WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
anna

Sieci kablowe podniosą opłaty? Będzie wspólny apel do premiera

anna Czw Sie 11, 2022 7:33 am

W kablowkach i platformach satelitarnych jakieś 95 % kanałów nadaje reklamy non stop. O jakości intelektualnej współczesnej telewizji nie wspomnę. Powodzenia w podnoszeniu cen klientom. Sprowadzą was do parteru w try miga.
Awatar użytkownika
toja

Re: Sieci kablowe podniosą opłaty? Będzie wspólny apel do premiera

toja Czw Sie 11, 2022 7:50 am

"anna" napisał(a): W kablowkach i platformach satelitarnych jakieś 95 % kanałów nadaje reklamy non stop. O jakości intelektualnej współczesnej telewizji nie wspomnę. Powodzenia w podnoszeniu cen klientom. Sprowadzą was do parteru w try miga.

Na zawartość treści w kanale operator nie znikomy wpływ
Awatar użytkownika
Maciej

Maciej Czw Sie 11, 2022 8:31 am

Czyli klient ma być zmuszony do płacenie wyższej opłaty bez możliwości rezygnacji z usługi, bo korporacji nie spina się budżet, tak?
Awatar użytkownika
Rafał

Rafał Czw Sie 11, 2022 9:29 am

Mam około 120 kanałów.
Oglądam może z 7 z nich.
Jak podrożeje to "utnę" kabel i po sprawie.
Wszystko jest w necie.
Przypuszczam że inni też tak zrobią.
Powtórki, reklamy to zabija telewizję w starej postaci.
Ludzie nie zapłacą za to.
Awatar użytkownika
ezk

ezk Czw Sie 11, 2022 10:27 am

"anna" napisał(a): W kablowkach i platformach satelitarnych jakieś 95 % kanałów nadaje reklamy non stop. O jakości intelektualnej współczesnej telewizji nie wspomnę. Powodzenia w podnoszeniu cen klientom. Sprowadzą was do parteru w try miga.

ale reklamy nie wprowadza operator kablowy lecz nadawca treści zatem może zarabiający krocie na reklamach nadawcy nie powinni mieć możliwości/prawa do podnoszenia cen przy każdej nowej umowie za abonenta obciążając operatora kablowego a w konsekwencji klienta końcowego. Zawsze abonent ma pretensję do dostawcy usług uważając go zdziercę. Kablówka po za opłatami dla nadawców od kwoty abonamentu netto odprowadza para podatki na rzecz ISF i wielu zrzeszeń artystów np ZAIKS, ZASP itp. Telewizja nie jest za darmo a operator kablowy z tortu pt. abonament ma akurat najmniej.
Awatar użytkownika
wiola

wiola Czw Sie 11, 2022 10:55 am

pora pomyśleć nad nowymi modelami bieznesowymi, a kryzysy to najlepszy czas na zmianę.
Awatar użytkownika
klient

klient Czw Sie 11, 2022 11:22 am

"toja" napisał(a):

Na zawartość treści w kanale operator nie znikomy wpływ

To może czas w końcu zerwać z tzw 'pakietami' (zarówno w tv kablowej jak i satelitarnej) i pozwolić by klient sam wybrał programy, które chce oglądać i tylko za te będzie płacił co znacząco obniży koszt usługi! Na dziś mamy wysyp nijakich programów z patologiczną ilością reklam, których prawie nikt nie ogląda i które nie utrzymały by się gdyby nie wciskanie ich na siłę do pakietów i wyciskanie na nie kasy od klientów! Może obecna sytuacja w końcu zmusi operatorów/ dostawców tego typu usług to takiego podejścia bo alternatywa jest utrata klientów.
Awatar użytkownika
miki

miki Czw Sie 11, 2022 11:23 am

Nie po to podpisałem umowe z kablowka az na 3 lata, zeby po roku mi zmienili cene.
Awatar użytkownika
hed

hed Czw Sie 11, 2022 11:59 am

Pierwsza większa fala rezygnacji będzie jak premier spełni te żądania kablówek. Ludzie potrzebują takiego impulsu, ten byłby w sam raz.
Awatar użytkownika
Piotrek

Piotrek Czw Sie 11, 2022 12:24 pm

Tylko że firmy nie oferują tylko telewizji, ale także usługi internetu czy telefoni komórkowej.
Awatar użytkownika
inlove

inlove Czw Sie 11, 2022 12:30 pm

Przezabawni są.
Możliwość podnoszenia cen w trakcie umowy, ale bez możliwości bezkarnego zerwania jej.

Generalnie ciężkie czasy.
Ale jestem ciekaw, co wymyślą w przypadku klientów, którym skończyła się powiedzmy dwuletnia umowa i przeszli na okres bezterminowy z gwarancją ceny, jaką wcześniej płacili w trakcie tych dwóch lat.
Awatar użytkownika
Daro

Daro Czw Sie 11, 2022 12:55 pm

BARDZO WYGODNA WYMÓWKA ŻE POLSKIE ŚIEĆI KABLOWE MUSZĄ INWESTOWAĆ W ROZWÓJ INFRASTRUKTURY TYLKO ŻE MIESZKAM W OLSZTYNIE NA OSIEDLU DOMKÓW JEDNORODZINNYCH I SĄ STARE KABLE MIEDZIANE A ANI ORANGE ANI INNY OPERATORZY MAJĄ NAS W NOŚIE
Awatar użytkownika
Kulpa Krzysztof Mariusz

Kulpa Krzysztof Mariusz Czw Sie 11, 2022 1:35 pm

Pewnie niech to zrobią u mnie jak ceny wzrosły w kablowej a kablowa to upc i duże osiedle to większość zrezygnować zechciała a gdy naziemna jest w dobrej jakości to następni zrezygnowali są klatki po 15 rodzin że nie ma podłączeń kablowej.
Awatar użytkownika
TT

TT Czw Sie 11, 2022 2:34 pm

Część ludzi trzyma kablówki dla internetu (dzięki którymu możemy skorzystać z platform VOD).

Operatorzy kablowi/satelitarni przez lata pozwolili, że rynek kanałów telewizyjnych jest dzisiaj w Polsce zupełnie wypaczony. Miało być dużo i tanio. Poziom kanałów był nieistotny. Niektórzy nadawcy (tacy jak Polsat czy MWE) produkują wręcz już hurtowo kolejne bezwartościowe klony. Dzisiaj mamy po 200-300 kanałów w pakiecie (niestety wciąż nie doczekaliśmy się możliwości swobodnego i elastycznego dobierania kanałów wg własnych potrzeb)... większość niby płatnych kanałów przerywa co chwila program reklamami, powtórki gonią powtórki, wielu nadawców kopiuje ten sam najtańszy model (kabarety, disco polo, paradokumenty powtarzane 24h/7)... część nie spełnia podstawowych kryteriów jeśli chodzi o jakość techniczną... wielu treści/gatunków nie znajdziemy na żadnym z tych kanałów.

Nic dziwnego, że tradycyjna telewizja nie jest już artykułem pierwszej potrzeby.
Awatar użytkownika
Irek świrek

Irek świrek Czw Sie 11, 2022 2:54 pm

Mam UPC, place jakieś 1600 zł rocznie i do końca nie wiem za co. W sumie wystarczyłby mi szybki internet od telekomu i telewizja naziemna a nie widziałbym istotnej różnicy poza kosztem.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości