WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Darth

Ruch ma problemy finansowe, chce sprzedać kioski. Trwają prace nad porozumieniem z wydawcami

Darth Śro Lip 11, 2018 8:20 am

Pamiętajmy, że rozmawiamy o firmie, która zabiera około połowę z ceny widocznej na okładce, wyciąga dodatkowe opłaty za współpracę czy półkowe, obciąża wydawcę kosztami magazynowania... To naprawdę niełatwy biznes ;)
Awatar użytkownika
pavv

Re: Ruch ma problemy finansowe, chce sprzedać kioski. Trwają prace nad porozumieniem z wydawcami

pavv Śro Lip 11, 2018 8:31 am

W czasach gdy gazetę czy fajki mogę kupić w praktycznie każdym sklepie spożywczym istnienie kiosków nie ma sensu (ja w promieniu 100 m. mam przynajmniej 3 takie punkty).
Awatar użytkownika
Ave

Re: Ruch ma problemy finansowe, chce sprzedać kioski. Trwają prace nad porozumieniem z wydawcami

Ave Śro Lip 11, 2018 8:54 am

"Za obecną sytuację finansową dystrybutora prasy, według prezesa spółki odpowiada fakt..." -bardzo zabawna figura retoryczna.
Spychanie odpowiedzialności na sytuację panującą w spółce blisko dekadę temu, podczas gdy obecnie ta sytuacja wydaje się być znacznie gorsza, to takie słabe.
I owszem, RUCH miał problemy finansowe przed prywatyzacją, ale wynikały one z ogólnej tendencji spadkowej na rynku sprzedaży prasy, a więc były wobec tej tendencji proporcjonalne. Cały biznes z prywatyzacją RUCHU polegał na przejęciu nieruchomości, których wartość szacunkowa (podkreślam SZACUNKOWA) miała przewyższać koszt zakupu spółki. Niby złoty interes, ale pieniądze ze sprzedaży wspomnianych nieruchomości gdzieś się rozeszły (mniej lub bardziej udane inwestycje, z akcentem na mniej).
Nie sprawdził się model biznesowy wprowadzony przez co raz to nowe zarządy. Likwidacja nierentownych punktów, wreszcie całych placówek, magazynów itp. Jak czytam o tych 1700 punktach własnych to aż się smutno robi. Z tego co pamiętam, kiedyś to było kilka tysięcy własnych punktów sprzedaży i wielka sieć partnerska, co się z tym wszystkim stało?
Czyżby znowu ten tajemniczy "fakt" zawinił?
I co to za logika, 60% przychodów z punktów własnych i wynajmowanych, detal jako jedyny jest rentowny, no to sprzedajmy własne punkty.
Sprzedawać powinno się raczej to, co nie jest rentowne (jak kiedyś kawiarnie), a jak się sprzedaje jedyną rentowną gałąź działalności, to się nie nazywa sprzedaż tylko wyprzedaż.
Trzeba było oddać spółkę wydawcom prasy.
Awatar użytkownika
gsa

gsa Śro Lip 11, 2018 9:20 am

Upadek Ruchu to temat na dobry doktorat. Lub powieść kryminalną.
Awatar użytkownika
Wer

Wer Śro Lip 11, 2018 6:30 pm

Smutne, z głównych trzech graczy na rynku kolporterskich to teraz chyba tylko Kolporter płaci wydawcom w miarę terminowo. Garmond to badziewie od dawna, faktury płacone z poślizgiem wielomiesięcznym to u nich norma plus zwroty nierozpakowanych paczek wydawcom, teraz problemy z ma Ruch (czy tez z Ruchem są problemy). Na tym tle to wspaniale wygląda odsądzany niegdyś od czci i wiary EMPiK (a w zasadzie POl-Perfect zajmujący się tu kolportażem prasy),płacący regularnie.
Awatar użytkownika
Kacper

Kacper Śro Lip 11, 2018 6:41 pm

Mnie tylko zastanawia, kto nie traci z segmentem prasowym. Jeżeli ludzie coś kupują z prasy, to tylko tabloidy i tygodniki lokalne (ale one mają zwykle własny system kolportażu, bo na Ruch czy Kolportera nie stać) - reszta traci.
Awatar użytkownika
Ave

Ave Śro Lip 11, 2018 8:32 pm

"Wer" napisał(a): Smutne, z głównych trzech graczy na rynku kolporterskich to teraz chyba tylko Kolporter płaci wydawcom w miarę terminowo. Garmond to badziewie od dawna, faktury płacone z poślizgiem wielomiesięcznym to u nich norma plus zwroty nierozpakowanych paczek wydawcom, teraz problemy z ma Ruch (czy tez z Ruchem są problemy). Na tym tle to wspaniale wygląda odsądzany niegdyś od czci i wiary EMPiK (a w zasadzie POl-Perfect zajmujący się tu kolportażem prasy),płacący regularnie.

Ale to nie ta sama skala działalności, Pol-Perfect to nawet przy Garmondzie mikrus. Nie wiem jak jest teraz, ale Empik korzystał jeszcze do niedawna z kolportażu Ruchu, a Pol-Perfect zajmował się kolportażem czasopism zagranicznych.
Najsmutniejsze jest to, że upadek Ruchu czy Kolportera to śmierć dla wielu czasopism, w tych czasach nikogo nie stać, żeby z dnia na dzień zrezygnować z połowy przychodów, a tak to się mniej więcej rozkłada. Jest jeszcze Poczta Polska, ale oni chyba nie do końca chcieliby się tym zajmować. Jedyną gwarancję w miarę pewnego przetrwania dają prenumeratorzy i własne kanały dystrybucji.
Awatar użytkownika
Habib

Habib Czw Lip 12, 2018 10:32 am

Uwarzam, rze Ruch powinien sprzedać całą sieć detaliczną. Dzięki temu przychody będą większe. Należy również sprzedaż cały pion logistyki, gdyż nie od dziś wiadomo, że logistyka zawsze jest wyłącznie kosztem. W firmie powinien zostać tylko zarząd, który generuje czyściutkie złotouste przychody.
Awatar użytkownika
Kioskarz

Kioskarz Czw Lip 12, 2018 11:44 am

Dziś jest świetny artykuł o Ruchu w Dzienniku Gazecie Prawnej. Chalupcowi się marzy ze go państwo z kłopotów wybawi. I oczywiście w ogóle to są świetni tylko maja gigantyczne straty i zobowiązania ale to nie ich kłopot tylko wierzycieli. Co za buta.
Awatar użytkownika
aZaliż

aZaliż Czw Lip 12, 2018 12:39 pm

"pavv" napisał(a): W czasach gdy gazetę czy fajki mogę kupić w praktycznie każdym sklepie spożywczym istnienie kiosków nie ma sensu (ja w promieniu 100 m. mam przynajmniej 3 takie punkty).

Powstaje jednak zdroworozsądkowe pytanie czy tak właśnie powinno być.

Naprawdę chcesz kupować bilety w mięsnym a gazety w cukierni?
Awatar użytkownika
yakoob

yakoob Czw Lip 12, 2018 5:30 pm

Czemu każdy Ruch, jaki znam, ma lub miał jakieś problemy finansowe (sieć kiosków, kluby piłkarskie z Chorzowa, Radzionkowa, Wysokiego Mazowieckiego). Niech ktoś mi wyjaśni "fenomen" Ruchów, jeśli chodzi o finansowe zapaści.
Awatar użytkownika
Pankracy

Pankracy Pią Lip 13, 2018 12:08 am

"yakoob" napisał(a): Czemu każdy Ruch, jaki znam, ma lub miał jakieś problemy finansowe (sieć kiosków, kluby piłkarskie z Chorzowa, Radzionkowa, Wysokiego Mazowieckiego). Niech ktoś mi wyjaśni "fenomen" Ruchów, jeśli chodzi o finansowe zapaści.

Dodałbym jeszcze "Ruch Palikota"
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości