WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
099max

Tesco Polska wystawione na sprzedaż. "Hipermarkety przegrywają z dyskontami" (opinie)

099max Pią Lis 22, 2019 8:01 am

Bród, smród, mały wybór towarowy także przyczyną porażki Tesco w Polsce
Awatar użytkownika
marketer

Re: Tesco Polska wystawione na sprzedaż. "Hipermarkety przegrywają z dyskontami" (opinie)

marketer Pią Lis 22, 2019 8:56 am

No i extra. Przyszłość to mały rodzinny handel dobrymi produktami, a nie masówka ze śmieciowym jedzeniem. To ich Tesco Value to jakościowa żenada.
Awatar użytkownika
ddb

Re: Tesco Polska wystawione na sprzedaż. "Hipermarkety przegrywają z dyskontami" (opinie)

ddb Pią Lis 22, 2019 8:57 am

"marketer" napisał(a): No i extra. Przyszłość to mały rodzinny handel dobrymi produktami, a nie masówka ze śmieciowym jedzeniem. To ich Tesco Value to jakościowa żenada.

jest wyraźnie napisane że przegrywają z dyskontami. Mały rodzinny handel niestety cierpi jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
marketer

marketer Pią Lis 22, 2019 8:57 am

wyobraź sobie, że potrafię czytać i składanie literek idzie mi całkiem nieźle. Napisałem o trendzie który jest już obecny w Europie i mam nadzieję że szybko dotrze i do Polski. To kwestia czasu, gdy ludzie olewać będą nawet dyskonty i kierować się będą jakością jedzenia i jego pochodzeniem niż ceną
Awatar użytkownika
Tolek

Tolek Pią Lis 22, 2019 9:05 am

Kto następny? Stawiam na Carrefour...
Awatar użytkownika
Patriota Zadęty

Patriota Zadęty Pią Lis 22, 2019 9:26 am

"marketer" napisał(a): wyobraź sobie, że potrafię czytać i składanie literek idzie mi całkiem nieźle. Napisałem o trendzie który jest już obecny w Europie i mam nadzieję że szybko dotrze i do Polski. To kwestia czasu, gdy ludzie olewać będą nawet dyskonty i kierować się będą jakością jedzenia i jego pochodzeniem niż ceną

Ta juz poleze do mikrosklepiku, żeby baba mi wybierała towary łapami z mikrowyboru, buahaha. Co za trend z ciebie "markieterze"
Awatar użytkownika
bbb

bbb Pią Lis 22, 2019 9:26 am

Na przykładzie Tesco w mojej okolicy mogę powiedzieć, że ono sie zwija, bo:
- większość pracowników to ludzie z łapanki, bez kompetencji nawet do wykładania towaru na półkę, nieuprzejmi i co gorsza niechlujni,
- sklep wygląda jak magazyn, ciągle jakieś kosze z towarem do wypakowania w przejściach między regałami
- wycofano sporo markowych produktów, zwłaszcza jeśli chodzi o "chemię"
- jest bardzo nieprzyjemny odbiór wizualny sklepu, taki Lidl na przykład robi pozytywne wrażenie po wejściu, Tesco wygląda jak stara łazienka przerobiona na sklep
Awatar użytkownika
Lonerin

Lonerin Pią Lis 22, 2019 9:37 am

"Tolek" napisał(a): Kto następny? Stawiam na Carrefour...

Tylko że Carrefour w przeciwieństwie do Tesco stara się dostosować i nawet mu to wychodzi
Awatar użytkownika
AW

AW Pią Lis 22, 2019 10:25 am

Do tego przyczyniła się antybrytyjska dyrekcja Biedronki!
Awatar użytkownika
grey

grey Pią Lis 22, 2019 10:55 am

To bardzo dobra wiadomość. Tesco samo się wylogowało dzięki ostatnim przemeblowaniom w sklepach, ucięciem powierzchni i asortymentu i jeszcze większym wydłużeniem kolejek do kas.

Byle się to nie ciągnęło jak Brexit.
Awatar użytkownika
pp

pp Pią Lis 22, 2019 10:56 am

Niestety z wszystkich wypowiedzi szanownych panów ekspertów marketerów bije na kilometr, że nie mają pojęcia jakie są przyczyny problemów Tesco. Ja też nie wiem, ale myślałem, że z artykułu się dowiem. Może rzeczywiście format sklepów to kluczowa sprawa, Polacy polubili mniejsze sklepy, pozostałe sieci mocno rozwijają w ostatnich czasach takie właśnie formaty (Auchan - dawne Simply, Carrefour, itp)
Awatar użytkownika
Lolek

Lolek Pią Lis 22, 2019 1:40 pm

Stek bzdur usprawiedliwiający nieudolność lub celowe działanie. Od Kilku lat Tesco w Polsce ogranicza ofertę handlową. Zamiast zwiększać zatowarowanie i wybór to zamykają kolejne sklepy albo zmniejszają powierzchnie sprzedaży. Systematycznie spada wybór towarów. Prowadzą ten biznes tak jakby nie zależało im na sprzedawaniu. jakby celowo chcieli tracić klientów. A potem się dziwią ze im przychody spadają. Takie usprawiedliwienia są śmieszne. Powód spadku sprzedaży leży w angielskim zarządzie i jego polityce globalnej. Ludzie nie przyjdą to Tesco kiedy przy każdej wizycie przekonują się, że jest tam coraz mniej do kupienia. Tak się robi kiedy chce się zwinąć biznes a nie go rozwijać.
Awatar użytkownika
buahha

buahha Pią Lis 22, 2019 2:05 pm

"marketer" napisał(a): wyobraź sobie, że potrafię czytać i składanie literek idzie mi całkiem nieźle. Napisałem o trendzie który jest już obecny w Europie i mam nadzieję że szybko dotrze i do Polski. To kwestia czasu, gdy ludzie olewać będą nawet dyskonty i kierować się będą jakością jedzenia i jego pochodzeniem niż ceną
W polsce ludzie NIE będą się kierwać ceną przy zakupie jednzenia? Polecem wyjechać jednak po za mordor..
Awatar użytkownika
bosti

bosti Pią Lis 22, 2019 3:04 pm

tak a w sklepiku osiedlowym nie ma śmieciowego jedzenia. Tak jasne. Szkoda tylko, że nie mozna tam kupić dobrego chleba. Prywatny właściciel też liczy tylko zyski. Średnio go interesuje jakość i zdrowie klientów.
Awatar użytkownika
ŁukaSz

ŁukaSz Sob Lis 23, 2019 12:18 am

Uwielbiam taki belkocik marketingowy, jeszcze kilka lat temu "znawcy" i "teoretycy" marketingu rozpływali się w zachwytach nad Tesco i ich ówczesenym brand hero "Heniem". Normlanie majstersztyk. [lol]
A dzis wszyscy kanapowi spece od marketingu uważają za oczywistą oczywistość, że Tesco było bez szans.
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości