WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Marlen

Rząd kupi Polakom odbiorniki DAB+? „To de facto dotacja dla Polskiego Radia”

Marlen Pią Paź 08, 2021 6:07 am

Kolejny oderwany od rzeczywistości pomysł Czabańskiego. Oczywiście łatwo dysponować publicznymi pieniędzmi. W efekcie znowu nas rąbnie po kieszeniach. Chciałabym żeby wreszcie zlikwidowali Radę Mediów Narodowych, to instytucja pasożytnicza i nie przynosząca nic poza kosztami.
Awatar użytkownika
Lichocka Jm

Re: Rząd kupi Polakom odbiorniki DAB+? „To de facto dotacja dla Polskiego Radia”

Lichocka Jm Pią Paź 08, 2021 6:38 am

I zaprogramować aby odbierało tylko trójkę. Musi mieć większą słuchalność bo rodzina Sasina musi się dorabiać! Do roboty Polaczki robaki na pisowskie rodziny robić !!! Szybko!!! Ojciec z Torunia musi mieć więcej kasy oddawajcie w podatkach!!!
Awatar użytkownika
miś społeczny

Re: Rząd kupi Polakom odbiorniki DAB+? „To de facto dotacja dla Polskiego Radia”

miś społeczny Pią Paź 08, 2021 7:06 am

Ja jestem za! W moim mieście UKF raczej pierdzi i trzeszczy, a eremefu nie słucham.
Awatar użytkownika
qba

qba Pią Paź 08, 2021 8:18 am

Najpierw zlikwidujcie reklamy w Polskim Radiu bo przez nie nie da się słuchać radia.
Awatar użytkownika
PZ

PZ Pią Paź 08, 2021 8:44 am

Dla Czabanskiego 70 mln to nie dużo to niech wyłoży ze swojej kieszeni.
Awatar użytkownika
tim

tim Pią Paź 08, 2021 8:56 am

rząd kupi nam za nasz epieniądze. Dobry rzą;d ;) Jestem za cyfryzacją ale. nie w wykonaniu narodowych socjalistów z pis..
Awatar użytkownika
Tomek

Tomek Pią Paź 08, 2021 9:26 am

To nie są pieniądze RMN, to są podatki każdego Polaka. Z jakiej racji mają się dokładać do tej PiSowskiej propagandy?
Awatar użytkownika
Max

Max Pią Paź 08, 2021 10:26 am

Każda okazja do nakradnięcia jest dobra. A najlepsza, ja rozdaje nie swoje
Awatar użytkownika
Leon Zawodowiec

Leon Zawodowiec Pią Paź 08, 2021 10:52 am

To dlaczego w Niemczech dab jest tak rozpowszechniony a u nas nadawcy płaczą że to technologia przestarzała? Proste, dab+ to więcej stacji, większy wybór a na FM mniejsza konkurencja. Ok może rozdawnictwo to nie jest dobra droga ale KRRiTV powinna wymusić na nadawcach komercyjnych przejście na dab+ (np. jakieś preferencje w opłatach koncesyjnych). W Norwegii FM został wyłączony parę lat temu a Szajcaria zrobi to w 2024 roku. Jest wiele miejscowości gdzie dostęp do odbioru wielu stacji na FM jest niemożliwy a dab ten problem rozwiąże. Jeden multipleks dab+ to około 12 stacji w dobrej jakości. Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od poglądów.
Awatar użytkownika
Tim

Tim Pią Paź 08, 2021 11:02 am

Kolejny etap cyfryzacji, który miał ruszyć od października póki co nie nastąpił. Więc zasięg wcale się nie zwiększył, co powoduje że nie 80 proc. ludności Polski może odbierać cyfrowe radio, a jedynie trochę ponad 50 proc.
Awatar użytkownika
funk

funk Pią Paź 08, 2021 11:09 am

kiedy rmn i prezeska poniosa konsekwencje zniszczenia PR?
Awatar użytkownika
zwiadowca

zwiadowca Pią Paź 08, 2021 11:09 am

"Leon Zawodowiec" napisał(a): To dlaczego w Niemczech dab jest tak rozpowszechniony a u nas nadawcy płaczą że to technologia przestarzała? Proste, dab+ to więcej stacji, większy wybór a na FM mniejsza konkurencja. Ok może rozdawnictwo to nie jest dobra droga ale KRRiTV powinna wymusić na nadawcach komercyjnych przejście na dab+ (np. jakieś preferencje w opłatach koncesyjnych). W Norwegii FM został wyłączony parę lat temu a Szajcaria zrobi to w 2024 roku. Jest wiele miejscowości gdzie dostęp do odbioru wielu stacji na FM jest niemożliwy a dab ten problem rozwiąże. Jeden multipleks dab+ to około 12 stacji w dobrej jakości. Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od poglądów.

To sprawdź jeszcze gdzie wyłączyli DAB+. Podpowiem: Finladnia, Portugalia, Irlandia, Hong Kong
https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_A ... switch-off

W Norwegii wyłączyli FM tylko w radiu publicznym, Szwecja i Dania zawiesiły takie plany.

Leon, z Ciebie to jest zawodowiec jak jasny gwint ;-P
Awatar użytkownika
chris C

chris C Pią Paź 08, 2021 11:15 am

Taa, DAB+ to lepsze... Nooo, ja mam sprzęt odbierający FM i DAB i wiecie co ? To "wspaniałe" cyfrowe radio DAB+ pozwala mi odbierać tylko JEDEN PROGRAM - PR Chopin. Reszty nie słychać. Dziękuję, postoję. W analogu dźwięk nie jest krystalicznie czysty i piękny, ale przynajmniej mam wybór z dziesięciu różnych rozgłośni. A w DAB+ albo coś pięknie hula (jak PR Chopin) albo nie słychać go wcale...
Cyfrowe radio będzie odbierało jak telewizja naziemna DVB-T - na każdym multipleksie antena musi stać w innym miejscu bo inaczej jakość 10 % i kolorowe plamy na ekranie zamiast programu... Dlatego jedyną opcją dla mnie była i tak telewizja satelitarna.
"Ludzie mają odbiorniki FM-owskie", Panie Czabański i będą mieli, bo wiedzą od prawie 30 lat, że odbiór stacji na FM jest stabilny. A to Wasze DAB to tak jak telewizja cyfrowa - niby "więcej, lepiej i nowa jakość", ale na mapie zasięgu od groma małych białych plam gdzie żeby cokolwiek odbierać, trzeba się gimnastykować z anteną w wielu kierunkach...
Awatar użytkownika
OJakub

OJakub Pią Paź 08, 2021 11:56 am

Moim zdaniem DAB+ to całkowicie ślepa uliczka. Przyszłością jest Internet, a FM może zostać, bo dla niektórych faktycznie jest to prostsza opcja do słuchania (pomijając kwestię, czy na FM można jeszcze coś wartościowego znaleźć).
Mieszkam w centrum Wrocławia, km od dworca głównego. Odbiór FM w mieszkaniu fatalny, DAB+ jeszcze gorzej. Już kilka lat temu przestawiłem się całkowicie na odbiorniki internetowe, jeszcze za czasów śp. Trójki, bo inaczej nie byłem jej w stanie słuchać. Cieszę się, że dzięki powstaniu 357 i RNŚ część ludzi w ogóle zainteresowała się, że jest coś takiego jak odbiornik internetowy - wyraźnie widać, że poprawił się wybór modeli dostępnych na rynku.
Wstaję rano, włączam odbiornik w kuchni, wieczorem słucham na amplitunerze, do którego dokupiłem dostawkę internetową - dla chcącego nic trudnego. Nic się nie zacina, żadnych szumów, odbiór krystaliczny.
To samo w samochodzie (już niemłodym, bo z 2007 roku) - smartfon, odbiornik BT podłączony do wejścia AUX i heja - łączę się w 5 sekund, z zasięgiem praktycznie nie ma problemu w obszarze, gdzie się najczęściej poruszam. Prawda, są miejsca gdzie jest problem z zasięgiem - np. w czasie tegorocznego zwiedzania Jury Krakowsko-Częstochowskiej zdarzały się miejscowości "z ciszą", ale naprawdę sporadycznie - i co najważniejsze, gdy tylko mam zasięg słucham stacji z całego świata, a nie tego, co jest akurat na danym obszarze nadawane.
Awatar użytkownika
janek

janek Pią Paź 08, 2021 12:05 pm

te bezużyteczne respisaroty wymieńcie na bezużyteczne odbiorniki, biznes po pisosku jak malowany.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości