WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
iks

Stacje komercyjne wciąż z mniejszym zasięgiem niż przed przejściem na DVB-T2/HEVC

iks Wto Sie 09, 2022 7:33 am

Wielcy prezesi telwizji płaczący nad niedoborem gotówki... przepraszam, ake ciężko mi to sobie wyobrazić 🙃
Awatar użytkownika
Lolik

Re: Stacje komercyjne wciąż z mniejszym zasięgiem niż przed przejściem na DVB-T2/HEVC

Lolik Wto Sie 09, 2022 7:42 am

Ale co takiego stało się z Mux-8 że zasięg spadł? Przecież tu żadnych zmian nie było i dlaczego dotyczy to tylko 4. etapu refarmingu?
Awatar użytkownika
widz555

Re: Stacje komercyjne wciąż z mniejszym zasięgiem niż przed przejściem na DVB-T2/HEVC

widz555 Wto Sie 09, 2022 8:16 am

"iks" napisał(a): Wielcy prezesi telwizji płaczący nad niedoborem gotówki... przepraszam, ake ciężko mi to sobie wyobrazić 🙃

Nadawanie naziemne za darmo nie jest. Jak jest mniejszy zasięg to wzrasta koszt. Czego nie rozumiesz?
Awatar użytkownika
TT

TT Wto Sie 09, 2022 8:30 am

"Lolik" napisał(a): Ale co takiego stało się z Mux-8 że zasięg spadł? Przecież tu żadnych zmian nie było i dlaczego dotyczy to tylko 4. etapu refarmingu?

Być może dlatego, iż właśnie zmiany standardu nie było i przez to kanały pozostały w jakości SD, gdzie cała reszta przeszła już na HD.

Jest jednak faktem, iż po zmianie standardu część widzów ma problemy z poprawnym odbiorem sygnału MUX-1/2 (DVB-T2 i jego bardziej zaawansowane systemy modulacji/kodowania sygnału wymagają lepszej jakości/poziomu sygnału, co może wiązać się w niektórych przypadkach z koniecznością modernizacji instalacji antenowych... niestety o tym aspekcie mało kto mówi).
Awatar użytkownika
Sylwia

Sylwia Wto Sie 09, 2022 9:42 am

No trudno.
Awatar użytkownika
agne

agne Wto Sie 09, 2022 9:49 am

"TT" napisał(a):
"Lolik" napisał(a): Jest jednak faktem, iż po zmianie standardu część widzów ma problemy z poprawnym odbiorem sygnału MUX-1/2 (DVB-T2 i jego bardziej zaawansowane systemy modulacji/kodowania sygnału wymagają lepszej jakości/poziomu sygnału, co może wiązać się w niektórych przypadkach z koniecznością modernizacji instalacji antenowych... niestety o tym aspekcie mało kto mówi).
często pomaga ustawienie w telewizorze opcji "KRAJ" nie na Polskę ale na Czechy (ewentualnie Niemcy). Ja mam na "Czechy" i odbieram pełną ofertę DVB-T2. W przypadku "Polska" mam połowe kanałów.
Awatar użytkownika
frtyu

frtyu Wto Sie 09, 2022 10:17 am

Proszę zobaczyć tabelkę w artykule ABG Nielsen etap 4 refarmingu poz. MUX8 zmiana zasięgu 4+ wynosi -10%!!!! Dlaczego? Przecież mux8 nie zmieniał częstotliwości. Te wszystkie dane Nielsen bierze sufit podłoga.
Awatar użytkownika
Assl

Assl Wto Sie 09, 2022 5:20 pm

Decyzją urzędników (chyba) wszystkie nadajniki DVB-T2 mają mniejszą moc niż DVB-T. To zamierzone działanie. Należy utrudnić dostęp obywatelom do prawdy co wyprawia PiS
Awatar użytkownika
Koninianin

Koninianin Śro Sie 10, 2022 6:22 am

Po przejściu na T2 i dodaniu do nadajnika Konin mux4 i testowego mux6, straciłem możliwość odbioru mux8. Ktoś mi to wytłumaczy, dlaczego, bo wcześniej było 100%, a teraz zero zasięgu, przy tym samym odbiorniku i odległości 20 km.
Awatar użytkownika
D

D Śro Sie 10, 2022 7:24 am

To nie mniejszy zasięg multipleksów a mniejsza oglądalność grup kanałów u panelistów Nielsena. Wynik mux 8 pokazuje że chodzi o jakość oferty a nie o system nadawania.
Awatar użytkownika
.

. Śro Sie 10, 2022 8:10 am

napiszcie kiedy nowe kanały pojawią się w tym nowym standardzie, kiedy kanały 4K. a nie w kółko to samo.
Awatar użytkownika
LoL

LoL Śro Sie 10, 2022 8:36 pm

a czyja to wina?
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości