WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Wyślij odpowiedź

Kod potwierdzający
Przepisz dokładnie kod z obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia, zero nie występuje.

Uśmieszki

:D:):(:o:shock::?8):lol::x:P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink::!::?::idea::arrow::|:mrgreen:

BBCode włączony
[img] włączone
[flash] wyłączony
[url] włączony
Uśmieszki włączone
Przegląd tematu
Pełny widok

Przegląd tematu: Zmagania z Traviatą!

Zmagania z Traviatą!

sekisok Pią Wrz 09, 2011 2:29 pm

Opera na Zamku realizuje w październiku premierę Traviaty Giuseppe Verdiego. Działanie to ma jednak format szerszego projektu, stawiającego sobie za cel konsolidację środowisk artystycznych regionu. Współpraca z artystami z Deutsche Oper rozbudza zainteresowanie szerszego gremium artystów i środowisk twórczych Szczecina. Dlatego realizacja Traviaty w Szczecinie nabiera głębszego edukacyjno-artystycznego wymiaru.W ramach działań integrujących grupy artystyczne Premiera Traviaty zostanie poprzedzona koncertem Zmagania Jazzowe – 10 lat z Nordeą, który odbędzie się 15 października w Hali Opery. Podczas koncertu wysłuchamy premier albumów muzycznych znanych szczecińskich jazzmanów. Wśród nich znajdują się stypendyści Marszałka w dziedzinie kultury: wokalistka Beata Andrzejewska oraz basista Szymon Orłowski. Warto dodać, że są to artyści, z którymi Opera na Zamku współpracowała między innymi przy realizacji musicalu Rent. Wśród wykonawców nie zabraknie również pierwszego saksofonu Szczecina – Sylwestra Orłowskiego.Koncert jest znakomitą formą promocji szczecińskiej sceny jazzowej. Premiera Traviaty i Zmagania Jazzowe stanowić będą wyjątkowo wartościowe wydarzenia artystyczne na miarę wydarzeń sezonu.

Dlatego działając na rzecz konsolidacji zarówno środowisk artystycznych, jak i widzów Opera na Zamku i Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa łączą nie tylko potencjał artystyczny, zaplecze techniczne, ale również energię działań promocyjnych. W ramach wspólnych działań proponujemy wszystkim widzom kupującym bilety na spektakl Traviata do końca września bezpłatny wstęp na koncert Zmagania Jezzowe – 10 lat Nordea. Bilety w promocyjnym pakiecie będą do nabycia w Kasie Opery (ul. Korsarzy 34) od 13 września.

W ramach wspólnej promocji w najbliższym czasie na głównych ośrodkach kulturalnych Szczecina zawisną wielkoformatowe banery promujące wspólne działania pod hasłem ZMAGANIA Z TRAVIATĄ!Skupienie środowiska artystycznego Szczecina w jednym projekcie na zasadach współpracy i współdziałania wielu organizacji i środowisk na rzecz promocji szczecińskiej kultury to cel, który przyświeca szerokiemu pojęciu, jakim staje się „Projekt Traviata”.W ramach działań edukacyjno- artystycznych Projektu Traviata już wkrótce zaprosimy na cykl wyjątkowych WORKSHOPÓW o charakterze mistrzowskich lekcji otwartych z udziałem realizatorów i wykonawców Traviaty. Szczegóły już wkrótce.