WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telekomunikacji

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
dan_

Re: Producenci sprzętów chcą wyłączenia FM na rzecz DAB+

dan_ Pon Wrz 19, 2022 8:22 am

Czy prezes Związku Cyfrowa Polska kiedykolwiek słuchał cyfrowego radia na trasie?
Awatar użytkownika
ja2

ja2 Pon Wrz 19, 2022 8:29 am

"Bric" napisał(a): Technologia o kilkanaście lat spóźniona. /quote]
nie technologia spóźniona, tylko nasz kraj daleko za zachodem
Awatar użytkownika
Anteniak

Anteniak Pon Wrz 19, 2022 8:30 am

Ten człowiek nie jest przedstawicielem mediów, których sprawa najbardziej dotyczy, więc niech sie nie wypowiada i nie jątrzy.
Awatar użytkownika
Jo Anna

Jo Anna Pon Wrz 19, 2022 8:45 am

Naprodukowali "gówna" to teraz trzeba opylić. Jak? Proste. Wyłączyć analog. :-)
Awatar użytkownika
Drumz

Drumz Pon Wrz 19, 2022 9:45 am

"Rumburak" napisał(a): Na mnie jednak nie zarobią. Od pół roku słucham radia przez Internet i nie zamierzam tego zmienić

Prawidłowo, na mnie też ;)
Mam dwa amplitunery stereo: Yamaha RX-497 + Radmor 5102-TE (40 parę lat) - obydwa sprawne i działające, słucham na nich FM + radio przez internet - i w nosie mam DAB.
Awatar użytkownika
LoL

LoL Pon Wrz 19, 2022 1:38 pm

" producenci sprzętów chcą wyłączenia FM" - to niech produkują i wypuszczają na rynek tylko odbiorniki dabowskie i po sprawie ;) odbiorniki fm same nie znikną
Awatar użytkownika
misiok

misiok Pon Wrz 19, 2022 4:06 pm

ten związek to zwykłe lobby jakiś producentów. Ludzie chcą FM bo to oznacza wymianę odbiorników radiowych w każdym domu. Czy nas na to stać ? Emeryci ledwo ciągną i co - każdy będzie musiał wymienić radio? Tak - producenci chcą bo to 36 milionów ludzi x 200 zł za nowy odbiornik a wszystko pod parasolem "zmiany standardu nadawania"
Awatar użytkownika
Rafał

Rafał Pon Wrz 19, 2022 9:06 pm

W Łodzi DAB+ rwie się niemiłosiernie ( jakość dźwięku, o dziwo, jest dużo gorsza niż FM ).
Ciekawe jak w innych miastach, chociaż niedawno czytałem wpis posiadacza markowego tunera Onkyo DAB+/FM który tak samo narzekał na jakość emisji cyfrowej Emitela
Awatar użytkownika
Piotr

Piotr Wto Wrz 20, 2022 6:35 pm

Jak przejdą na DAB+ to z pewnością nie kupię odbiornika i będę słuchać radia przez Internet. Do tego uruchomie własną rozgłośnie na FM. Słuchaczy będę mieć bo jak nic innego nie będzie to słuchacze będą mnie słuchać przynajmniej w ramach zasięgu a mam nadajnik o takiej mocy że mogą mnie słuchać w promieniu 30 km od anteny nadawczej.
Awatar użytkownika
K.

K. Wto Wrz 20, 2022 9:56 pm

"Piotr" napisał(a): Jak przejdą na DAB+ to z pewnością nie kupię odbiornika i będę słuchać radia przez Internet.

tak samo mówili jak przechodzili z 66.- 74 MHz na 87,5-108 MHz - obecny ukf
Wróć do Telekomunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości