WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Ja_2022

Słabe oceny filmu „Gierek”. Raczek: to film w konwencji telenowel. Woś: ludziom się podoba

Ja_2022 Pią Sty 28, 2022 7:42 am

Nie ma co słuchać ocen "krytyków" bo widz i tak sam to skonfrontuje w kinie czy później na VOD. Faktem jest, że sale kinowe są pełne. Przynajmniej na Śląsku.
Awatar użytkownika
Masza

Re: Słabe oceny filmu „Gierek”. Raczek: to film w konwencji telenowel. Woś: ludziom się podoba

Masza Pią Sty 28, 2022 8:15 am

Woś tym swoim komentarzem "Establishment oburzony, ludzie zachwyceni" to jednak odpłynął.
Może i ludzie idą z ciekawości, ale ich opinie są raczej negatywne.
Awatar użytkownika
Marianka

Re: Słabe oceny filmu „Gierek”. Raczek: to film w konwencji telenowel. Woś: ludziom się podoba

Marianka Pią Sty 28, 2022 8:46 am

Gdyby to bul musical to scenariusz dało by się obronić ale nie jest i się nie da
Awatar użytkownika
antek

antek Pią Sty 28, 2022 8:48 am

"Ja_2022" napisał(a): Nie ma co słuchać ocen "krytyków" bo widz i tak sam to skonfrontuje w kinie czy później na VOD. Faktem jest, że sale kinowe są pełne. Przynajmniej na Śląsku.

Dokładnie. A później 30 fala pandemii, bo nie ma co słuchać lekarzy, co oni wiedzą, ja wiem lepiej.

Kiedy takie osoby jak Ty zrozumieją znaczenie słowa ekspert? Ktoś poświęca 30 lat życia, ogląda 1-2 dziennie filmów dziennie. Tych kiepskich i dobrych. Pisze, podróżuje na często nudne festiwale, może wymienić twórców filmu do 10 czy 20 strony obsady, a przeciętny widz często nie wie, kto reżyseruje dany obraz.

A na koniec słyszy: nie ma co słuchać, oni nic nie wiedzą.
Awatar użytkownika
Obiektywny

Obiektywny Pią Sty 28, 2022 9:48 am

"antek" napisał(a): Dokładnie. A później 30 fala pandemii, bo nie ma co słuchać lekarzy, co oni wiedzą, ja wiem lepiej.

Kiedy takie osoby jak Ty zrozumieją znaczenie słowa ekspert? Ktoś poświęca 30 lat życia, ogląda 1-2 dziennie filmów dziennie. Tych kiepskich i dobrych. Pisze, podróżuje na często nudne festiwale, może wymienić twórców filmu do 10 czy 20 strony obsady, a przeciętny widz często nie wie, kto reżyseruje dany obraz.

Co ma za znaczenie, ile osób z obsady potrafi wymienić i ile milionów filmów widział, jak na końcu decyduje, kto mu płaci?
Awatar użytkownika
Tak, widziałem

Tak, widziałem Pią Sty 28, 2022 10:10 am

"Ja_2022" napisał(a): Nie ma co słuchać ocen "krytyków" bo widz i tak sam to skonfrontuje w kinie czy później na VOD. Faktem jest, że sale kinowe są pełne. Przynajmniej na Śląsku.
Ale widzisz różnicę między zainteresowaniem filmem, a tym, czy jest dobry? Poza tym wysoka frekwencja na Śląsku to rzecz najmniej zaskakująca w tym przypadku
Awatar użytkownika
dh

dh Pią Sty 28, 2022 10:17 am

Woś - i od razu wiadomo, dlaczego to taki niewypał.
Awatar użytkownika
literat

literat Pią Sty 28, 2022 10:18 am

Bo mentalność pańszczyźnianego chłopa jest taka że z nostalgią wspomina zmarłego dziedzica mimo że kiedy żył to chłop go nienawidził że pan prał go po pysku i kazał całować się w pierścień
Awatar użytkownika
Kiwaczek

Kiwaczek Pią Sty 28, 2022 10:21 am

To jest najgorszy film jak od lat widziałem. W Warszawie, w weekend wieczorem 7 osób na sali.
Awatar użytkownika
Peter M. Mash

Peter M. Mash Pią Sty 28, 2022 10:30 am

Oczekiwania wobec każdego polskiego filmu są conajmniej porównywalne do oczekiwań wobec piłkarskiej kadry narodowej przed każdym meczem. Może czas się oswoić z tym, że naprawdę nie każdy film musi być arcydziełem. Poza tym skoro przyciągnął ludzi do kin, znaczy, że osiągnął sukces komercyjny i nie to absolutnie nic wspólnego z estetyką, kunsztem aktorskim, spójnym scenariuszem, czy artystyczną wizją reżysera. Takie mamy czasy, ogółowi podobają się proste, nieskomplikowane historie. Gdyby zrobić film o Gierku, który spodobałby się krytykom, to produkcja taka zapewne mogłaby liczyć na uznanie i nagrody na festiwalach i... puste sale w kinach.
Awatar użytkownika
Nie widziałem

Nie widziałem Pią Sty 28, 2022 10:33 am

Wierzę panu Raczkowi. Poza tym scenarzystę filmu znam jako autora wyłącznie słabych lub głupich tekstów, nie wiem zatem jaki cud musiałby się stać, żeby scenariusz był dobry.
Awatar użytkownika
Jurek

Jurek Pią Sty 28, 2022 10:44 am

Nie wiem skąd to 100k, bo w kinie wieje pustką a trendem na fb jest pokazywanie pustych sal na kolejnych projekcjach.
Awatar użytkownika
antek

antek Pią Sty 28, 2022 11:13 am

"Obiektywny" napisał(a):
"antek" napisał(a): Dokładnie. A później 30 fala pandemii, bo nie ma co słuchać lekarzy, co oni wiedzą, ja wiem lepiej.

Co ma za znaczenie, ile osób z obsady potrafi wymienić i ile milionów filmów widział, jak na końcu decyduje, kto mu płaci?

A Tobie kto płaci za pisanie, że warto obejrzeć? Czasami warto zrzucić foliową czapkę i przestać szukać spisków.

Ten film jest jak rysunek 3-latka, niezdarny i denny, a twórcy zapraszają jakby to był obraz Moneta.
Awatar użytkownika
Holly

Holly Pią Sty 28, 2022 11:17 am

Nie ma co tracić kasy na tego gniota vel laurkę dla I sekretarza. To jest w zasadzie nieudana komedia - jedynie Breżniew czasem jest zabawny.
Awatar użytkownika
widz

widz Pią Sty 28, 2022 3:31 pm

Jak ten film wypada w porównaniu do "Smoleńska" albo "Zenka"?
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], dndtdong oraz 53 gości