WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Antyfan radia wnet

Re: Radio 357 ucieka Radiu Nowy Świat. "Te same początki, zupełnie inna dynamika rozwoju"

Antyfan radia wnet Śro Paź 20, 2021 1:22 pm

"Gary" napisał(a): 357 robią ludzie z 20-30 letnim doświadczeniem pracy w radiu a NS ludzie po studiach po radyjkach studenckich z wielkimi ambicjami ale bez wiedzy i warsztatu. Mogą trafić do swoich rówieśników ale słuchacz trójki jest starszy więc NS nie jest w stanie zaspokoić go intelektualnie bo co mogą zrobić 25-30 letnie dzieciaki w publicystyce czy nawet muzyce?
A niestety słuchaczy w swoim wieku mieć nie będą bo ludzie w tym wieku nie słuchają radia.
Dlatego NS jest skazany na powolna zagładę i odejścia patronów. Do tego NS ma Madzie. To nie może wiecznie trwac

własnie, straszne są te naleciałości starych radiowców. trzeba wpuszczać młodą krew i świeże umysły!
Awatar użytkownika
Beba

Re: Radio 357 ucieka Radiu Nowy Świat. "Te same początki, zupełnie inna dynamika rozwoju"

Beba Śro Paź 20, 2021 1:37 pm

Wspieram (i zamierzam wspierać) obie stacje. Jak czas pokazał, bliżej mi do 357, ale bynajmniej nie z powodów, o których mówi pan medioznawca - wręcz przeciwnie. 357 brzmi po prostu jak dawna Trójka, a Rnś szuka nowej tożsamości.
Awatar użytkownika
Maciek

Maciek Śro Paź 20, 2021 1:56 pm

"to już jest koniec" napisał(a): Słucham Trójki od jej powstania, jeśli ktoś pyta jaki będzie koniec R357 i RNS, to odpowiadam - stopniowe wymieranie wraz z widzami. Na początku jest radocha, znów mogę chodzić w butach Podhale i w prlowskim fartuszku kłócąc się czy Republika czy Lady Pank ... ale to jedynie miraż, jak to się mówi starego boomera. Prawda jest tak, że wymieramy, a dzieciaki nie chcą słuchać tego typu stacji, a co dopiero na nie płacić. Nowe stare radia są jedynie przez jakiś czas rogami obfitości dla kilkunastu facetów z pudłami winyli, którym się nie chce iść do roboty, do tego od czasu do czasu krzykną ***** ***, nie mając pojęcia w jakim cyrku grają i dla jakiego państwa, myśląc że to wystarczy, aby być ciągle na fali postępu. Smutne to wszystko, ale takie jest życie.
Dokładnie tak jest!
Awatar użytkownika
Maciek

Maciek Śro Paź 20, 2021 1:56 pm

"to już jest koniec" napisał(a): Słucham Trójki od jej powstania, jeśli ktoś pyta jaki będzie koniec R357 i RNS, to odpowiadam - stopniowe wymieranie wraz z widzami. Na początku jest radocha, znów mogę chodzić w butach Podhale i w prlowskim fartuszku kłócąc się czy Republika czy Lady Pank ... ale to jedynie miraż, jak to się mówi starego boomera. Prawda jest tak, że wymieramy, a dzieciaki nie chcą słuchać tego typu stacji, a co dopiero na nie płacić. Nowe stare radia są jedynie przez jakiś czas rogami obfitości dla kilkunastu facetów z pudłami winyli, którym się nie chce iść do roboty, do tego od czasu do czasu krzykną ***** ***, nie mając pojęcia w jakim cyrku grają i dla jakiego państwa, myśląc że to wystarczy, aby być ciągle na fali postępu. Smutne to wszystko, ale takie jest życie.
Dokładnie tak jest!
Awatar użytkownika
Kuba

Kuba Śro Paź 20, 2021 2:36 pm

Z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że RNŚ "jedzie" na popularności Pana Manna. Zobaczcie co się stało, gdy nie było go dłuższy czas na antenie, wpłaty strasznie spadły. 357 nie ma Pana Wojtka, ale za to ma Pana Marka Niedźwieckiego, Pana Kaczkowskiego, czy Olę Budkę. W rozrachunku Radio 357 pod względem ekipy wypada po prostu lepiej.
Awatar użytkownika
MMO

MMO Śro Paź 20, 2021 2:57 pm

Jestem patronem RNS i bardzo lubię gdy audycje prowadzi Kasia.
Awatar użytkownika
RNS v 357

RNS v 357 Śro Paź 20, 2021 3:21 pm

Radio NS ma więcej nowych głosów, jest bardzo dobre jakościowo, publicystyka na wysokim poziomie, audycje ciekawe, nowa dynamika, a Radio 357 jak sama nazwa wskazuje to postTrójka. Tekst artykułu brzmi jakby był "inspirowany", dla mnie bardzo dziwnie się go czytało. Miałem wrażenie jakby autor zaklinał rzeczywistość. Mnie najbardziej w Radio NS najbardziej zastanawia postać Marcina Manna, odbiega od pozostałych o parę poziomów w dół. Bardzo irytujący prowadzący, wówczas przełączam na Radio 357 i w ten sposób słucham obu stacji :)
Polecam słuchać naprzemiennie Radia NS i Radia 357. Niech moc będzie z wami.
Awatar użytkownika
Młody

Młody Śro Paź 20, 2021 3:22 pm

Sam nigdy nie słuchałem Trójki, jedynie "Się kręci" Owsiaka, więc nie mam żadnego sentymentu do tej stacji i mogę na chłodno oceniać dwa radia się z niej wywodzące. NŚ nie spodobało mi się od samego początku - zbyt ciężki styl prowadzenia, redaktorzy z kijem w tylnej ciała części i publicystyka mocno w lewo, także dość szybko przestałem się katować. Po 357 spodziewałem się czegoś podobnego (korzenie te same przecież), a tu zaskoczenie - możliwie bezstronna publicystyka, przyjemnie lekko prowadzone audycje, czuć pozytywne relacje w zespole, kontakt z patronami też przyjemnie poprowadzony i cały czas nowe pomysły choćby nowy format "reklamy, nie mamy", czyli parodia bloków reklamowych. Generalnie po 357 bardziej widać, że chcą i potrafią, a NŚ dla mnie trochę stworzone żeby przeczekać - władza się zmieni, będzie można spokojnie wrócić do PR.
Awatar użytkownika
EUGENIUSZ

EUGENIUSZ Śro Paź 20, 2021 4:01 pm

Radio 357 odtworzyło piątkowa listę przebojów , ale głosować mogą tylko patroni ! Myślę że tą decyzją strzelili sobie w kolano .Słuchacze radia i listy mogą się odwrócić . I tym sposobem otworzyło się pole do popisu dla TRÓJKI o ile szybko zorganizują swoją dawną listę, która będzie docierać do wszystkich chętnych. Ale czy obecne kierownictwo radia TRÓJKI jest w stanie tego dokonać ? Zobaczymy .
Awatar użytkownika
XYZ

XYZ Śro Paź 20, 2021 4:49 pm

Za to bez wielkiego szumu od dłuższego czasu „Lista przebojów” jest w czwartki wieczorem na antenie Radiospacji. I można głosować nie będąc patronem…
Awatar użytkownika
Gość

Gość Śro Paź 20, 2021 4:51 pm

Mam wrażenie, że ekspert pomylił formę z treścią. Faktycznie, 357 jest bardziej "ekstrawertyczne" w mediach społecznościowych, ale to nie ma nic wspólnego z nowatorskim brzmieniem. 357 gra starą Trójkę w lekko odświeżonym formacie, tak pewnie wyglądałby program trzeci dzisiaj, gdyby nie odwołano Strzyczkowskiego. Przy czym to nie jest krytyka - dawna Trójka brzmiała dobrze i dobrze, że ktoś to brzmienie niesie dalej, a sukces radia dowodzi, że był na nie popyt.
Awatar użytkownika
Nielsen Ałdit

Nielsen Ałdit Śro Paź 20, 2021 5:04 pm

Słuchając Trójki, 357 i RNŚ mogę stwierdzić, że tylko w tym pierwszym da radę nie nadziać się na jakąś ukrytą politykę. W trójce jak już jest polityka to o wiadomych porach/audycjach a w RNŚ non stop ktoś wciska jakieś dygresje. Normalnie nie idzie tego przecierpieć dla osób które mają te tematy gdzieś.
Awatar użytkownika
Czterdziestolatka

Czterdziestolatka Śro Paź 20, 2021 5:28 pm

Jestem za stara na radio w internecie. Lubię włączyć zwykły odbiornik radiowy. Jak niby w samochodzie mam słuchać radia przez internet? Bo zwykle słucham w samochodzie. Nastawiać w telefonie? Ciągle go ładować. Co z jakością dźwięku? Słuchawki są szkodliwe. Czekam na normalną starą Trójkę za dwa lata. Radio w internecie jest dla mnie niewygodne. Zbyt nowoczesne. Tęsknię.
Awatar użytkownika
Życzliwy

Życzliwy Śro Paź 20, 2021 5:39 pm

"Jak niby w samochodzie mam słuchać radia przez internet? Bo zwykle słucham w samochodzie."
Jeśli samochód nie ma Bluetooth kupuje się transmiter FM za kilkadziesiąt zł, podłącza się do telefonu i na radiu ustawia się częstotliwość transmitera normalnie tak jak częstotliwość stacji radiowej.
Lepiej rozwiązywać problemy zamiast sztucznie je tworzyć a potem narzekać :)
Awatar użytkownika
Albert1

Albert1 Śro Paź 20, 2021 6:08 pm

Ubaw z tymi artykułami na wirtu i medioznawcami, zawsze jest dokladnie odwortnie niz mowia...
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości