WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Romuś

Sieć sklepów Dino rośnie szybciej niż Biedronka bez dużych kampanii reklamowych. "Skuteczna strategia rozwoju"

Romuś Sob Sty 25, 2020 8:06 am

Nie ma co porównywać liczby marketów do LIdla.
Lidl ma sklepy w miastach, Dino, koncentruje się na wsiach.
Dostrzegli niszę: małe miejscowości, gdzie nie było takich sklepów.
Przy okazji wyprą z rynku małe wiejskie sklepy, bo to one dotychczas obsługiwały ten rynek.
Awatar użytkownika
pixy

Re: Sieć sklepów Dino rośnie szybciej niż Biedronka bez dużych kampanii reklamowych. "Skuteczna strategia rozwoju"

pixy Sob Sty 25, 2020 9:49 am

W biedronkach jest za dużo rzeczy nastawianych na małej przestrzeni. To przytłacza. Lidl ma większą powierzchnię i więcej miejsca pomiędzy półkami. Dino jest nie duże i można znaleźć więcej produktów bez oleju palmowewgo w składzie. W biedronce czy Lidlu to rzadkość i trzeba się sporo naszukać zwłaszcza w słodyczach. Szkoda tylko, że producenci zmniejszają gramaturę produktu, podwyższają cenę i tak już drogiego produktu. Cukier i jego pochodne są wszędzie i też trzeba się naszukać aby w składzie było go jak najmniej. Sklepy zjadają nam większość wolnego czasu, który można przeznaczyć na coś innego. A coś jeść trzeba.
Awatar użytkownika
zen

Re: Sieć sklepów Dino rośnie szybciej niż Biedronka bez dużych kampanii reklamowych. "Skuteczna strategia rozwoju"

zen Sob Sty 25, 2020 9:53 am

Troche dziwne bo w Dino jest drogo. Jak juz tam ide to tylko po przecenione pieczywo z wczoraj na grzanki po 70 groszy za kg.
Awatar użytkownika
PIOTR-PIOTR

PIOTR-PIOTR Sob Sty 25, 2020 11:56 am

"Sieć sklepów Dino rośnie szybciej niż Biedronka bez dużych kampanii reklamowych". Oznacza to, że Dino rośnie szybciej bo Biedronka nie ma dużych kampanii reklamowych?
Co byście powiedzieli na taki tytuł? Sieć sklepów Dino bez dużych kampanii reklamowych rośnie szybciej niż Biedronka.
Awatar użytkownika
driver

driver Sob Sty 25, 2020 2:04 pm

Sieć kompletnie nieznana w południowe - wschodniej Polsce. Jadąc z Krakowa do Warszawy widziałem ich sklep przed Radomiem w szczerym polu. Chciałem się zatrzymać, żeby drożdżówkę, ale przejechałem, bo był słabo oznakowany zjazd. Jeśli pozostałe markety mają w tak genialnych miejscach, to nie wróże sukcesów.
Awatar użytkownika
kolis

kolis Sob Sty 25, 2020 3:09 pm

Sklep mało znany na Podkarpaciu, szczególnie w miastach. Może z raz słyszałem, że w ogóle taka sieć istnieje.
Awatar użytkownika
Romuś

Romuś Sob Sty 25, 2020 3:21 pm

"driver" napisał(a): Sieć kompletnie nieznana w południowe - wschodniej Polsce. Jadąc z Krakowa do Warszawy widziałem ich sklep przed Radomiem w szczerym polu. Chciałem się zatrzymać, żeby drożdżówkę, ale przejechałem, bo był słabo oznakowany zjazd. Jeśli pozostałe markety mają w tak genialnych miejscach, to nie wróże sukcesów.

Ich oferta jest głównie skierowana do ludzi miejscowych, a nie do kierowców na długich trasach.
A to że jest nieznana w południowo-wschodniej Polsce, oznacza, że ma dużo miejsca do rośnięcia.
Spółka jest giełdowa, wyemituje trochę akcji i może postawić z tysiąc marketów.
Awatar użytkownika
driver

driver Sob Sty 25, 2020 3:42 pm

Tylko po co stawiać sklepy w bezsensownych lokalizacjach? Na południowy - wschód juz się nie wcisną. Rynek jest juz przesycony. A stwierdzenia, że zagrożą Stokrotkom czy Delikatesom Centrum można między bajki włożyć.

"Romuś" napisał(a):
"driver" napisał(a): Sieć kompletnie nieznana w południowe - wschodniej Polsce. Jadąc z Krakowa do Warszawy widziałem ich

sklep przed Radomiem w szczerym polu. Chciałem się zatrzymać, żeby drożdżówkę, ale przejechałem, bo był słabo oznakowany zjazd. Jeśli pozostałe markety mają w tak genialnych miejscach, to nie wróże sukcesów.

Ich oferta jest głównie skierowana do ludzi miejscowych, a nie do kierowców na długich trasach.
A to że jest nieznana w południowo-wschodniej Polsce, oznacza, że ma dużo miejsca do rośnięcia.
Spółka jest giełdowa, wyemituje trochę akcji i może postawić z tysiąc marketów.
Awatar użytkownika
seba

seba Sob Sty 25, 2020 4:50 pm

Sieć z kompletnie nie przemyślanym układem w sklepie, rodem z komuny. Układ taki jaki Biedronka miała X lat temu, czyli po wejściu natykamy się na napoje. Asortyment to takie połączenie GSu ze Społem. Cenowo też zbyt atrakcyjnie nie jest. Obsługa zawsze nowa i nie doświadczona.
Nigdy nie mają grosika.
Awatar użytkownika
znowu brak logiki

znowu brak logiki Sob Sty 25, 2020 9:13 pm

"PIOTR-PIOTR" napisał(a): "Sieć sklepów Dino rośnie szybciej niż Biedronka bez dużych kampanii reklamowych". Oznacza to, że Dino rośnie szybciej bo Biedronka nie ma dużych kampanii reklamowych?
Co byście powiedzieli na taki tytuł? Sieć sklepów Dino bez dużych kampanii reklamowych rośnie szybciej niż Biedronka.

Pierwszych kilka zdań tego artykułu jest nielogicznych, niespójnych. Nie zawsze to, co się wydaje autorowi, że napisał, rzeczywiście napisał.
Ktoś powinien czytać te artykuły przed publikacją. Zatrudnijcie korektora - absolwenta uniwersyteckiej polonistyki.
Konkludując - "róbta, co chceta" zaśmieca język polski.
Autorkę broni to, że jest to artykuł reklamowy.
Awatar użytkownika
qwer

qwer Sob Sty 25, 2020 10:41 pm

ty chyba mówisz o lidlu!w dino jest najtaniej

Awatar użytkownika
Konsument

Konsument Nie Sty 26, 2020 12:45 am

Dino to bardzo przyjemny sklep, dużo przyjemniejszy niż Biedronka czy Lidl. Ma charakter supermarketu ale z takim klimatem małego sklepiku. Dużo polskich produktów, marek w umiarkowanych cenach (nie jest tanio, ale też nie drogo). Jest przytulnie, przejrzyście i nie przytłaczająco. Biedronki to syf i natłok reklamy. Lidl z kolei duży, nachalny i mnóstwo nieznanych, niemieckich marek.
Awatar użytkownika
Polo

Polo Nie Sty 26, 2020 8:18 am

Nie każdy patrzy tylko i wyłącznie na cene tak jak i na paragon po wyjściu ze sklepu. W biedronce przy większych zakupach jest wielce prawdopodobne, że zapłacimy więcej niż myśleliśmy. Kto był ten wie. Do całego tego syfy brakuje tylko szczurów ganiających sie po sklepie.
Awatar użytkownika
Rekinek

Rekinek Nie Sty 26, 2020 10:51 am

I tak wolę biedre i Lidla.
Awatar użytkownika
@dam

@dam Nie Sty 26, 2020 11:58 am

"Romuś" napisał(a): Nie ma co porównywać liczby marketów do LIdla.
Lidl ma sklepy w miastach, Dino, koncentruje się na wsiach.
Dostrzegli niszę: małe miejscowości, gdzie nie było takich sklepów.
Przy okazji wyprą z rynku małe wiejskie sklepy, bo to one dotychczas obsługiwały ten rynek.

O czym ty piszesz przecież w artykule porównanie jest do Biedronki a nie do Lidla. Biedronka w mniejszych miejscowościach też buduje sklepy.
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość