WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Zulus Czaka

Rekordowe odtworzenia koncertu Radia 357. „Przyjdzie czas na większe spotkania”

Zulus Czaka Czw Paź 28, 2021 9:59 am

Pamiętam rok 1982... Z radiomagnetofonem o słodkiej nazwie Maja 2, który na pierwszą komunię świętą otrzymał mój brat słuchałem listy przebojów Programu III. To tutaj brzmiały słowa Perfectu „Chcemy być sobą” przekształcone później i krzyczane przez wielu z na „Chcemy bić ZOMO”, to tutaj poznałem klimat Holandii i Amsterdamu przybliżany podczas listy przez Alinę Dragan. „Lista” była zawsze obok mnie, bez względu na polityczne zmiany. Lista mnie też muzycznie ukształtowała. I w żaden sposób nie wpłynęła na moje poglądy. Pond rok temu wbito mi sztylet w plecy. Pan Czabański były członek peerelowskiego aparatu władzy na spółkę z panią prezes Agnieszką Kamińską wzięli się za cenzurowanie muzyki. Ohydnie przypomnieli mi co to była komuna, przypomnieli ten tekst brzmiący w tamtych czasach w słuchawce telefonicznej: „Rozmowa będzie kontrolowana”. Zabili we mnie wiarę, że ktoś z rządzących chce dobrze dla społeczeństwa, w troskliwy sposób zadba o słuchaczy radia, którzy nie chcą by ktokolwiek wkładał do niego tak ordynarnie partyjne łapska.
Za chwilę będzie rok od powstania Radia 357. To ono zabliźniło moją ranę. Stało towarzyszem każdego mojego dnia. Wzruszam się, gdy słyszę ABC „The Look of Love”, gdy znajome głosy prezentują muzykę. I nie mogę wciąż darować tego co wspomniani zrobili z moim dawnym radiem.
A ten koncert był kolejnym plastrem, jakże cudnym, ranę po wspomnianym sztylecie.
Awatar użytkownika
zwiadowca

Re: Rekordowe odtworzenia koncertu Radia 357. „Przyjdzie czas na większe spotkania”

zwiadowca Czw Paź 28, 2021 10:01 am

Po prostu wróciła normalność :-)
W zalewie złych tendencji w obecnym świecie cieszy mnie to, że porządne dziennikarstwo i tworzenie porządnego radia ma szanse na sukces. W tym wypadku to w zasadzie odtworzenie ;-)

Sam koncert był zwyczajnie mistrzowski - konferansjerka, muzyka - jej wykonanie i aranżacja, atmosfera. Do tego uśmiech i humor, a gdzieś w tle widać było ledwo majaczący, ale wyraźny gest Kozakiewicza :-P
Awatar użytkownika
Michał 2

Re: Rekordowe odtworzenia koncertu Radia 357. „Przyjdzie czas na większe spotkania”

Michał 2 Czw Paź 28, 2021 10:03 am

Dzień bez Radia 357boraz Trójki na ... byłby dniem straconym. Ale to dobrze, bo o dobrych projektach trzeba dużo mówić i chwalić a złe piętnować.
Awatar użytkownika
Dobrosław

Dobrosław Czw Paź 28, 2021 10:50 am

Małe internetowe radyjko pokazuje jak dużo można zrobić za tak niedużo, jeżeli tylko połączy się pasję i profesjonalizm. Słucham w większości Radia 357, obok Rockserwisu i czasami Trójki. Patronuję i jestem dumny, że mogę to tworzyć od początku. Jutro pierwsze wydanie nowej Listy Przebojów. Super. Wystarczy zerknąć na zestaw do głosowania żeby zobaczyć jaki jest poziom muzyczny tego radia - to są Himalaje w Polsce.
Awatar użytkownika
Dżoana

Dżoana Czw Paź 28, 2021 10:53 am

A dzisiaj wraca Pewex Darii Zawiałow po wakacjach, uwielbiam tą audycję
Awatar użytkownika
Socha

Socha Czw Paź 28, 2021 10:58 am

Nie tylko Pewex, dzisiaj jest też Wierność w Stereo - mistrzostwo świata - nie miałam pojęcia jak wielu kapel z lat 80 i 90 nie znałam, jakie to niesamowite muzycznie czasy…
Awatar użytkownika
Mass

Mass Czw Paź 28, 2021 11:06 am

Mam nadzieję, że każdy artykuł i wiadomość o R357 jest kością w gardle p. Kamińskiej i Lichockiej.
Awatar użytkownika
007

007 Czw Paź 28, 2021 11:16 am

Mam nadzieję, że każdy artykuł i wiadomość o R357 jest kością w gardle p. Kamińskiej i Lichockiej.

Mass2021-10-28 11:0620

A o RNŚ wrzodem na ... pupie.
Awatar użytkownika
Adam

Adam Czw Paź 28, 2021 12:00 pm

"Zulus Czaka" napisał(a): Pamiętam rok 1982... Z radiomagnetofonem o słodkiej nazwie Maja 2, który na pierwszą komunię świętą otrzymał mój brat słuchałem listy przebojów Programu III. To tutaj brzmiały słowa Perfectu „Chcemy być sobą” przekształcone później i krzyczane przez wielu z na „Chcemy bić ZOMO”, to tutaj poznałem klimat Holandii i Amsterdamu przybliżany podczas listy przez Alinę Dragan. „Lista” była zawsze obok mnie, bez względu na polityczne zmiany. Lista mnie też muzycznie ukształtowała. I w żaden sposób nie wpłynęła na moje poglądy. Pond rok temu wbito mi sztylet w plecy. Pan Czabański były członek peerelowskiego aparatu władzy na spółkę z panią prezes Agnieszką Kamińską wzięli się za cenzurowanie muzyki. Ohydnie przypomnieli mi co to była komuna, przypomnieli ten tekst brzmiący w tamtych czasach w słuchawce telefonicznej: „Rozmowa będzie kontrolowana”. Zabili we mnie wiarę, że ktoś z rządzących chce dobrze dla społeczeństwa, w troskliwy sposób zadba o słuchaczy radia, którzy nie chcą by ktokolwiek wkładał do niego tak ordynarnie partyjne łapska.
Za chwilę będzie rok od powstania Radia 357. To ono zabliźniło moją ranę. Stało towarzyszem każdego mojego dnia. Wzruszam się, gdy słyszę ABC „The Look of Love”, gdy znajome głosy prezentują muzykę. I nie mogę wciąż darować tego co wspomniani zrobili z moim dawnym radiem.
A ten koncert był kolejnym plastrem, jakże cudnym, ranę po wspomnianym sztylecie.

Może lepiej przyjąć, że właśnie dobrze się stało. Politycy wszelkiej maści w końcu przestali kontrolować radio.
Awatar użytkownika
zalewa

zalewa Czw Paź 28, 2021 12:11 pm

"Mass" napisał(a): Mam nadzieję, że każdy artykuł i wiadomość o R357 jest kością w gardle p. Kamińskiej i Lichockiej.
szczególnie jak się porówna słuchalność upadłej Trójki 400 tys i fajnochłopców 38 tys promowanych dwa razy dziennie- to krew zalewa
Awatar użytkownika
Terier

Terier Czw Paź 28, 2021 1:15 pm

WIrus w polsce panuje, ale my znaleźliśmy szczepionkę, którą powinni się zaszczepić ludzie inteligentni, którzy chcą normalności w radiu. Szczepionka nazywa się Radio 357.
Awatar użytkownika
Buhaha

Buhaha Czw Paź 28, 2021 1:33 pm

Trójka 400 tys … chyba przez cały rok
Awatar użytkownika
qba

qba Czw Paź 28, 2021 1:38 pm

"zalewa" napisał(a):
"Mass" napisał(a): Mam nadzieję, że każdy artykuł i wiadomość o R357 jest kością w gardle p. Kamińskiej i Lichockiej.
szczególnie jak się porówna słuchalność upadłej Trójki 400 tys i fajnochłopców 38 tys promowanych dwa razy dziennie- to krew zalewa

38tys jest patronów. Słuchaczy na pewno znacznie więcej.
Awatar użytkownika
Słucham R357 i RNŚ

Słucham R357 i RNŚ Czw Paź 28, 2021 3:39 pm

Gdy rok temu ponownie usłyszałem pana Marka, pana Piotra ("witaj Domku")... to sobie pomyślałem, że jeszcze może być normalnie. Trójki słuchałem od 1983r. Trójka to były TE głosy. Teraz są w Radiu 357 i w Radiu Nowy Świat. Trzeba było się przestawić. Dało się. Powodzenia.
Awatar użytkownika
zbych

zbych Czw Paź 28, 2021 4:10 pm

"zalewa" napisał(a):

Źle skonstruowane zadnie- ,,porówna słuchalność upadłej Trójki 400 tys i fajnochłopców 38 tys promowanych "..ale do czego?
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości