczyza

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
kaseti@op.pl

Re: Pomocna pożyczka dla firmy zamiast dotacji?

kaseti@op.pl Czw Gru 26, 2013 9:39 pm

Targasa napisał(a):Oczywiście, że będzie problem, Konia z rzędem temu kto mi znajdzie pożyczkę, która nie jest nastawiona na żerowanie na ludziach. POżyczki to nie kredyty, niestety.

No bez przesady, przecież nie jest znowu tak źle i beznadziejnie, że dookoła każdy chce nas oszukać. Jest nawet sporo tych firm pożyczkowych, które dają kasę bez zaświadczenia i do tego dla ludzi z gorszą historią kredytową. Nie sądzisz, że to jednak może być dla wielu gospodarstw domowych spora pomoc?
Awatar użytkownika
Bronek2013

Bronek2013 Sob Gru 28, 2013 3:03 pm

Jak dla mnie to coraz większa liczba firm korzysta z pożyczek zamiast starać się o dotacje. Powód jest naprawdę bardzo prosty o dotacje czasami trzeba się starać bardzo długo i nie każdy jest w stanie ją zdobyć. Dlatego też jak dla mnie to jest to naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie zwłaszcza jeśli ktoś ma okresowe problemy z płynnością finansową.
Awatar użytkownika
dorot145@wp.pl

dorot145@wp.pl Nie Gru 29, 2013 1:15 am

Bronek2013 napisał(a):Jak dla mnie to coraz większa liczba firm korzysta z pożyczek zamiast starać się o dotacje. Powód jest naprawdę bardzo prosty o dotacje czasami trzeba się starać bardzo długo i nie każdy jest w stanie ją zdobyć. Dlatego też jak dla mnie to jest to naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie zwłaszcza jeśli ktoś ma okresowe problemy z płynnością finansową.

Myślę, że w twojej opinii jest dużo racji. Dotacje trudno jest otrzymać, niekiedy nawet firma najpierw inwestuje swoje pieniądze a potem stara się o zwrot który jest opóźniany albo nie jest w ogóle realizowany i pojawia się w firmie problem z brakiem płynności finansowej. Korzystanie z pożyczek inwestycyjnych, jeśli są na dobrych warunkach , jest wygodnym rozwiązaniem i jest bardziej przewidywalne.
Awatar użytkownika
dorot145@wp.pl

dorot145@wp.pl Nie Gru 29, 2013 1:17 am

Bronek2013 napisał(a):Jak dla mnie to coraz większa liczba firm korzysta z pożyczek zamiast starać się o dotacje. Powód jest naprawdę bardzo prosty o dotacje czasami trzeba się starać bardzo długo i nie każdy jest w stanie ją zdobyć. Dlatego też jak dla mnie to jest to naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie zwłaszcza jeśli ktoś ma okresowe problemy z płynnością finansową.

Myślę, że w twojej opinii jest dużo racji. Dotacje trudno jest otrzymać, niekiedy nawet firma najpierw inwestuje swoje pieniądze a potem stara się o zwrot który jest opóźniany albo nie jest w ogóle realizowany i pojawia się w firmie problem z brakiem płynności finansowej. Korzystanie z pożyczek inwestycyjnych, jeśli są na dobrych warunkach , jest wygodnym rozwiązaniem i jest bardziej przewidywalne.
Awatar użytkownika
alkai

alkai Wto Gru 31, 2013 12:23 pm

Grzesiek napisał(a):Można wziąć nawet 20 tys. zł pożyczki, tylko trzeba wiedzieć jak do tego podejść. Nie można pochopnie podejmować decyzji, trzeba analizować ofertę i wybrać tę najlepszą. A najważniejsze jest to, by przeczytać umowę!

wazne jest rowniez by przed podjeciem pozyczki skontaktowac sie z doraca finansowym to wazne nie rozumiem dlaczego klienci jakiej kolwiek placowki finansowej czesto o tym zapominaja , pozyczki ? pozyczki nie sa znowu take zle mozna znalesc oferty ktore okazuja sie byc korzystne
Awatar użytkownika
Maja

Maja Czw Sty 02, 2014 9:47 am

Obecnie doradca możliwe że bez wychodzenia z domu będzie w stanie nam pomóc. Bardzo wiele jest serwisów, dzięki którym można opisać swoją sytuację finansową, swoje oczekiwania i w niesamowicie krótkim czasie będziemy w stanie otrzymać niesamowicie dobrą odpowiedź. Warto jest więc jeszcze dziś powazniej się nad tym zastanowić, a dla nas także to będzie mogło mieć duże znaczenie. :roll:
Awatar użytkownika
maniana

maniana Śro Sty 08, 2014 6:17 pm

Może warto by było się postarać o kredyt w banku? W Idea Banku mają fajną ofertę dla firm. Widziałam tam kilka ciekawych kredytów, więc może byście złożyli tam wniosek?
Awatar użytkownika
Haska

Haska Czw Sty 09, 2014 4:43 pm

Maniana- świetna opcja :/ Wiesz w ogóle jak działają te kredyty w Idea Banku? W nich nie ma nic korzystnego. Obiecują wiele, ale klienci na tym dużo tracą. Niestety uważam, że nie jest to dobry pomysł.
Awatar użytkownika
maniana

maniana Czw Sty 09, 2014 6:08 pm

Czemu tak krytykujesz te kredyty z Idea Banku? Z tego co mi wiadomo, oni mają jedną z najlepszych ofert kredytowych dla firm. Co Ci się nie podoba w ich kredytach?
Awatar użytkownika
Haska

Haska Pią Sty 10, 2014 2:46 pm

Kredyt z Idea Banku musisz wziąć na 10 lat- okres bardzo długi- nie wiadomo czy w tym czasie firma nadal będzie istniała. Poza tym koszty tych kredytów są naprawdę ogromne. Przy kredycie na start plus rok bez ZUS- dostajesz jakieś 5000 zł na zapłatę ZUSu, ale w zamian musisz zapłacić ogromne odsetki. Chyba nie ma to sensu, prawda?
Awatar użytkownika
maniana

maniana Pią Sty 10, 2014 5:54 pm

Haska napisał(a):Kredyt z Idea Banku musisz wziąć na 10 lat- okres bardzo długi- nie wiadomo czy w tym czasie firma nadal będzie istniała. Poza tym koszty tych kredytów są naprawdę ogromne. Przy kredycie na start plus rok bez ZUS- dostajesz jakieś 5000 zł na zapłatę ZUSu, ale w zamian musisz zapłacić ogromne odsetki. Chyba nie ma to sensu, prawda?

Może napisz konkretnie o jakie koszty chodzi? Ogromne koszty to pojęcie względne. Dla jednych to 50 zł, a dla drugich to 100 000 zł. Więc jak to jest w tym przypadku?
Awatar użytkownika
Haska

Haska Pon Sty 13, 2014 11:21 am

Koszty są takie- 42.000-48.000 zł Tak więc, żeby dostać prezent w postaci ok. 5000 zł trzeba zapłacić im 10 razy tyle. Czy wg Ciebie to się opłaca?
Awatar użytkownika
Zimna

Zimna Pon Sty 13, 2014 6:00 pm

Z bezzwrotną pożyczką jest podobnie, też nie jest zbyt korzystna dla klienta. Bezzwrotna pożyczka może się okazać zwrotna. Jeśli nie spełnimy któregoś z warunków przedstawionego przez Idea Bank, będziemy musieli zwracać nie tylko odsetki ale także kapitał.
Awatar użytkownika
maniana

maniana Wto Sty 14, 2014 11:03 am

Zimna napisał(a):Z bezzwrotną pożyczką jest podobnie, też nie jest zbyt korzystna dla klienta. Bezzwrotna pożyczka może się okazać zwrotna. Jeśli nie spełnimy któregoś z warunków przedstawionego przez Idea Bank, będziemy musieli zwracać nie tylko odsetki ale także kapitał.

Jak bezzwrotna pożyczka może być zwrotna? O co tu chodzi? Jakie warunki trzeba spełnić, by była ona bezzwrotna?
Awatar użytkownika
Anka

Anka Śro Sty 15, 2014 9:31 pm

Haska napisał(a):Niestety to prawda. Od przyszłego roku, otrzymanie dotacji będzie niemożliwe. Szkoda, że bezzwrotne dotacje znikają, ale nie mamy na to żadnego wpływu. W zamian za to w Urzędzie Pracy będzie można się starać o pożyczkę, którą niestety trzeba będzie zwrócić.

Z tymi dotacjami to tez było kiepsko. Mój chłopak starał się kilka miesięcy o dofinansowanie z unii i urzedu pracy na otwarcie swojego warsztatu i co? I niestety zrobił biznes plan i zakupił nawet część sprzetu przez te kilka miesięcy oszczedzaliśmy na czym sie dało bo musiał byc oficjalnie bezrobotny i co? Odmówiono mu żal i żenada w końcu aby te wysyłki nie poszły na marne to wzieliśmy pożyczkę i tam się udało dzięki tej pomocy otworzyć warsztat i już ponad pół roku prosperuje całkiem nieźle.
Wróć do Biznes Forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości