[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - RASP zamyka NK.pl, stawia na Game Planet i Onlygames

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
dad

RASP zamyka NK.pl, stawia na Game Planet i Onlygames

dad Śro Maj 26, 2021 6:13 pm

Historia się kończy, ale sensu to dalej nie miało. Dzięki za ten czas! :)
Awatar użytkownika
owocowy_czwartek

Re: RASP zamyka NK.pl, stawia na Game Planet i Onlygames

owocowy_czwartek Śro Maj 26, 2021 6:23 pm

O nie, a ja mam w portfelu inwestycyjnym eurogąbki, czy można je gdzieś wymienić na bitkonie?
Awatar użytkownika
Krei

Krei Śro Maj 26, 2021 6:32 pm

Wiadomo było, że RASP kupuje trupa. Szybko spadły statystyki i po balu...
Awatar użytkownika
~ja ,z NK ~

~ja ,z NK ~ Śro Maj 26, 2021 6:45 pm

Bardzo smutna informacja :(....zaledwie kilka dni temu usunięto z Nk , nieaktywnych przez co najmniej 2 lata .........a teraz ???...Po modyfikacji portalu ,wielu nklasowiczów przeniosło się na FB ,ponieważ nie mogli opanować "nowej szaty " [ wszystko poszło w złym kierunku] ....Ludzie tu spotykają się od kilkunastu lat ....Zawiązały się przyjaźnie ,kluby dyskusyjne ,grupy tematyczne ....No cóż ?- nic nie poradzimy !....Miło było !!!
Awatar użytkownika
Sonar

Sonar Śro Maj 26, 2021 7:25 pm

Ale wtopili
Awatar użytkownika
Gość X

Gość X Śro Maj 26, 2021 7:28 pm

A Grono nie istnieje od 9 lat.
Awatar użytkownika
Jan

Jan Śro Maj 26, 2021 8:20 pm

To byl strategiczny zakup. Niemcy pozyskali adresy i dane milionow Polakow. Maja to zgromadzone. Wiecej i lepiej wykorzystac sie tego nie dalo.
Awatar użytkownika
Toomuch

Toomuch Śro Maj 26, 2021 8:35 pm

Co się stało z naszą klasą? :)
Awatar użytkownika
Gal

Gal Śro Maj 26, 2021 9:47 pm

"~ja ,z NK ~" napisał(a): Bardzo smutna informacja ....zaledwie kilka dni temu usunięto z Nk , nieaktywnych przez co najmniej 2 lata .........a teraz ???...Po modyfikacji portalu ,wielu nklasowiczów przeniosło się na FB ,ponieważ nie mogli opanować "nowej szaty " [ wszystko poszło w złym kierunku] ....Ludzie tu spotykają się od kilkunastu lat ....Zawiązały się przyjaźnie ,kluby dyskusyjne ,grupy tematyczne ....No cóż ?- nic nie poradzimy !....Miło było !!!

Tak, też nie mogłem się połapać, o co chodzi w tej nowej szacie. Stara była przejrzysta. W dodatku zminimalizowano stare funkcjonalności (podział na klasy i szkoły), powodując odpływ użytkowników, a nowe funkcjonalności niezbyt wypaliły. Przez pewien czas wpiep*** filmiki, których nie można było wyłączyć, co odstraszyło nawet najtwardszych fanów NK. Cóż, żegnamy, za błędy się płaci, mimo to żal jakiś pozostaje. Skończyła się jakby pewna epoka.
Awatar użytkownika
zawer

zawer Śro Maj 26, 2021 10:38 pm

Albicla ich dobiła 😁
Awatar użytkownika
.

Re: Ringier Axel Springer Polska zamyka NK.pl

. Czw Maj 27, 2021 8:01 am

to teraz przesiąde się na kanał (grupy dyskusyjne-usenet), fora internetowe i IRC, - powrót do lat 90. ;)
Awatar użytkownika
Jan

Jan Czw Maj 27, 2021 8:59 am

Marek, mistrz akwizycji. Najpierw komunikat przezajebi..., jacy to my, co my nie zrobimy, jakie to synergie, następnie cisza i optymalizację, następnie cięcie kosztów w całym wydawnictwie bo sami wiecie, a później cichy koniec. Kto był/jest to wie.
Awatar użytkownika
ds

ds Czw Maj 27, 2021 9:43 am

Nie wiem jak u was, ale u mnie NK przestało w sumie "funkcjonować" w 2010 roku, kiedy większość ówczesnych znajomych przeszło na Facebooka. Dosyć niedawno udało mi się zalogować i widziałem, że ostatnie zdjęcia pododawali na początku 2011 roku. Szmat czasu.
Awatar użytkownika
Ivellios

Ivellios Czw Maj 27, 2021 9:27 pm

Zauważcie, że RASP zawsze postępuje tak samo - zamiast podjąć próbę jeszcze uratowania serwisu czy choćby sprzedania go, woli go zlikwidować. To się stało z blogami na Onecie, to się właśnie dzieje z NK. Nieeeee, po co sprzedawać, jeszcze ktoś to kupi, naprawi i spopularyzuje. Lepiej zlikwidować. Walić tam jakiś "kawał historii polskiego Internetu". Zlikwidować i koniec tematu. W ogóle jak tak obserwuję polski Internet, to mam wrażenie, że gdy jakiś serwis z potencjałem wpadnie w ręce "dużego gracza", to jego dni właściwie są już policzone i można na nim krzyżyk postawić. Bo praktycznie zawsze można mieć pewność, że nowy właściciel nie będzie się liczył ze zdaniem użytkowników, tylko wprowadzi takie zmiany jakie sobie zechce, na zasadzie "a jak się wam nie podoba to wy-epiać, droga wolna".
Przychodzi mi do głowy przykład innej społecznościówki - Epuls.pl, ok. roku 2008-2009 przejęty przez spółkę G&J Polska. Przed wykupem serwis notował miliony odwiedzin miesięcznie, każdego dnia przybywało kilkuset nowych użytkowników. Fajna społecznościówka z fajną atmosferą i fajnymi młodymi ludźmi... oczywiście wady też były, ale ogólnie to tę stronę miło wspominam...
Jak tylko przyszedł nowy właściciel, zaraz zdecydował, że wie lepiej od użytkowników czego oni oczekują - i mimo głośnych protestów wprowadził niedokończoną nową skórkę, która jako żywo przypominała zeszyt najgorszego patusa w klasie. Nowy wygląd serwisu odstraszył użytkowników, swoje zrobiły też coraz bardziej psujące się poszczególne jego funkcjonalności, czarę goryczy przelało kilka awarii, po których wyszło na jaw, że ktoś ostro przyoszczędził na backupach - większość zdjęć na profilach użytkowników przestała się ładować albo JPG-i były uszkodzone. Po jakimś czasie Epuls, kompletnie już opustoszały, sprawiał wrażenie serwisu totalnie zaniedbanego, o którym właściciel chyba całkiem zapomniał albo potraktował go jak kolejny słup do obklejenia reklamami i obstawienia głupawymi gierkami przeglądarkowymi. I tak sobie Epuls przez kilka jeszcze lat dogorywał, aż w końcu podjęto decyzję o jego zamknięciu w lutym 2017 r.
Awatar użytkownika
IL-6

IL-6 Śro Lip 07, 2021 8:40 pm

"Ivellios" napisał(a): Zauważcie, że RASP zawsze postępuje tak samo - zamiast podjąć próbę jeszcze uratowania serwisu czy choćby sprzedania go, woli go zlikwidować. To się stało z blogami na Onecie, to się właśnie dzieje z NK. Nieeeee, po co sprzedawać, jeszcze ktoś to kupi, naprawi i spopularyzuje. Lepiej zlikwidować. Walić tam jakiś "kawał historii polskiego Internetu". Zlikwidować i koniec tematu. W ogóle jak tak obserwuję polski Internet, to mam wrażenie, że gdy jakiś serwis z potencjałem wpadnie w ręce "dużego gracza", to jego dni właściwie są już policzone i można na nim krzyżyk postawić. Bo praktycznie zawsze można mieć pewność, że nowy właściciel nie będzie się liczył ze zdaniem użytkowników, tylko wprowadzi takie zmiany jakie sobie zechce, na zasadzie "a jak się wam nie podoba to wy-epiać, droga wolna".
Przychodzi mi do głowy przykład innej społecznościówki - Epuls.pl, ok. roku 2008-2009 przejęty przez spółkę G&J Polska. Przed wykupem serwis notował miliony odwiedzin miesięcznie, każdego dnia przybywało kilkuset nowych użytkowników. Fajna społecznościówka z fajną atmosferą i fajnymi młodymi ludźmi... oczywiście wady też były, ale ogólnie to tę stronę miło wspominam...
Jak tylko przyszedł nowy właściciel, zaraz zdecydował, że wie lepiej od użytkowników czego oni oczekują - i mimo głośnych protestów wprowadził niedokończoną nową skórkę, która jako żywo przypominała zeszyt najgorszego patusa w klasie. Nowy wygląd serwisu odstraszył użytkowników, swoje zrobiły też coraz bardziej psujące się poszczególne jego funkcjonalności, czarę goryczy przelało kilka awarii, po których wyszło na jaw, że ktoś ostro przyoszczędził na backupach - większość zdjęć na profilach użytkowników przestała się ładować albo JPG-i były uszkodzone. Po jakimś czasie Epuls, kompletnie już opustoszały, sprawiał wrażenie serwisu totalnie zaniedbanego, o którym właściciel chyba całkiem zapomniał albo potraktował go jak kolejny słup do obklejenia reklamami i obstawienia głupawymi gierkami przeglądarkowymi. I tak sobie Epuls przez kilka jeszcze lat dogorywał, aż w końcu podjęto decyzję o jego zamknięciu w lutym 2017 r.

Dokładnie o tym samym pomyślałem! Najpierw zabili blog.onet.pl, teraz tak samo zabiją nk.pl. Byłem bardzo przywiązany do Onetowej blogosfery, więc do dziś nie mogę tego RASPowi wybaczyć. Tym zagraniem z NK (które jest - a właściwie było, w końcu mnóstwo kont niedawno i tak już skasowali - kopalnią wspomnień) sprawią, że ich totalnie znienawidzę. Kogo interesują sentymenty, liczy się kasa (jak zawsze). Kaktus w zadek RASPowi, nie pozdrawiam ich.
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości