WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Leoncio

Re: Tesco Polska wystawione na sprzedaż. "Hipermarkety przegrywają z dyskontami" (opinie)

Leoncio Nie Lis 24, 2019 7:56 pm

"Sejonara" napisał(a): Ci wasi "eksperci od marketingu" to śmiech na sali. Żaden nie umie sklecić zdania bez wtrącania non stop anglicyzmów. Po drugie: żaden nie potrafi zdiagnozować jasno i precyzyjnie problemu (choć niektórzy coś przebąkują o elastyczności). Problemy Tesco widziałem, jeszcze jak firma trzymała się dobrze i chodziły tam tłumy. Wyczułem jednak, że jak nie wprowadzą pewnej istotnej zmiany, to polegną. Tesco przegrało z dyskontami nie dlatego, że ona są lepsze i bliżej ulokowane, tylko dlatego, że kompletnie olało rynek produktów bio i ekologicznych. Pytałem wielu znajomych i wszyscy coraz rzadziej jeździli do Tesco, a jeśli już to głównie po zakup podstawowych produktów, ponieważ nie można tam było dostać nic bio i eko. A jak coś było, to astronomicznych cenach gdzieś na jednym regale upchniętym w szarym kącie, żeby nikt go nie widział. Dlatego coraz częściej odwiedzali (i ja też) Biedronkę lub Lidla, gdzie można dostać ekologiczna warzywa, owoce, a czasem nawet mięso. O wiele lepiej radzi sobie Carrefour - tam produktów eko i bio jest zatrzęsienie, dlatego w końcu zamiast do Tesco zacząłem jeździć do Carrefoura.

Oj naiwny, naiwny... eko, bio 🤣znam kilku producentów, byś się zdziwił...
Awatar użytkownika
xxxmc2

Re: Tesco Polska wystawione na sprzedaż. "Hipermarkety przegrywają z dyskontami" (opinie)

xxxmc2 Pon Lis 25, 2019 12:09 am

"pp" napisał(a): Niestety z wszystkich wypowiedzi szanownych panów ekspertów marketerów bije na kilometr, że nie mają pojęcia jakie są przyczyny problemów Tesco. Ja też nie wiem, ale myślałem, że z artykułu się dowiem. Może rzeczywiście format sklepów to kluczowa sprawa, Polacy polubili mniejsze sklepy, pozostałe sieci mocno rozwijają w ostatnich czasach takie właśnie formaty (Auchan - dawne Simply, Carrefour, itp)

Przyczyna jest prosta, oddali sieć pod dowodzenie Tesco Polska myśląc, że Polacy nic nie zrobią a tu sie okazało że nasi managerowie powiedzieli "sprawdźmy na czym stoimy" i sprawdzili wszystkie transfery, faktury itp. A teraz sie im czkawką odbija bo sie okazało że poprzednicy wyprowadzili grube miliardy i wtopili w ekspansje na rynek azjatycki, tj. Japonia gdzie otworzyli 12 nowych sklepów i po 6 miesiącach wszystkie 12 zamknęli. Nawet przez chwile o tych zawirowaniach było głośno.
Awatar użytkownika
Winogrady

Winogrady Pon Lis 25, 2019 9:45 am

Mnie najbardziej odrzuca kasa samoobsługowa, zamiast tradycyjnej.
Awatar użytkownika
Kontrasklepik

Kontrasklepik Wto Lis 26, 2019 10:34 am

"Patriota Zadęty" napisał(a):
"marketer" napisał(a): wyobraź sobie, że potrafię czytać i składanie literek idzie mi całkiem nieźle. Napisałem o trendzie który jest już obecny w Europie i mam nadzieję że szybko dotrze i do Polski. To kwestia czasu, gdy ludzie olewać będą nawet dyskonty i kierować się będą jakością jedzenia i jego pochodzeniem niż ceną

Ta juz poleze do mikrosklepiku, żeby baba mi wybierała towary łapami z mikrowyboru, buahaha. Co za trend z ciebie "markieterze"
Awatar użytkownika
Kontrasklepik

Kontrasklepik Wto Lis 26, 2019 10:42 am

Racja.Baby podające łapami w tych mini sklepikach a i ceny podjechane. Wolę markety czy dyskonty.
Awatar użytkownika
Esmeralda Twoja stara

Esmeralda Twoja stara Czw Lis 28, 2019 5:20 am

Co tu ma do rzeczy tradycyjny sposób myślenia ? Co to za populistyczna bzdura ?:) chyba przejade się do Tesco i zobacze co jest nie tak.
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość