WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Czepialski

Re: Prestiż dziennikarza zależy od ilości kliknięć

Czepialski Śro Sty 27, 2010 2:51 pm

"Cały czas wzrasta rozczarowanie rządami PO" - mówi Pan. Sądzę, że bardziej zbliżone do prawdy byłoby stwierdzenie" jestem coraz bardziej rozczarowany rządami PO". Od osoby nauczającej dziennikarzy oczekiwałbym stosownej precyzji, aby nie doznawać rozczarowania Panem. Pozdrawiam Czepialski
Awatar użytkownika
Czepialski

Czepialski Śro Sty 27, 2010 2:56 pm

"Cały czas wzrasta rozczarowanie rządami PO" - mówi Pan. Sądzę, że bardziej zbliżone do prawdy byłoby stwierdzenie" jestem coraz bardziej rozczarowany rządami PO". Od osoby nauczającej dziennikarzy oczekiwałbym stosownej precyzji, aby nie doznawać rozczarowania Panem. Pozdrawiam Czepialski
Awatar użytkownika
czytelnik

czytelnik Śro Sty 27, 2010 3:09 pm

TVN przoduje w tabloidyzacji mediów w największym stopniu!
Stacja chce być postrzegana jako ta, która robi telewizje dla młodych japiszonów, intelektualistów z jednej strony, a z drugiej jesteście jedyną stacją na świecie, gdzie czyta się i cytuj tabloidy!!!
Ja nie dziwię się temu, bo znam was jako tako, ale moi goście z Niemiec, USA i Kanady z podziwu nie mogli wyjść, gdy zobaczyli, że uważająca się za poważną stacja, cytuje tabloidy!
Ale cóż! Telewizję mamy taką, na jaką zasługujemy!
Awatar użytkownika
iwo

iwo Śro Sty 27, 2010 3:32 pm

Stacja chce być postrzegana jako ta, która robi telewizje dla młodych japiszonów, intelektualistów z jednej strony, a z drugiej jesteście jedyną stacją na świecie, gdzie czyta się i cytuj tabloidy!!!
Ja nie dziwię się temu, bo znam was jako tako, ale moi goście z Niemiec, USA i Kanady z podziwu nie mogli wyjść, gdy zobaczyli, że uważająca się za poważną stacja, cytuje tabloidy!
Awatar użytkownika
czytelnik

czytelnik Śro Sty 27, 2010 4:25 pm

Awatar użytkownika
Jan Kowalski

Jan Kowalski Śro Sty 27, 2010 4:32 pm

Płatny staż - bardzo ciekawa praktyka. Nowa świecka tradycja! Żałosne, że Pan Miecugow wypowiada się na temat moralności, a nie widzi nic złego w tego typu postępowaniu. To się chyba wyzyskiem nazywa prawda? O Big Brotherze nie będę już wspominał...
Awatar użytkownika
rademenes

rademenes Śro Sty 27, 2010 4:42 pm

Płatny staż, to wyzysk - zapłać nam za to, że możesz popracować. Z całym szacunkiem dla redaktora, ale papierek z TVN ludzie mogą sobie wsadzić pod czapkę. Jestem doświadczonym dziennikarzem, pracowałem w znanych tytułach i od dawna jestem bezrobotny, dostaję marne chałtury do pisania. Zresztą redaktor sam sobie przeczy. Mówi o tabloidyzacji, czyli o spłyceniu rangi dziennikarza. W mediach nie chcą mieć dziennikarzy, tylko darmowych stażystów, amatorów, media workers. Żaden papierek, staż, doświadczenie niczego dziś nie daje. Przeciwnie! Skoro znasz się na robocie - to jesteś zbyt mądry i cwany i po prostu zbyt drogi by u nas pracować. Czyli płacenie TVN-owi za papier to pieniądze wyrzucone w błoto.
Awatar użytkownika
Ronn

Ronn Śro Sty 27, 2010 6:12 pm

Weźcie zróbcie w końcu w Polsce normalny rynek TV, gdzie będzie co najmniej 10 stacji uczciwie ze sobą konkurujących. Chyba tylko UPR proponuje likwidacje koncesji telewizyjnych. Pan Miecugow woli chyba PSL od UPR ... :D TVN ma taką pozycję, bo nie ma prawie żadnej konkurencji! CZY TO JEST NORMALNY KRAJ?
Awatar użytkownika
mały miś

mały miś Śro Sty 27, 2010 8:00 pm

Gadanie dla samego gadania... Kto spowodował tabloidyzację mediów? Odpowiadam, w znacznym stopniu TVN. Więc Panie Miecugow, nie ładnie jest stosować Prawo Kalego: o innych mówimy źle, a o TVNie dobrze. Jak usłyszałem, że trzeba płacić za praktyki w TVN, to omal nie spadłem z krzesła - to jest właśnie działanie przeciwko temu, by rzetelni i dobrzy dziennikarze znajdowali zajęcie. A gadanie o jakim zdeterminowaniu określam mianem steku bzdur...
Awatar użytkownika
Ewka

Ewka Śro Sty 27, 2010 8:40 pm

Lubię p. Grzegorza Miecugowa, ma u mnie pewien kredyt, głównie za radiową Trójkę i za wywiady, które przeprowadza, a także za pewien spokój i kulturę bycia. Niestety jeśli chodzi o stacje telewizyjne (także TVN) to wybór jest coraz marniejszy. Tzw. tabloidyzacja programów jest przerażająca. Osoby prowadzące różne programy ciągle mizdrzą się do widzów w sposób ... smutny. Nie są w tym ani mili, ani zabawni, ani sympatyczni, bo po prostu nie potrafią. Nie mają dość osobistej kultury, ani wiedzy aby zachowywać się... normalnie. Szkoda.
Awatar użytkownika
mustafa Mond

mustafa Mond Czw Sty 28, 2010 8:37 am

Krokodyle łzy Panie Miecugow !!!!!!
Awatar użytkownika
mustafa Mond

mustafa Mond Czw Sty 28, 2010 10:31 am

Awatar użytkownika
mustafa Mond

mustafa Mond Czw Sty 28, 2010 10:33 am

Awatar użytkownika
Fred

Fred Czw Sty 28, 2010 10:33 am

Niedawno usłyszałem wypowiedź pewnego marketingowca: "Nie cofnę się przed niczym co podnosi słupki sprzedaży". To samo można powiedzieć o mediach.
Od 2 lat telewizję ogladam tylko w weekendy i co weekend jestem coraz bardziej przerażony jej poziomem.
Awatar użytkownika
e-pismak

e-pismak Czw Sty 28, 2010 10:33 am

Z tym prestiżem ''bycia'' w TVN nie przesadzajmy. Bełkotanie na lajfach, ciągnięcie godzinami tematów, które znikły po pierwszej emisji, szukanie wyłącznie dramatów do PZP i podkręcanie niby zdarzeń. To ułamek tego co mnie razi. Jest oczywiście parę fajnych rzeczy i ludzi , ale nikną w zalewie chały. Moim zdaniem idzie to w marnym kierunku, ale na szczęście to nie mój problem. A płatne staże to skandal! Zwyczajne szukanie roboli, którzy dopłacą do swojej iluzji ''dziennikarstwa''.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości