WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Badań Marketingowych

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Ja123

Ponad 60 proc. Polaków nie przeczytało w ubiegłym roku żadnej książki

Ja123 Wto Mar 26, 2019 6:46 am

Zaraz będzie hejt ale cóż. Jaka władza taki lud;) dla ciemnego ludu darmowa piłka kopana i m jak miłość w TVP i tyle kultury. Ja czytam ok 1 sztukę miesięcznie i żyje. Można 😁
Awatar użytkownika
kolis

Re: Ponad 60 proc. Polaków nie przeczytało w ubiegłym roku żadnej książki

kolis Wto Mar 26, 2019 6:49 am

Czekam na statystykę ile procent polaków u ubiegłym roku nie oglądnęło żadnego filmu lub nie zagrało w żadną grę. Analizujmy wszystkie dziedziny kultury, a nie tylko książki.
Awatar użytkownika
Bomen

Bomen Wto Mar 26, 2019 8:24 am

Z tak niskim czytelnictwem wprost koresponduje słuchalność radia typu RMF
Słuchacz / czytelnik potrzebuje krótkich i nieskomplikowanych form i przekazów.
Dlatego radiowa Trójka ma słabszy odbiór, poważna literatura się słabo sprzedaje, a muzyka poważna to tylko dla wybranych.
Awatar użytkownika
marketer

marketer Wto Mar 26, 2019 10:14 am

Takie teksty pojawiają się co roku. I to od kilkunastu już lat. Bzdura jakaś. Ja czytam tyle ile mam ochotę a nie na akord. Z nikim się nie ścigam i nie wypełniam ankiet o ilości przeczytanych książek. Czytam dla siebie.
Awatar użytkownika
qwerty

qwerty Wto Mar 26, 2019 12:16 pm

Gdyby jakiś tytuł lub recenzja książki mnie zainteresowała to bym przeczytał.
Awatar użytkownika
Pawełek.

Pawełek. Wto Mar 26, 2019 12:49 pm

Dla mnie to znakomita wiadomość.
Awatar użytkownika
Dagmara

Dagmara Wto Mar 26, 2019 3:59 pm

Książki zajmują miejsce na półkach gdzie zamiast nich mogły by leżeć jakieś szpanerskie ozdoby. W przypadku przeprowadzki do innego mieszkania jest problem z tachaniem tego wszystkiego do samochodu. Już nie wspomnę o marnowaniu kilkunastu godzin na przeczytanie książki skoro w kinie można obejrzeć film w półtorej godziny.
Awatar użytkownika
EEE

EEE Wto Mar 26, 2019 6:13 pm

"qwerty" napisał(a): Gdyby jakiś tytuł lub recenzja książki mnie zainteresowała to bym przeczytał.

A gdzie czytasz recenzje?
Awatar użytkownika
123!

123! Wto Mar 26, 2019 8:18 pm

"Ja123" napisał(a): Zaraz będzie hejt ale cóż. Jaka władza taki lud;) dla ciemnego ludu darmowa piłka kopana i m jak miłość w TVP i tyle kultury. Ja czytam ok 1 sztukę miesięcznie i żyje. Można 😁

Odwrotnie. Jaki lud taka władza. Ktoś takich a nie innych ludzi wybiera.
Awatar użytkownika
Bracia

Bracia Czw Mar 28, 2019 11:53 pm

Ja nie czytam, a zarabiam pod 50 kółek. Za to na studiach czytałem mnóstwo, w różnych językach, bo pisałem doktorat. Teraz po prostu nie mam czasu, chociaż czasem sięgnę po Pirxa albo Endera. Czy też jestem patologią?
Awatar użytkownika
Mon

Mon Nie Mar 31, 2019 11:32 pm

Skoro w Polsce nie istnieje promocja czytelnictwa wśród dorosłych to nic dziwnego, że nic nie czytamy. Szkoła skutecznie odstrasza od książek. Wielu osobom pozostaje uraz lub nie mają potrzeby czytania. Tego ostatniego to nie ogarniam. Robimy sobie krzywdę nie ćwicząc mózgu czytaniem. Sama czytam kilkanaście książek w roku. Wole wydać pieniadze na książkę niż na abonament telewizyjny w którym tandeta goni tandetę.
Awatar użytkownika
Lorrain

Lorrain Czw Kwi 04, 2019 1:22 pm

Nikt nie chce czytać Olgi Tokarczuk? Skandal!
Awatar użytkownika
Daria

Daria Śro Maj 22, 2019 12:39 pm

Ludzie odchodzą od czytania książek. Zdecydowanie wolą posiedzieć na portalach społecznościowych czy zamiast czytać pooglądać filmiki na yt! Ja od dziecka bardzo lubiłam czytać i zostało mi to do dziś. Ostatnio bardzo spodobały mi się thrillery więc na urodziny dostałam Kwiaty nad Piekłem I. Tuti. Dwa dni i książka przeczytana. Niesamowicie wciągająca. Jak zobaczyłam, że będzie połączenie dwóch czasów to wiedziałam, że pochłonie mnie ale nie spodziewałam się, że aż tak! Naprawdę polecam.
Awatar użytkownika
komero

komero Pią Lip 05, 2019 8:14 am

A czytanie wcale tak dużo nie kosztuje, szczególnie ebooków. Nawet historia z dzisiaj... Urodziny Virtualo, a tutaj Myszy i ludzie Johna Steinbecka za 12 zł. Mowa przecież o nowości. Tak więc jeśli ktoś nie chce czytać, to nie czyta. A gadanie o kosztach jest tylko zwyczajną zasłoną dymną.
Awatar użytkownika
a

a Śro Lip 24, 2019 10:12 pm

widać w ... też nie czytają, bo takie a nie inne wyniki są od prawie 10 lat jeśli nie kilkunastu.
Wróć do Badania Marketingowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości