WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Gośc

Telewizja naziemna zagrożona? Wspólny apel TVP i firm z całej Europy

Gośc Pią Lip 01, 2022 6:34 am

A polskim "ekspertom" gratuluję pomysłu opuszczenia vhf przez mux8 kiedy nie ma przeszkód aby na vhf uruchomić jeszcze jwden mux
Awatar użytkownika
bart

Re: Telewizja naziemna zagrożona? Wspólny apel TVP i firm z całej Europy

bart Pią Lip 01, 2022 8:02 am

Płatni operatorzy chcą zawładnąć pasmami naziemnymi, żeby sprzedawać swój płatny przekaz video. Bo TV naziemnej boją się jak ognia.
Awatar użytkownika
Olek

Olek Pią Lip 01, 2022 9:40 am

Mało im tych pasm ? Tutaj pytanie czy ktoś nie ma tutaj do końca czystego sumienia, a konto bankowe ma tylko w kraju rodzinnym czy może również Szwajcarii ;)
Awatar użytkownika
TT

TT Pią Lip 01, 2022 10:48 am

Wielkiej straty nie będzie. Tradycyjna telewizja umiera - częściowo z powodu zmiany przyzwyczajeń widzów (internet i serwisy VOD umożliwiają podejście "oglądam co chcę, kiedy chcę i gdzie chcę", bez reklam), a częściowo z winy samych nadawców (ramówki są coraz bardziej kiczowate, stacje walczą o coraz głupszego widza).
Trzeba jasno powiedzieć, iż DVB-T w Polsce to niewypał. Większość stacji nadaje to samo badziewie (tandetne paradokumenty, ograne do bólu kabarety, kupowane na pęczki wypełniacze z USA w postaci programów pseudoreality itd.). Miała być większa konkurencja, a rynek dalej kontrolują te same podmioty co w analogu (patologią jest iż Polsat kontroluje aż 8 kanałów w DVB-T, TVN - 4, TVP - już nawet nie liczę).
Awatar użytkownika
widz

widz Pią Lip 01, 2022 11:22 am

TVP nie apeluje w sprawie MUX 4, należącego do Polsatu?
Awatar użytkownika
igoro

igoro Pią Lip 01, 2022 11:55 am

Może w większych krajach oferta telewizji linearnej ma jakąś wartość, ale w Polsce podstawowe kanały ogólnodostępne (nie tylko TVP, ale i komercyjne, uwagi na przesycenie reklamami) nie są czymś, o co warto walczyć.
"Nadawca publiczny" raczej powinien skupić się na produkcji jakościowych programów, i utrzymywaniu darmowo dostępnego archiwum, a nie o nadawaniu czegokolwiek.
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Pią Lip 01, 2022 2:59 pm

"Olek" napisał(a): Mało im tych pasm? Tutaj pytanie czy ktoś nie ma tutaj do końca czystego sumienia, a konto bankowe ma tylko w kraju rodzinnym czy może również Szwajcarii
Na Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej WRC spotykają się przedstawiciele państw i krajowych odpowiedników UKE z całego świata. Panele dyskusyjne podzielone są na różne regiony. Chodzi o to, aby np. smartfon wyprodukowany w Chinach mógł działać w każdej części świata.
Interesy są różne, w Szwajcarii i częściach Belgii nie ma już DVB-T i oni mogą pasmo to wykorzystać dla telefonii mobilnej. W mniejszych krajach w DVB-T jest mniej programów, też nie potrzebują tak szerokie pasmo. Brakuje mi w dyskusji argumentu mikrofonów bezprzewodowych i innych urządzeń działających również w paśmie UHF.
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Pią Lip 01, 2022 3:09 pm

"Gośc" napisał(a): A polskim "ekspertom" gratuluję pomysłu opuszczenia vhf przez mux8 kiedy nie ma przeszkód aby na vhf uruchomić jeszcze jwden mux
W paśmie UHF jest dosyć miejsca, aby uruchomić 6 multipleksów a w każdym 5 – 8 programów w porządnej jakości HD. Każdy widz widzi, że jakość upychanych 10 programów w jakości HD odbiega od jakości multipleksów, w których stawia się na jakość. Telewizja w paśmie VHF III jest pomyłką. Jedynym krajem, w których wtłoczono dwa multipleksy DVB-T2 w pasmo VHF III jest Finlandia, która za dużo sąsiadów niema. Pasmo VHF III trzeba przeznaczyć w całości na DAB+. W niektórych krajach toczy się dyskusja, jak zagospodarować pasmo VHF III aby wcisnąć w nie jeszcze więcej multipleksów. Polska DAB+ przespała a rząd PiS nie może sobie z tym poradzić.
Awatar użytkownika
Gość

Gość Pią Lip 01, 2022 5:06 pm

Jesteś w błędzie, w przypadku odcięcia pasma 600 miejsca na uhf wystarczy nz 3 muxy i z konieczności 2 będą musiały iść na vhf. Czesi są przygotowani bo zrobili sfn na k 26,28 i 31 czyli poniżej 600 , polscy "specjaliści" nie są w stanie odwrócić polaryzacji nadajnika w Kaliszu aby tego nie zakłócał - no cóż taki mamy poziom, wracając do vhf dla DAB wystarczą 2 kanały czyli 8 slotów radiowych, więc nie ma przeszkód aby nadawać 2 muxy tv na vhf, zresztą rezygnacja z vhf po inwestycjach w systemy antenowe i nadawcze byłaby patologią i czystą głupotą- na samej Ślęży pod Wrocławiem instalowano wielopiętrowe anteny.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Pią Lip 01, 2022 7:57 pm

Wszystko dla sieci komórkowych - żeby janusz z grażyną mogli poszpanować kolejnym kretyńskim filmikiem ściągniętym na smartfona w jedną sekundę. Chore to wszystko.
Awatar użytkownika
anna

anna Sob Lip 02, 2022 5:34 am

"TT" napisał(a): Wielkiej straty nie będzie. Tradycyjna telewizja umiera - częściowo z powodu zmiany przyzwyczajeń widzów (internet i serwisy VOD umożliwiają podejście "oglądam co chcę, kiedy chcę i gdzie chcę", bez reklam)
Prędzej umrą płatne kablówki i platformy satelitarne niż bezpłatna naziemna DVB-T2. Bo co najmniej kilkadziesiąt procent widzów w ogóle nie chce płacić za oglądanie TV.
Awatar użytkownika
europolitan

europolitan Sob Lip 02, 2022 11:18 am

Ciekawe na co komu telewizja naziemna i niewiadomo ile kanałów jak coraz więcej mamy serwisów VOD.
To samo co w telewizji naziemnej można nadawać przez internet więc nie wiem jaki jest problem.
Awatar użytkownika
Grzesiok

Grzesiok Sob Lip 02, 2022 11:51 am

Nigdzie lepiej usunąć i blokować i spokój
Awatar użytkownika
Manek

Manek Sob Lip 02, 2022 11:52 am

Koniec TVP Koniec PiS
Awatar użytkownika
Akari

Akari Sob Lip 02, 2022 9:16 pm

już od dawna cała naziemna była do wywalenia, o wiele większy sens ma ogólnodostępny satelita z transponderami należącymi do KRRiT, trochę jak w UK
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 78 gości