WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
big

Szef Polityka Insight Wawrzyniec Smoczyński po 11 latach pracy odchodzi z Wydawnictwa Polityka

big Pią Lis 09, 2018 5:26 pm

Kupowałem, nie kupuję. Nie ma tam niczego, czego bym nie wiedział z wielu innych zrodel. Chyba nie tak mialo to wygladac.
Awatar użytkownika
Andrzej

Re: Szef Polityka Insight Wawrzyniec Smoczyński po 11 latach pracy odchodzi z Wydawnictwa Polityka

Andrzej Pią Lis 09, 2018 5:31 pm

Wreszcie zacznę rządzić!
Awatar użytkownika
Obstawiam start do europarlamentu

Re: Szef Polityka Insight Wawrzyniec Smoczyński po 11 latach pracy odchodzi z Wydawnictwa Polityka

Obstawiam start do europarlamentu Pią Lis 09, 2018 5:43 pm

"big" napisał(a): Kupowałem, nie kupuję. Nie ma tam niczego, czego bym nie wiedział z wielu innych zrodel. Chyba nie tak mialo to wygladac.

Jak i we wszystkich tych polskich fink fankach :P

Z tym, że właśnie tak jak piszesz, z bezpłątnych źródeł dowiadujesz się tego samego, albo czasem i więcej.

Zaskoczeniem jest nastomiast, że odchodzi w ogóle.

Był promowany. Od samego początku dostawał stanowiska powyżej kwalifikacji ("studiował egiptologię i językoznawstwo ogólne" W Wikipedii jest jeszcze, że również w Getyndze, ale znajac te maniery podkrecania życiorysów to pewnie chodzi o jakiś półroczny - roczny wyjazd. Często Erazsmusy teraz też się potem przedstawia jako studia (w domyśle, albo chociaż trzyletnie), jako studia zagraniczne :)

A prawda jest taka, że Smoczyński ma pojęcie ogólne, gazetowe. Nadrabia to kurtuazją inteligencką: muszka, smoking, jeszcze laseczkii i cylindra jak u Dehnela brakuje :)

Dziwne bo przez tyle lat Polityka robiła z niego twarz młodego pokolenia polskich inteligentów.
Ciekawe, czy jego miejsce zajmie wielbicialka urlopów w SPA i prywatnych konwersacji twitterowych
z ministrami PO - Malwina Dziedzic? Byłby jaja, bo to prostaczka, już nawet bez kindersztuby jest.

Chociaż mimo, że to postkomunistyczny tygodnik utrwalający mentalność złodziejskiej nomenklatury,
to tak jak z Wyborczą - jej upadek czy zmarginalizowanei do roli takiego dzisiejszego Przeglądu Domańskiego,
przyjąłbym ze smutkiem.

Kilka tam wartosciowych rzeczy prowadza. Paszporty, nagrody naukowe, recenzje
kulturalne zwykle też trafiają w mój gust. Lekturę zwykle kończę zirytowany, no niemniej czytam.
Awatar użytkownika
Gość X

Gość X Pią Lis 09, 2018 6:29 pm

Robią miejsce Sobali i Stanisławczyk.
Awatar użytkownika
dd

dd Pią Lis 09, 2018 6:57 pm

"big" napisał(a): Kupowałem, nie kupuję. Nie ma tam niczego, czego bym nie wiedział z wielu innych zrodel. Chyba nie tak mialo to wygladac.

Stanisławczyk ma doktorat i kilka książek na kącie. Smoczyński studia egiptologiczne i do niedawna promotora na szczycie Polityki.
Awatar użytkownika
Tych

Tych Pią Lis 09, 2018 8:30 pm

O kurde. A ja dokładnie za tydzień chciałem ruszyć z podobnym projektem, bo wydawało mi się, że to musi być takie świetne, skoro to promują nieustannie. I teraz klops, co robić? Jest do wydania 150 koła i nie wiadomo, co dalej. Ała :(
Awatar użytkownika
Tristan i Izolda

Re: Szef Polityki Insight Wawrzyniec Smoczyński po 11 latach pracy odchodzi z Wydawnictwa Polityka

Tristan i Izolda Pią Lis 09, 2018 10:12 pm

To teraz czas na wesoły duet z Tyrolu czyli Asia i Andrzej na start! Ciekawe kto komu urwie łeb?
Awatar użytkownika
mk

Re: Szef Polityki Insight Wawrzyniec Smoczyński po 11 latach pracy odchodzi z Wydawnictwa Polityka

mk Pią Lis 09, 2018 11:02 pm

Mylisz chłopie tygodnik z centrum analiz.

"Obstawiam start do europarlamentu" napisał(a):

Jak i we wszystkich tych polskich fink fankach

Z tym, że właśnie tak jak piszesz, z bezpłątnych źródeł dowiadujesz się tego samego, albo czasem i więcej.

Zaskoczeniem jest nastomiast, że odchodzi w ogóle.

Był promowany. Od samego początku dostawał stanowiska powyżej kwalifikacji ("studiował egiptologię i językoznawstwo ogólne" W Wikipedii jest jeszcze, że również w Getyndze, ale znajac te maniery podkrecania życiorysów to pewnie chodzi o jakiś półroczny - roczny wyjazd. Często Erazsmusy teraz też się potem przedstawia jako studia (w domyśle, albo chociaż trzyletnie), jako studia zagraniczne

A prawda jest taka, że Smoczyński ma pojęcie ogólne, gazetowe. Nadrabia to kurtuazją inteligencką: muszka, smoking, jeszcze laseczkii i cylindra jak u Dehnela brakuje

Dziwne bo przez tyle lat Polityka robiła z niego twarz młodego pokolenia polskich inteligentów.
Ciekawe, czy jego miejsce zajmie wielbicialka urlopów w SPA i prywatnych konwersacji twitterowych
z ministrami PO - Malwina Dziedzic? Byłby jaja, bo to prostaczka, już nawet bez kindersztuby jest.

Chociaż mimo, że to postkomunistyczny tygodnik utrwalający mentalność złodziejskiej nomenklatury,
to tak jak z Wyborczą - jej upadek czy zmarginalizowanei do roli takiego dzisiejszego Przeglądu Domańskiego,
przyjąłbym ze smutkiem.

Kilka tam wartosciowych rzeczy prowadza. Paszporty, nagrody naukowe, recenzje
kulturalne zwykle też trafiają w mój gust. Lekturę zwykle kończę zirytowany, no niemniej czytam.
Awatar użytkownika
@mk

@mk Sob Lis 10, 2018 12:00 am

Niczego "chlopie" nie mylę.

Jedno wydawnictwo, z niego odchodzi.

Do końca w tygodniku też się pojawiał.

Wszystkiego nie wiemy, bo oni robili z tego nie wiadomo jaką tajemnice, nadając Insight aurę jakiegoś centrum magów widzacych na 100 lat do przodu ;), ale to była zwykła redakcja, pisząca teksty niespecjalnie wyszukanymi metodami. Źródła zwczajne jak gazeta za 6 zl. Kto to czytał ten przyzna.

Takie to "centrum analiz"

Zwykle na jednej subskrypcji się kończyło. Mysle o prywatnych.

Bo instytucje - gdy się wydaje nie swoje pieniądze - to zamawiają miesiącami w ogole nie otwierając.

Anegdotka, trochę może wstydliwa:

przez pewien czas pracując piętro niżej pod jedną z takich instytucji, miałem dostęp do papierowego Financial Times. Tyle, ze zawsze dzień po, bo nie podkradalem z recepcji aktualnego, bo a nuż, będzie chciał któryś zerkac a nie będzie. Ale wszystko w folii było. Ani razu jakiś rozbebrany, wszystko w folii od jednej z firm zajmujących się dystrybucją takiej prasy. Na początku się trochę bałem, ale potem zabieralem nawet gdy portier nie spał.

Prywatnie jakby miał ten nawet prezes bulic za papier ponad tysiąc złotych to nie sądzę, by się zdecydował.
Awatar użytkownika
Od samego początku niepotrzebni.

Od samego początku niepotrzebni. Sob Lis 10, 2018 12:21 am

Sam pomysł czegoś takiego przy wydawnictwie prasowym był trochę przedłużeniem sobie młodości i przez twórców tego czegoś i przez decydentów w Polityce.

Pobawmy się w ekspertów geopolitycznych na skalę globalną jak na zajęciach podczas których można było sobie poplesc od Sasa do Lasa, było miloi czuliśmy się taaacy mądrzy.

Tyle że jesli nie dzieje się to za państwowe pieniądze jak Krytykach politycznych, Kulturach liberanych, które często również czytają tylko autorzy, a płacić ma ktoś z własnej kieszeni ...no to zaczyna brakować na pesnje.

Liczyli widocznie na pompowanie kasy z firm skarbu państwa, Baczyński widzi ze przed nim kolejne 4 chude lata i postawił sprawę jasno - Wawerku (Wawrzyniec? Jak tam się Ciebie zdrabnia?), Wawerku kończą mi się pieniądze. Musisz przykleić się donkogos innego.

Strony zawodowe w "Rz" maja problemy z utrzymaniem się, a jeśli ktoś siedzi 20 lat w temacie , zna dwa języki, ma teraz 50-55 lat jeszcze jest w miarę rzutki, to trudno by nie był ekspertem.

Tutaj wsrod autorow były nazwiska jakichs chłopców, o ktorych wiadomo tylko tyle, ze sa grzeczni i drugiemu pozwalaja kończyć zdanie.

Łukasza Lipińskiego akurat lubię, no ale to nie jest tak, ze za samą sympatię, mam mu płacić za teksty do których dostęp jest za darmo.
Awatar użytkownika
Dede

Dede Sob Lis 10, 2018 8:15 am

Centrum analiz? Ależ się uśmiałem. Dużo poniżej poziomu gazet, bo w nich jednak resztkami sił broni się jakiegoś warsztatu, plotki musza być weryfikowane itd. A tu taka fintankowa gimbaza.
Awatar użytkownika
Al

Al Sob Lis 10, 2018 9:37 am

Polityka, za komuny nasaczona agentami, w 3. RP przepoczwarzona w twor liberalnopodobny, ma obecnie twarz Malwiny Dziedzic, z ktora to twarza moze zniknac z rynku. Nie bede jednak plakal.
Awatar użytkownika
STS

STS Sob Lis 10, 2018 9:53 am

"dd" napisał(a):

Stanisławczyk ma doktorat i kilka książek na kącie. Smoczyński studia egiptologiczne i do niedawna promotora na szczycie Polityki.
Ta, szczególnie na "kącie"
Awatar użytkownika
FF

FF Sob Lis 10, 2018 1:43 pm

"STS" napisał(a):
"dd" napisał(a):

Ta, szczególnie na "kącie"

Słownik z komórki wstawił ten wyraz a ja nie poprawiłem. To rzeczywiście podważa doktorat i publikacje Stanisławczyk. Pajacu.
Awatar użytkownika
?

? Sob Lis 10, 2018 1:47 pm

"PulsFM" napisał(a): Wy o Wawerku, a ja tu widzę duet z Tyrolu w zarządzie. To dopiero będzie piękna katastrofa! Czym tam zarządzać? Pustą kiesą? Młodszy analityk - pensja kasjera z Biedronki, starszy analityk - pensja kasjera z Zary. Nie mam nic do kasjerów, ale jednak nie przy tych kwalifikacjach... Delfinek to chociaż potrafił utrzymać w kupie. Wmawiał ludziom, że uczestniczą w czymś ważnym i tworzą coś niesamowitego. Pod tym względem był niezły - stworzenie sekty nawet mu wyszło. Ludzie pracują za psie pensje poniżej swoich możliwości i wykształcenia... Ale teraz sam ucieka do lepszego żłoba. Jak to wytłumaczyć? „Pozostawiam Was w dobrych rękach” - napisał. Heee dobry żarcik! Andrzej i Joanna - Nikodem Dyzma minus charyzma! Powodzenia Wam! Miło będzie obserwować ten zjazd

Nie znam tej redakcji na tyle, by wiedzieć kim jest para z Tyrolu i dlaczego tak jest nazywana. Możesz troche rozjaśnić?
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości