WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Public Relations

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
OO

PR-owiec w Polsce może zarobić powyżej 20 tys. zł miesięcznie

OO Pon Lis 28, 2022 8:01 am

Różnie bywa, ja zarabialem w duzej korporacji 45k bruto, w tej chwili tez w miedzynraodwej firmie mam 35 brutto plus premier. Do tego auto i spory budzet szkoleniowy na studia MBA etc. Zarobki 20k nikogo już nie dziwią. I dobrze. W dobie inflacji wszystko sie rozwija.
Awatar użytkownika
Kikk

Re: PR-owiec w Polsce może zarobić powyżej 20 tys. zł miesięcznie

Kikk Pon Lis 28, 2022 8:36 am

Za mniej niż dwie dyszki to nie chciało by mi się wstawać z łużka. Nie po to tyle lat studiowałam, żeby pracować za grosze.
Awatar użytkownika
Widz

Widz Pon Lis 28, 2022 8:54 am

PR-owiec? Lejwoda, po prostu.
Awatar użytkownika
aloo

aloo Pon Lis 28, 2022 9:37 am

Prezes Jurgiel-Żyła jest chodząca tendencją - od lat.
No i specjalistą. Od niedawna.
Awatar użytkownika
Jener

Jener Pon Lis 28, 2022 10:43 am

Oj, chyba od podstawówki nie wstałaś z ,,łużka””
Awatar użytkownika
Pytanie

Pytanie Pon Lis 28, 2022 12:06 pm

Na fakturę czy uop?
Awatar użytkownika
Luiza Jurgiel-Żyła

Luiza Jurgiel-Żyła Pon Lis 28, 2022 12:36 pm

To absolutnie dopiero pilotaż zrobiony na bardzo szybko wśród 20% naszych członków i członkiń. Chcieliśmy zarysować jak szerokie mamy spektrum zarobków - wiemy, że są osoby, które zarabiają więcej. Wiele zależy np. od tego, czy w nazwie stanowiska jest jeszcze "marketing". Moje wystąpienie miało za cel zachęcić nas do refleksji i wypełnienia ankiety w styczniu, aby otrzymać miarodajne wyniki, a także rozpocząć dyskusję nad podziałem odpowiedzialności pracodawców i pracowników przy przechodzeniu na umowy B2B w naszej branży.
Awatar użytkownika
Luiza Jurgiel-Żyła

Luiza Jurgiel-Żyła Pon Lis 28, 2022 12:40 pm

"Pytanie" napisał(a): Na fakturę czy uop?

w czasie wystąpienia wyjaśniałam, że porównywane były kwoty UoP ta, która wpada na konto pracownika i B2B po odliczeniu podatków i ZUS - tylko w ten sposób można jakkolwiek te kwoty porównać
Awatar użytkownika
hu376

hu376 Pon Lis 28, 2022 12:57 pm

"OO" napisał(a): Różnie bywa, ja zarabialem w duzej korporacji 45k bruto, w tej chwili tez w miedzynraodwej firmie mam 35 brutto plus premier. Do tego auto i spory budzet szkoleniowy na studia MBA etc. Zarobki 20k nikogo już nie dziwią. I dobrze. W dobie inflacji wszystko sie rozwija.

na jakim stanowisku tyle zarabiasz?
Awatar użytkownika
hu376

hu376 Pon Lis 28, 2022 12:58 pm

"OO" napisał(a): Różnie bywa, ja zarabialem w duzej korporacji 45k bruto, w tej chwili tez w miedzynraodwej firmie mam 35 brutto plus premier. Do tego auto i spory budzet szkoleniowy na studia MBA etc. Zarobki 20k nikogo już nie dziwią. I dobrze. W dobie inflacji wszystko sie rozwija.

na jakim stanowisku tyle zarabiasz?
Awatar użytkownika
Twoje imię

Twoje imię Pon Lis 28, 2022 1:08 pm

"Kikk" napisał(a): Za mniej niż dwie dyszki to nie chciało by mi się wstawać z łużka. Nie po to tyle lat studiowałam, żeby pracować za grosze.
No chyba nie Polonistykę studiowałeś w tym łużku (Sic!)
Awatar użytkownika
Beka

Beka Pon Lis 28, 2022 1:49 pm

Czasami to tak dobrze na papierze wygląda, czyli 10 000 netto umowa b2b odjąć podatek dochodowy, zus, jakis kredyt, wynajem mieszkania i zostanie z 5 tysiecy.
Awatar użytkownika
Luiza Jurgiel-Żyła

Luiza Jurgiel-Żyła Pon Lis 28, 2022 3:09 pm

"Beka" napisał(a): Czasami to tak dobrze na papierze wygląda, czyli 10 000 netto umowa b2b odjąć podatek dochodowy, zus, jakis kredyt, wynajem mieszkania i zostanie z 5 tysiecy.

Dlatego podawałam kwoty już po odliczeniu podatków i ZUS, aby można było jakoś porównać z tym, co wpływa na konta z umów o pracę. ale bardzo dobrze, że zwracasz na to uwagę, bo to tez będzie ważną częścią kampanii na temat umów o pracę/zlecenia/B2B, bo często pracownicy zmieniając prace i zmieniając umowę nie są świadomi jaką kwotę będą zarabiać "na czysto", przez co później zaczynają kombinować i potem albo spotyka ich zderzenie ze skarbówką, albo rachunek za operację, którego nie są w stanie opłacić z oszczędności, które nazbierali nie płacąc odpowiednich składek/podatków
Awatar użytkownika
nemo

nemo Pon Lis 28, 2022 7:58 pm

"Luiza Jurgiel-Żyła" napisał(a):
"Beka" napisał(a): Czasami to tak dobrze na papierze wygląda, czyli 10 000 netto umowa b2b odjąć podatek dochodowy, zus, jakis kredyt, wynajem mieszkania i zostanie z 5 tysiecy.

Dlatego podawałam kwoty już po odliczeniu podatków i ZUS, aby można było jakoś porównać z tym, co wpływa na konta z umów o pracę. ale bardzo dobrze, że zwracasz na to uwagę, bo to tez będzie ważną częścią kampanii na temat umów o pracę/zlecenia/B2B, bo często pracownicy zmieniając prace i zmieniając umowę nie są świadomi jaką kwotę będą zarabiać "na czysto", przez co później zaczynają kombinować i potem albo spotyka ich zderzenie ze skarbówką, albo rachunek za operację, którego nie są w stanie opłacić z oszczędności, które nazbierali nie płacąc odpowiednich składek/podatków

Pani Luizo, bardzo dobrze, że Pani zwraca na to uwagę. Niestety są jeszcze dodatkowe koszty na B2B, jak opłacenie księgowej. Oczywiście - można samemu - jeśli ma się wiedzę i czas. Ogromną wadą jest też to, iż podczas choroby (a takze urlopu) przy B2B zleceniodawca może nie uregulować faktury. A zachorować może każdy, nawet młody człowiek. Oczywiście można spisać umowę tak, aby zleceniodawca płacił w trakcie urlopu i choroby, tylko ilu zleceniodawców będzie na tyle elastycznych.
Awatar użytkownika
Prawdziwe dane

Prawdziwe dane Wto Lis 29, 2022 10:34 am

Jakim cudem taka organizacja jak PSPR może tak szkodzić branży i jej przedstawicielom publikując dane, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością?? PRowcy tyle nie zarabiają!!! Proponuję aby PSPR przemyślało swoją rolę i swoje działania.
Wróć do Public Relations

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości