WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Wyślij odpowiedź

Kod potwierdzający
Przepisz dokładnie kod z obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia, zero nie występuje.

Uśmieszki

:D:):(:o:shock::?8):lol::x:P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink::!::?::idea::arrow::|:mrgreen:

BBCode włączony
[img] włączone
[flash] wyłączony
[url] włączony
Uśmieszki włączone
Przegląd tematu
Pełny widok

Przegląd tematu: Projekty Sjaelso będą zrealizowane

Projekty Sjaelso będą zrealizowane

donaldtusk Wto Sie 30, 2011 6:54 pm

Duński deweloper Sjaelso podjął decyzję o wycofaniu się z Polski i skupieniu swojej działalności na rynku skandynawskim. Firma zapewnia, że realizacja rozpoczętych przez inwestora projektów w Polsce będzie kontynuowana. Sjaelso przewiduje, że zamknięcie działalności na polskim rynku będzie długofalowym procesem.


Sjaelso postanowiło wycofać się z Polski i skupić na działalności na rodzimym rynku w Danii oraz w Norwegii, Szwecji i Finlandii. Powodem tej decyzji nie jest brak zaufania do rynku polskiego, lecz kryzys finansowy, który był szczególnie dotkliwy dla duńskiego rynku nieruchomości, w tym dla Sjaelso.

Rozpoczęte projekty dewelopera: Galeria Handlowa Porto 55 w Elblągu, której budowa rozpoczęła się na początku bieżącego roku oraz osiedle mieszkaniowe Scandinavian House, którego pierwszy etap został z sukcesem zrealizowany będą kontunuowane do czasu znalezienia partnerów, którzy poprowadzą te inwestycje w formule joint venture ze Sjaelso lub samodzielnie. Inwestor rozpoczął rozmowy z potencjalnymi partnerami.

Realizacja projektów biurowych Postępu 22 i Tower Terraces w Warszawie będzie również kontynuowana. Sjaelso planuje ich sprzedaż i rozpoczęło już rozmowy z potencjalnymi nabywcami.

- Sjaelso przygotowuje się do zakończenia działalności w Polsce. Nasze wyjście z rynku nie będzie jednak pospieszne. Będziemy obecni na polskim rynku tak długo jak będzie to potrzebne dla pomyślego ukończenia i sprzedaży naszych projektów. Jednocześnie pragnę zapewnić, że wszelkie nasze umowy i zobowiązania będą zrealizowane. – informuje John Kristensen, Prezes Sjaelso.

Główna część działalności Sjaelso obejmuje rynek skandynawski, na którym firma jest obecna od 1977 r. Sjaelso jest jedną z największych firm deweloperskich w Skandynawii notowaną na giełdzie NASDAQ OMX w Kopenhadze.