WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Ewa

Re: Tesco Polska wystawione na sprzedaż. "Hipermarkety przegrywają z dyskontami" (opinie)

Ewa Sob Lis 23, 2019 1:05 am

Zanosiło się na to od dawna. W 2010 nastąpił desant z UK i od tamtego czasu było tylko gorzej. Położyli na początku dystrybucję a później handel. Cóż, "Tesco way " nie zadziałało.
Awatar użytkownika
Ech

Re: Tesco Polska wystawione na sprzedaż. "Hipermarkety przegrywają z dyskontami" (opinie)

Ech Sob Lis 23, 2019 9:26 am

Od dawna wiadomo że Tesco tonie w dlugach i zamierza sprzedawać sklepy za granicą. To już było pewne 5 lat temu.
Awatar użytkownika
Jaś

Jaś Sob Lis 23, 2019 10:18 am

Żal mi TESCO. To są jedyne sklepy które szanują klienta, mówię o systemie SCAN AND SCHOP. Wszyscy inni traktują Klientów jak bydło, 3 razy przepakowuj towar, nie wolno Ci się zastanawiać bo zaraz zniesmaczony sklepikarz będzie poganiał itp.
Prawdę mówiąc nie będzie gdzie robić zakupów.
Awatar użytkownika
szym

szym Sob Lis 23, 2019 1:16 pm

Największą zaletą tesco i jednocześnie największą stratą jest to że o godz. np. 1 w nocy mogłem kupić kable rozruchowe do samochodu, masło i świeczki do tortu. Po prostu wszystko w jednym miejscu. Może nie mogłem przebierać między rodzajami kabli czy świeczek ale w awaryjnych sytuacjach wiedziałem, że zawsze są.
Awatar użytkownika
Czesio

Czesio Sob Lis 23, 2019 4:28 pm

"marketer" napisał(a): wyobraź sobie, że potrafię czytać i składanie literek idzie mi całkiem nieźle. Napisałem o trendzie który jest już obecny w Europie i mam nadzieję że szybko dotrze i do Polski. To kwestia czasu, gdy ludzie olewać będą nawet dyskonty i kierować się będą jakością jedzenia i jego pochodzeniem niż ceną

Większość małych sklepów ma to samo co duże tylko znacznie drożej
Awatar użytkownika
Sejonara

Sejonara Sob Lis 23, 2019 5:28 pm

Ci wasi "eksperci od marketingu" to śmiech na sali. Żaden nie umie sklecić zdania bez wtrącania non stop anglicyzmów. Po drugie: żaden nie potrafi zdiagnozować jasno i precyzyjnie problemu (choć niektórzy coś przebąkują o elastyczności). Problemy Tesco widziałem, jeszcze jak firma trzymała się dobrze i chodziły tam tłumy. Wyczułem jednak, że jak nie wprowadzą pewnej istotnej zmiany, to polegną. Tesco przegrało z dyskontami nie dlatego, że ona są lepsze i bliżej ulokowane, tylko dlatego, że kompletnie olało rynek produktów bio i ekologicznych. Pytałem wielu znajomych i wszyscy coraz rzadziej jeździli do Tesco, a jeśli już to głównie po zakup podstawowych produktów, ponieważ nie można tam było dostać nic bio i eko. A jak coś było, to astronomicznych cenach gdzieś na jednym regale upchniętym w szarym kącie, żeby nikt go nie widział. Dlatego coraz częściej odwiedzali (i ja też) Biedronkę lub Lidla, gdzie można dostać ekologiczna warzywa, owoce, a czasem nawet mięso. O wiele lepiej radzi sobie Carrefour - tam produktów eko i bio jest zatrzęsienie, dlatego w końcu zamiast do Tesco zacząłem jeździć do Carrefoura.
Awatar użytkownika
JA

JA Sob Lis 23, 2019 8:40 pm

Po prostu Tesco nie poradziło sobie z konkurencją. Nie tylko asortyment jest ważny, ale i CENY. Od dłuższego czasu w Tesco nie było promocji na atrakcyjne artykuły. A jeśli były to i tak droższe niż w innych marketach. Mieszkam w pobliżu Tesco, Lidla, Biedronki, Kauflanda, Mili i Lewiatana. I Tesco jest w zasadzie najdroższe. Od dawna nawet tam nie zaglądam. Szkoda mojego czasu.
Awatar użytkownika
Tubylec

Tubylec Nie Lis 24, 2019 2:50 am

Zapomnieli o podstawowej zasadzie: Jaki kibel, taki sklep...I odwrotnie...
Awatar użytkownika
Nikr

Nikr Nie Lis 24, 2019 11:23 am

A mnie w Tesco zabrakła wiekszej ekspansi z dowożeniem zakupów. Na studiach w większym mieście była to super opcja. Gdy wróciłem w lokalne strony bardzo mi tego brakowało i gdyby była taka możliwość pewnie dalej bym tak zamawiał zakupy.
Awatar użytkownika
handele

handele Nie Lis 24, 2019 11:24 am

"Czesio" napisał(a):
"marketer" napisał(a): wyobraź sobie, że potrafię czytać i składanie literek idzie mi całkiem nieźle. Napisałem o trendzie który jest już obecny w Europie i mam nadzieję że szybko dotrze i do Polski. To kwestia czasu, gdy ludzie olewać będą nawet dyskonty i kierować się będą jakością jedzenia i jego pochodzeniem niż ceną

Większość małych sklepów ma to samo co duże tylko znacznie drożej
Masz rację, może znasz odpowiedź dlaczego tak się dzieje ? To tobie i innym odrobinę podpowiem. Takie Tesco żyło generalnie z opłat jakie wnosili inny za wynajem lokali oraz to że brali towar z wydłużonym terminem płatności oraz jak czegoś nie sprzedali to towar wracał do producenta, bez żadnego ALE :) No oczywiście dodatkowe opłaty tzw. pułkowe, no i firmy płakały i płaciły. Niejedna firma się rozłożyła na takim "układzie" no bo trudno było oczekiwać innego wyjścia. Jak ktoś ma jeszcze wątpliwości, to niech dobrze się rozejrzy po markietowskich półkach i zobaczy a raczej nie zobaczy pewnych produktów które tam były ale firmy szybko się wycofały z takiej współpracy. Pierwsi którzy na tym tylko straci to te tzw. cash and carry. Bardzo dobrze to widać jaki towar mają na pułkach i jakie tam wieją pustki w temacie klienci :) Generalnie jedna sieć działa normalnie i traktuje poważnie zarówno dostawców jak i samych klientów. Która ? No to polecam pospacerować po tych sieciach a sami się przekonacie :)
Awatar użytkownika
1234

1234 Nie Lis 24, 2019 2:29 pm

taak , az się pale żeby robic zakupy w mini sklepikach, a w domu wyrzucać nadgnile pomidory czy niedojrzale morele za ciężka kase kupione. Już to przerabialiśmy wszyscy!
Awatar użytkownika
bbb

bbb Nie Lis 24, 2019 4:23 pm

Już dawno przestałem chodzić nawet do ich małych supermarketów:
- Produkty ich własnej marki są w dobrych cenach, ale naprawdę marnej jakości. Nie ma się co truć żeby zaoszczędzić paręnaście zł na pojedynczych zakupach.
- Zdarzało się kupić mrożonki, które po rozmrożeniu śmierdziały.
- Większość wózków w tragicznym stanie. Dopiero 1-2 lata temu zaczęły sie pojawiać nowe, ale oczywiście tych też nikt nigdy nie umyje.
- Kasy samoobsługowe, z którymi są wiecznie problemy - a to płatność tylko gotówką, a to coś nie przyjmuje skaner, a to trzeba poprosić kasjera jak kupuje się alkohol czy towar z zabezpieczeniem. Oczywiście kasjerzy nie mają czasu podejść i tracisz w sumie więcej czasu.
- Zazwyczaj otwarta jedna kasa, dopiero jak kolejka na pół sklepu dzwonią po kogoś do drugiej. Ostatnio jeszcze gorzej, bo wieczorami czynne tylko samoobsługowe.
- Sklepy nie są już 24/7, czynne "tylko" do północy.
- Często zepsute lub powolne terminale przy kasach. Z błyskawicznie działającymi np. z Lidla w ogóle nie ma porównania.
- Gnijące owoce/warzywa, których nikt nie wyrzuca. Najgorzej jak kupujesz coś w siatce/opakowaniu i dokładnie nie obejrzysz.
Awatar użytkownika
lol

lol Nie Lis 24, 2019 5:17 pm

Żeby kierować się tym co napisałeś potrzebne są odpowiednie zarobki, jak w tym dojdziemy na poziom zachodnioeuropejski wtedy możesz pisać o olewaniu dyskontów
Awatar użytkownika
Super

Super Nie Lis 24, 2019 5:21 pm

"bbb" napisał(a): Już dawno przestałem chodzić nawet do ich małych supermarketów:
- Produkty ich własnej marki są w dobrych cenach, ale naprawdę marnej jakości. Nie ma się co truć żeby zaoszczędzić paręnaście zł na pojedynczych zakupach.
- Zdarzało się kupić mrożonki, które po rozmrożeniu śmierdziały.
- Większość wózków w tragicznym stanie. Dopiero 1-2 lata temu zaczęły sie pojawiać nowe, ale oczywiście tych też nikt nigdy nie umyje.
- Kasy samoobsługowe, z którymi są wiecznie problemy - a to płatność tylko gotówką, a to coś nie przyjmuje skaner, a to trzeba poprosić kasjera jak kupuje się alkohol czy towar z zabezpieczeniem. Oczywiście kasjerzy nie mają czasu podejść i tracisz w sumie więcej czasu.
- Zazwyczaj otwarta jedna kasa, dopiero jak kolejka na pół sklepu dzwonią po kogoś do drugiej. Ostatnio jeszcze gorzej, bo wieczorami czynne tylko samoobsługowe.
- Sklepy nie są już 24/7, czynne "tylko" do północy.
- Często zepsute lub powolne terminale przy kasach. Z błyskawicznie działającymi np. z Lidla w ogóle nie ma porównania.
- Gnijące owoce/warzywa, których nikt nie wyrzuca. Najgorzej jak kupujesz coś w siatce/opakowaniu i dokładnie nie obejrzysz.

No i pozamiatane :) Jednak mimo wszystko w dalszym ciągu jest wielu dla których czas to nie pieniądz i potrafią pół miasta "przelecieć" aby kupić kilo cebuli o 50 groszy taniej :P
Awatar użytkownika
Leoncio

Leoncio Nie Lis 24, 2019 7:54 pm

"Sejonara" napisał(a): Ci wasi "eksperci od marketingu" to śmiech na sali. Żaden nie umie sklecić zdania bez wtrącania non stop anglicyzmów. Po drugie: żaden nie potrafi zdiagnozować jasno i precyzyjnie problemu (choć niektórzy coś przebąkują o elastyczności). Problemy Tesco widziałem, jeszcze jak firma trzymała się dobrze i chodziły tam tłumy. Wyczułem jednak, że jak nie wprowadzą pewnej istotnej zmiany, to polegną. Tesco przegrało z dyskontami nie dlatego, że ona są lepsze i bliżej ulokowane, tylko dlatego, że kompletnie olało rynek produktów bio i ekologicznych. Pytałem wielu znajomych i wszyscy coraz rzadziej jeździli do Tesco, a jeśli już to głównie po zakup podstawowych produktów, ponieważ nie można tam było dostać nic bio i eko. A jak coś było, to astronomicznych cenach gdzieś na jednym regale upchniętym w szarym kącie, żeby nikt go nie widział. Dlatego coraz częściej odwiedzali (i ja też) Biedronkę lub Lidla, gdzie można dostać ekologiczna warzywa, owoce, a czasem nawet mięso. O wiele lepiej radzi sobie Carrefour - tam produktów eko i bio jest zatrzęsienie, dlatego w końcu zamiast do Tesco zacząłem jeździć do Carrefoura.
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości