[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Problemy techniczne na starcie Radia Nowy Świat. „Powodem ogromny ruch na serwerach”

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Trąbka

Problemy techniczne na starcie Radia Nowy Świat. „Powodem ogromny ruch na serwerach”

Trąbka Pią Lip 10, 2020 10:36 am

Napiszcie czy Pan Wojtek zjadł już śniadanie i nie zapomnijcie usunąć mojego komentarza!
Nawet radia internetowego nie potrafią odpalić :-)
Awatar użytkownika
qqq

Re: Problemy techniczne na starcie Radia Nowy Świat. „Powodem ogromny ruch na serwerach”

qqq Pią Lip 10, 2020 10:40 am

Tak to jest jak się nie robi wystarczającej liczby transmisji testowych.
Awatar użytkownika
Gość X

Re: Problemy techniczne na starcie Radia Nowy Świat. „Powodem ogromny ruch na serwerach”

Gość X Pią Lip 10, 2020 10:41 am

"Trąbka" napisał(a): Napiszcie czy Pan Wojtek zjadł już śniadanie i nie zapomnijcie usunąć mojego komentarza!
Nawet radia internetowego nie potrafią odpalić

Świetnie odpalili.
Doskonałe przedsięwzięcie.
Awatar użytkownika
zwiadowca

zwiadowca Pią Lip 10, 2020 10:58 am

Akurat takie problemy napawają ogromnym optymizmem :-) Start RNS wywołał u mnie stany euforyczne, ale też odrobinę gorzkiego poczucia zdrady. Zdradziłem Trójkę, ale wyboru chyba nie było... Teraz będę przeskakiwał w zależności od audycji. A mogła dojna zmiana nie tykać publicznych mediów zbyt brutalnie...

Po audycja Wojtka Manna serwery już nie rwą. Znaczy się wielu jest amatorów "sapiącego, niestrawnego starego dziada" (a przynajmniej tak pana Wojtka przedstawiają pisie trole).
Awatar użytkownika
re:cenzent

re:cenzent Pią Lip 10, 2020 11:06 am

Godz. 11:00 - stream wciąż rwie co kilka sekund.

Co za amatorka - wierzyć się nie chce... Zebrali grubą kasę, sprawili sobie wypasioną siedzibę, a nie pomyślelil o najważniejszym - porządnym zapleczu serwerowym. Czymś, co w przypadku radia internetowego jest absolutne kluczowe.

"Zainteresowanie przerosło ich oczekiwania". Cudownie... Mogli na kilka dni przed startem włączyć testowy stream z muzyką, by sprawdzić, jakiego mniej więcej ruchu można się spodziewać. Zamiast tego poszli na totalną łatwiznę, puszczając zapętlony jingiel z odliczaniem. Coś, czego raczej nikt nie słuchał dłużej niż kilka sekund, więc na tej podstawie nijak nie dało się oszacować realnego obciążenia serwera.

Zresztą nawet na tych śmiesznych jinglach z odliczaniem polegli. Na kilka chwil przed startem niestrudzony Zbysiu wciąż zapowiadał, że radio rusza "jutro". Niby szczegół, ale zdaje się doskonale oddawać "staranność", z jaką odpowiedzialne osoby podeszły do tego przedsięwzięcia.
Awatar użytkownika
DocentMarzanek

DocentMarzanek Pią Lip 10, 2020 11:09 am

"zwiadowca" napisał(a): Akurat takie problemy napawają ogromnym optymizmem Start RNS wywołał u mnie stany euforyczne, ale też odrobinę gorzkiego poczucia zdrady. Zdradziłem Trójkę, ale wyboru chyba nie było... Teraz będę przeskakiwał w zależności od audycji. A mogła dojna zmiana nie tykać publicznych mediów zbyt brutalnie...

Po audycja Wojtka Manna serwery już nie rwą. Znaczy się wielu jest amatorów "sapiącego, niestrawnego starego dziada" (a przynajmniej tak pana Wojtka przedstawiają pisie trole).

Też zdradziłem Trójkę. Nie jest mi z tym źle. To jak zdradzić kobietę, która i tak Cię nie szanuje i puściła Cię kantem.
Awatar użytkownika
mmp

mmp Pią Lip 10, 2020 11:38 am

To typowy skok zainteresowania tuż po starcie - później słuchalność spadnie, a kasa na uruchomienie nowych serwerów się zmarnuje.
Awatar użytkownika
rh minus

rh minus Pią Lip 10, 2020 11:59 am

"mmp" napisał(a): To typowy skok zainteresowania tuż po starcie - później słuchalność spadnie, a kasa na uruchomienie nowych serwerów się zmarnuje.

Pobożne zyczenie PIStrolli
Awatar użytkownika
ff.1

ff.1 Pią Lip 10, 2020 11:59 am

Wszystko fajnie, ale wciąż nie rozumiem, w jaki sposób spółka "Ratujmy Trójkę" ma tę Trójkę uratować. Poprzez radio Nowy Świat? A może wcale nie chodzi o ratowanie Trójki? W takim razie należałoby zmienić nazwę spółki.
Awatar użytkownika
Swordfish

Swordfish Pią Lip 10, 2020 12:11 pm

RNŚ ma być poczekalnią dopóki ich opcja nie wygra wyborów. PO wróci, to Mann i Jethon z powrotem w Trójce.
Awatar użytkownika
Curios

Curios Pią Lip 10, 2020 12:18 pm

Przyjemnie dość się tego słucha, nic mi nie rwie, poza plecami, bo ja juz sredniowiekowy.
Choć Chemicals Bro „ catch me Im falling’ przed południem to trochę rzeżnia.

Zgrzyta mi nieco podkreślanie, ze to nie Trójka, bo jest to kopia Trójki. Ten sam styl robienia radia, podobne brzmienie. Osoby robiące to radio nauczyły się robić radio według określonych receptur i tę manierę tu słychać, nic tu nie zaskakuje. Za to ładne logo i studio.

Poczekamy, posłuchamy, ocenimy. Na razie zostaje.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
JW

JW Pią Lip 10, 2020 12:27 pm

"Swordfish" napisał(a): RNŚ ma być poczekalnią dopóki ich opcja nie wygra wyborów. PO wróci, to Mann i Jethon z powrotem w Trójce.
Awatar użytkownika
Napędzani Nienawiścią

Napędzani Nienawiścią Pią Lip 10, 2020 12:36 pm

od rana przy robocie. Nie, to nie o RNŚ.
Awatar użytkownika
Kodek smrodek

Kodek smrodek Pią Lip 10, 2020 1:08 pm

Nie widzę w ramówce pułkownika Mazguły, fryzjera Mateusza Kijowskiego ani nawet redaktora Tumanowicza więc nie slucham tylko czekam co dalej.

Listonosz mi mówił że tam rano ktoś o słabej dykcji występował. Czy to był redaktor Semka?! Niemożliwe.
Awatar użytkownika
sanik

sanik Pią Lip 10, 2020 1:26 pm

"mmp" napisał(a): To typowy skok zainteresowania tuż po starcie - później słuchalność spadnie, a kasa na uruchomienie nowych serwerów się zmarnuje.

Oczywista oczywistość.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości