WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
orangetv

Prezes PiS zapowiada przyspieszenie prac nad ustawą abonamentową

orangetv Wto Sty 24, 2017 4:18 am

zakodujcie w cholere te naziemna i bedzie spokoj 15zl za to dno to ja podziekuje mam tak stary tv ze nawet nie posiadam dekodera dvbt pozdro
Awatar użytkownika
Terier

Re: Prezes PiS zapowiada przyspieszenie prac nad ustawą abonamentową

Terier Wto Sty 24, 2017 6:14 am

ja nie zgadzam się. nie chcę finansować tv Jarka.
Awatar użytkownika
Mar

Mar Wto Sty 24, 2017 8:04 am

Sprawa jest prosta do rozwiązania. Wprowadzić kodowanie TVP. Kto płaci dostaje kartę, kto mam kablówkę albo pakiet satelitarny i chce TVP to dopłaca do abonamentu za TVP. Wtedy zobaczy jaką ma oglądalność obecna TVP.
Awatar użytkownika
rozbawiony socjalistami z piSSu

rozbawiony socjalistami z piSSu Wto Sty 24, 2017 8:33 am

Oczywista oczywistość, porażająca to wieść ( ;) ), że na zakodowanie tuby propagandowej sobie nie mogą pozwolić bo ich elektorat jest zbyt głupi/chytry/biedny/cwaniaczkowaty by finansować kochankę kÓrskiego. Poza tym to tylko max38%bezmyślnych "elektronów" :D :D :D pisowskich przy myślącej większości, która jest sceptyczna wobec amoku narodowych socjalistów. Proponuję powiązać abo z...posiadaniem kota :D :D
Awatar użytkownika
Dare

Dare Wto Sty 24, 2017 9:27 am

Niech kaczka płaci
Awatar użytkownika
Maciej konserwatywny

Maciej konserwatywny Wto Sty 24, 2017 9:35 am

"orangetv" napisał(a): zakodujcie w cholere te naziemna

Bzdurny postulat. Telewizja publiczna z nadajników naziemnych nie może być zakodowana dlatego, że ktoś piszący na . Mediach tak chce. :twisted: Podstawowa zasada telewizji publicznej jest taka, że musi ona być publicznie dostępna - i kropka, koniec dyskusji. :)

"Terier" napisał(a): ja nie zgadzam się. nie chcę finansować tv Jarka.

Nikt o twoje pozwolenie na szczęście nie będzie pytał. :wink:

"Mar" napisał(a): Sprawa jest prosta do rozwiązania. Wprowadzić kodowanie TVP.

Patrz wyżej.

Trzymam kciuki za poprawę ściągalności abonamentu! Telewizja Polska i Polskie Radio potrzebują stabilnego finansowania ze środków publicznych, żeby mogły spokojnie pełnić misję, szerzyć wiedzę i konserwatywne wartości, a nie uprawiać na boku komercję (patrz: imprezy z disco polo, żeby przyciągnąć reklamodawców). Oczywiście lewakom nie musi się to podobać, ale abonament ma być i już. :D
Awatar użytkownika
ani grosza

ani grosza Wto Sty 24, 2017 9:46 am

Cały czas ten sam bełkot niby medioznawców, gdyby takimi byli to by stwierdzili, że media państwowe są zbędne, gdyż to samo robi komercja nie wyciągając łap po kasę. Każda władza popełnia fatalny błąd polegający na przejęciu i utrzymywaniu państwowych mediów oczywiście pod płaszczykiem pluralizmu, misji i bezpieczeństwa państwa, a jest to zwykła demagogia. Jeżeli już o jakieś bezpieczeństwo chodzi to zawsze można sobie na mux-e pozostawić jeden kanał SD - "Parlament" i puszczać tam obrady, przemówienia i orędzia - proszę bardzo koszt 1PLN z podatku, a reszta pa pa.
Awatar użytkownika
Maciej konserwatywny

Maciej konserwatywny Wto Sty 24, 2017 10:01 am

"ani grosza" napisał(a): to by stwierdzili, że media państwowe są zbędne, gdyż to samo robi komercja nie wyciągając łap po kasę.

Hahahahahaha! :lol: Dobre, dobre! :D Rzeczywistość jest taka, że komercja nie robi nawet 1% tego, co robią media publiczne. Czy na TVN, Polsacie, Pulsie lub innych komercyjnych widział ktoś transmisję Mszy Świętej chociażby? Albo poważne programy edukacyjne na miarę "Sondy 2"? Odpowiedź brzmi: NIE!!! :twisted: Dla mediów komercyjnych taka zawartość jest nieopłacalna, nie da się zarobić na reklamach i w ogóle. :)
Awatar użytkownika
ani grosza

ani grosza Wto Sty 24, 2017 10:08 am

"Maciej konserwatywny" napisał(a):
"ani grosza" napisał(a): to by stwierdzili, że media państwowe są zbędne, gdyż to samo robi komercja nie wyciągając łap po kasę.

Hahahahahaha! Dobre, dobre! Rzeczywistość jest taka, że komercja nie robi nawet 1% tego, co robią media publiczne. Czy na TVN, Polsacie, Pulsie lub innych komercyjnych widział ktoś transmisję Mszy Świętej chociażby? Albo poważne programy edukacyjne na miarę "Sondy 2"? Odpowiedź brzmi: NIE!!! Dla mediów komercyjnych taka zawartość jest nieopłacalna, nie da się zarobić na reklamach i w ogóle.

Aby obejrzeć mszę można włączyć TV Trwam - czyli nawet pod tym względem TVP jest zbędna, co do programów edukacyjnych - państwowy układ jak widać mocno się broni nie przyznając koncesji naziemnej na mux 8 dla Discovery, które zmiotło by do końca jakiekolwiek walory edukacyjne TVP, za to właśnie ten beton woli zajmować 3 sloty z pustymi paskami od wielu miesięcy.
No i na koniec - a może zanim zacznie się wciskać ideologię o misji wypadałoby zrobić ankietę - czy chcesz bulić i mieć tę niby misję w telewizorze czy chcesz mieć za darmo dotychczasową komercyjną ofertę.
Awatar użytkownika
koszmarrrrr

koszmarrrrr Wto Sty 24, 2017 10:10 am

I kto to powiedział że to "zwykły"poseł !!!!!
Awatar użytkownika
gość

gość Wto Sty 24, 2017 10:13 am

"Maciej konserwatywny" napisał(a):

Hahahahahaha! Dobre, dobre! Rzeczywistość jest taka, że komercja nie robi nawet 1% tego, co robią media publiczne. Czy na TVN, Polsacie, Pulsie lub innych komercyjnych widział ktoś transmisję Mszy Świętej chociażby? Albo poważne programy edukacyjne na miarę "Sondy 2"? Odpowiedź brzmi: NIE!!! Dla mediów komercyjnych taka zawartość jest nieopłacalna, nie da się zarobić na reklamach i w ogóle.

To naprawdę niesamowite - komercja nawet nie osiąga 1% dokonań państwówki - powiem tak państwówka to już nawet olała emerytów , którzy do mnie dzwonią aby im poprawić antenę aby odbierała "modę na sukces" na mux 8.
Awatar użytkownika
Maciej konserwatywny

Maciej konserwatywny Wto Sty 24, 2017 10:24 am

"ani grosza" napisał(a): co do programów edukacyjnych - państwowy układ jak widać mocno się broni nie przyznając koncesji naziemnej na mux 8 dla Discovery, które zmiotło by do końca jakiekolwiek walory edukacyjne TVP,

Hahahahaha, Discovery i walory edukacyjne! :lol: Dobre sobie! ;) Przez wiele lat miałem kablówkę, w której były kanały Discovery, i powiem tak, może jakieś 15 lat temu Discovery to była ciekawa telewizja, ale w ostatnich latach mocno zjechała poziomem w dół. :twisted: Pseudoedukacyjna papka, i to na płatnych kanałach! :D I mam uwierzyć, że zaproponowaliby coś lepszego na bezpłatnym kanale naziemnym? :lol: Hahahahaha!

Zapomniałem w poprzednim wpisie jeszcze o czymś, co jest domeną wyłącznie telewizji publicznej. Teatr Telewizji. :D Tego komercja też robić nie zamierza i nigdy nie próbowała, bo z góry wiadomo, że to by się nie opłaciło. :)

"ani grosza" napisał(a):
No i na koniec - a może zanim zacznie się wciskać ideologię o misji wypadałoby zrobić ankietę - czy chcesz bulić i mieć tę niby misję w telewizorze czy chcesz mieć za darmo dotychczasową komercyjną ofertę.

Jeśli zrobić ankietę, czy społeczeństwo chce bulić podatki, odpowiedź większości ankietowanych też wydaje się oczywista... Jednak podatki muszą być i kropka. :P Abonament RTV trzeba traktować jako taki kolejny podatek - każdy musi płacić, choć niekoniecznie każdy musi lubić ofertę mediów publicznych. :D Właściwie nawet byłbym za tym, żeby abonament RTV oficjalnie nazwać podatkiem na media publiczne czy jakoś tak. Bo słownikowa definicja abonamentu jest jednak trochę inna. ;) Może skończyłyby się głupie komentarze w stylu "Po co mam płacić jakiś abonament, przecież żadnej umowy o świadczenie usług z TVP nie podpisywałem").

"gość" napisał(a):
To naprawdę niesamowite - komercja nawet nie osiąga 1% dokonań państwówki - powiem tak państwówka to już nawet olała emerytów , którzy do mnie dzwonią aby im poprawić antenę aby odbierała "modę na sukces" na mux 8.

"Moda na sukces" to był gniot jakich mało. Dobrze, że ta chała zniknęła z TVP, niech komercja to nadaje. :D Jeszcze przydałoby się wywalić z TVP polskie odpowiedniki "Mody na sukces", te wszystkie "Klany", "M jak miłość" i inne pseudoarcydzieła polskiej kinematografii. :twisted: Ale to dopiero po poprawie ściągalnosći abonamentu, bo teraz TVP musi nadawać tę przebrzydłą serialową komercję, żeby przyciągać masową widownię i zarabiać na reklamach.
Awatar użytkownika
Mpowiec

Mpowiec Wto Sty 24, 2017 10:39 am

Zrobiono badania i postanowiono dodać abonament do opłat za śmieci. Jako opcja śmieci dostarczane bardzo śmierdzące niepodlegąjace utylizacji !
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Wto Sty 24, 2017 10:43 am

Problem jest jeden.
Jakkolwiek by nie badać opinię publiczną, nieważne w jakim ośrodku, jakim pytaniem, Odpowiedź zawsze jest jedna.
Opinia Suwerena, jest ona przytłaczająco jednoznaczna.

Suweren NIE CHCE PŁACIĆ ABONAMENTU.

I tyle. Po prostu nie chce płacić abonamentu.
A nawet szerzej: w ogóle nie chce płacić na media publiczne/narodowe.

Taka jest wola Suwerena. Ludu pracującego miast i wsi. A także niepracującego. A także nie ludu, a inteligencji. A także przedsiębiorców. Całego Narodu z małymi wyjątkami.
Awatar użytkownika
gość

gość Wto Sty 24, 2017 10:43 am

Ankiety - czy chcesz w ogóle płacić podatki, a ankieta czy chcesz finansować z tego państwowe media jak masz za darmo komercyjne to są 2 różne sprawy manipulancie, a po drugie słowem gniot tylko obrażasz pokaźną rzeszę emerytów i pokazujesz im gdzie ich miejsce. Po prostu żałosne - cieszyć się, że komuś odebrano na koniec życia jedyną rozrywkę i zapowiadać odbieranie kolejnych. Większego chamstwa dawno nie słyszałem.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości