WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
dan

TePanel podzielił się danymi. „Telewizor ma 90 proc. Polaków, radio z DAB+ niespełna 5 proc.”

dan Pią Lis 26, 2021 7:42 am

Już kupiłem, tylko zasięg do du..y.
Awatar użytkownika
3

Re: TePanel podzielił się danymi. „Telewizor ma 90 proc. Polaków, radio z DAB+ niespełna 5 proc.”

3 Pią Lis 26, 2021 8:22 am

„ TePanel to odpowiednio 10,3 mln, a w Nielsenie 7,5 mln. Z TePanelu wynika też, że prawie 2,5 mln osób oglądało mecz Polski z Hiszpanią poza domem”

Czyli 24% oglądało mecz poza domem?
Ciekawe….
Awatar użytkownika
popraw

Re: TePanel podzielił się danymi. „Telewizor ma 90 proc. Polaków, radio z DAB+ niespełna 5 proc.”

popraw Pią Lis 26, 2021 8:27 am

DAB+ raczej niespełna 0,5%
Awatar użytkownika
Miss Wind

Miss Wind Pią Lis 26, 2021 9:06 am

Pan Bierzyński (przy całym szacunku dla autorytetu) niestety myli się, mówiąc że słuchacze nie pamietają słuchanej wczoraj stacji w badaniu RT. Otóż ja wiem, że pamietają bardzo dobrze, co do szczegółu. Dlaczego? Dlatego, że zwykle słuchamy 1- 2 stacji, którym pozostajemy lojalni. W przypadku radia istnieje coś takiego jak lojalny słuchacz.
Wprowadzenie badań pasywnych, o które tak często Pan Biedrzyński się upomina zmiecie z powierzchni wszystkie stacje lokalne, które pełnią tak ważną rolę dla lokalnych społeczności. Zmiecie bo wypadną z rankingów słuchalności za sprawą małej próby, a jak wypadną z rankingów słuchalności to wypadną z tortu reklamowego. A te stacje przypomnę żyją tylko z reklam. Proszę o tym pamietać w dalszych marzeniach o badaniach pasywnych…
Awatar użytkownika
kolis

kolis Pią Lis 26, 2021 9:38 am

"3" napisał(a): „ TePanel to odpowiednio 10,3 mln, a w Nielsenie 7,5 mln. Z TePanelu wynika też, że prawie 2,5 mln osób oglądało mecz Polski z Hiszpanią poza domem”

Ciekawe….

Dość często spotyka się sytuacje oglądania u sąsiada, więc jest to możliwe. Oglądanie samotne jest coraz rzadsze.
Awatar użytkownika
Sceptyk

Sceptyk Pią Lis 26, 2021 11:03 am

Ale z faktu, że 90% Polaków ma telewizor nie wynika, że 90% Polaków ogląda telewizję (?), a mam wrażenie, że trochę to zostało tu połączone. Też mam telewizor "w pokoju dziennym" i 4 kanały: Netflix, HBO, YouTube i PlayStation... i żadnej cyfrowej, naziemnej, satelitarnej czy kablowej telewizji do tego. Danych na to nie mam - ale wydaje mi się, że nie jestem wyjątkowy.
Awatar użytkownika

Pią Lis 26, 2021 11:09 am

"Sceptyk" napisał(a): Ale z faktu, że 90% Polaków ma telewizor nie wynika, że 90% Polaków ogląda telewizję

Posiadających telewizor nie jest 90%. Bodaj koło 60% i spada.
Tytuł ma się nijak do treści, bo w artykule jest napisane, że 90% to jest odsetek oglądających telewizję wśród posiadaczy telewizorów.
Awatar użytkownika
Lekarz

Re: TePanel podzielił się danymi. „Z telewizora korzysta 90 proc. Polaków, radio z DAB+ posiada niespełna 5 proc.”

Lekarz Pią Lis 26, 2021 12:41 pm

"kolis" napisał(a):
"3" napisał(a): „ TePanel to odpowiednio 10,3 mln, a w Nielsenie 7,5 mln. Z TePanelu wynika też, że prawie 2,5 mln osób oglądało mecz Polski z Hiszpanią poza domem”

Ciekawe….

Dość często spotyka się sytuacje oglądania u sąsiada, więc jest to możliwe. Oglądanie samotne jest coraz rzadsze.

szczególnie w czasie epidemii COVID-19
Awatar użytkownika
Gal

Re: TePanel podzielił się danymi. „Z telewizora korzysta 90 proc. Polaków, radio z DAB+ posiada niespełna 5 proc.”

Gal Pią Lis 26, 2021 8:06 pm

Z doświadczenia wiem, że rzadko w statystyce trafiają się okrągłe liczby, dlatego te 90, 00% już jest podejrzane. Tak samo: posiadanie telewizora nie jest równoznaczne z oglądaniem TV.
"Radio cyfrowe posiada mniej niż 5 proc. domostw".
Radio cyfrowe czy z DAB+? Bo to jest różnica. Poza tym posiadanie radia z DAB+ nie oznacza, że stacje radiowe w tej technologi są słuchane. Mam rodzinę w małym miasteczku. Mają radio z DAB+, "bo akurat takie było w sklepie". Tylko że w pobliżu nie nadajnika DAB+. I pewnie zostanie uruchomiony jako ostatni w kraju (jeśli w ogóle). Dodam, że radio przez Internet śmiga aż miło.
Awatar użytkownika
Prawda boli

Prawda boli Pią Lis 26, 2021 9:25 pm

Ponoć 99% Polaków słucha Polskiego Radia. Tylko na złość się do tego nie przyznają.
Awatar użytkownika
Widz Niemieckiej TVPublicznej

Widz Niemieckiej TVPublicznej Pią Lis 26, 2021 10:49 pm

ja korzystam z Telewizora:
oglądam Niemiecką TVPubliczną
Kanały Francuskojęzyczne
Hiszpańsko i Włosko Języczne
Czeską Słowacką Słoweńską Chorwacką TVPubliczną
Kanały Rosyjskojęzyczne

ale na Satelicie Korupcja Mentalna Szyfruje kanały TVPolskiej,
z moich podatków nadawane…
Awatar użytkownika
Malzonkasieniepokoi

Malzonkasieniepokoi Sob Lis 27, 2021 4:59 am

0 skladkowy zus i za chwile dalszy ciag programu
Awatar użytkownika
Klubowisz

Klubowisz Sob Lis 27, 2021 5:44 pm

Wyjaśniam dlaczego DAB się nie przyjął.
Radio w dzisiejszych czasach jest słuchane przede wszystkim w samochodach. A w Polsce samochody są przede wszystkim sprowadzane używane - czyli nieszczególnie najnowsze. Tymczasem jeszcze 4 lata temu, kiedy kupowałem nowy samochód w salonie, to dopłata do modułu DAB wynosiła 1000 zł + VAT (dodatkowo do ceny zestawu multimedialnego z kolorowym ekranem dotykowym Apple Car Play, Google car itp w cenie 3500 zł + VAT). Nawet sprzedawca samochodów odradzał przepłacanie. Czyli musi minąć jeszcze kilka dobrych lat, zanim więcej niż połowa jeżdżących w Polsce samochodów będzie miała radia DAB+. W zastosowaniach domowych DAB+ nie ma sensu, gdyż lepszą jakość i funkcjonalność daje radio internetowe.
Awatar użytkownika
Abc

Abc Nie Lis 28, 2021 4:25 pm

DAB+ nikomu potrzebny nie jest. Rynek zweryfikował tę technologię. Można już to wyłączyć. Jedyną zaletą jest możliwość umieszczenia większej liczby stacji, natomiast niekoniecznie w lepszej jakości niż w analogu. Jeżeli ktoś potrzebuje kilkudziesięciu stacji to radio internetowe stoi otworem, dla większości UKF jest w zupełności wystarczający.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości