WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Komunikaty prasowe - dodaj własną informację. Poinformuj o swoim projekcie!!

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
1udcyi2
 

Tooway wkracza do Grecji - nowa umowa Eutelsat z Forthnet

1udcyi2 Wto Sie 30, 2011 11:21 am

Forthnet Group, największy operator w Grecji oferujący usługi szerokopasmowe i płatną telewizję (pod marką NOVA), poinformował o rozszerzeniu długoterminowej współpracy handlowej z firmą Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL).
Podpisał on pięcioletnią umowę o dystrybucji z firmą Skylogic, spółką stowarzyszoną z Eutelsat, specjalizującą się w usługach szerokopasmowych. Umowa ta umożliwi Forthnet Group oferowanie usługi szerokopasmowej Tooway™ użytkownikom w Grecji i na Cyprze. Usługa Tooway™ jest udostępniana za pośrednictwem satelity o dużej przepustowości KA-SAT firmy Eutelsat, który tworzy nową infrastrukturę bezprzewodowej komunikacji szerokopasmowej w Europie.
Jednocześnie firmy Eutelsat i Forthnet Group zawarły szerszą umowę handlową z myślą o zagwarantowaniu w przyszłości odpowiednich pojemności satelitom dla telewizji NOVA w sąsiedztwie flagowych satelitów telewizyjnych HOT BIRD™ firmy Eutelsat. Ma to na celu uruchomienie nowych usług wysokiej jakości i szybszym zdobywaniu abonentów płatnej telewizji.
Dzięki tym umowom Forthnet Group będzie pierwszym operatorem w Europie, który powiąże usługę szerokopasmową Tooway™ ze swoją płatną telewizją. Będzie on oferował użytkownikom potrójne usługi z wykorzystaniem jednej anteny satelitarnej i na podstawie jednego abonamentu. Satelitarne usługi szerokopasmowe o szybkości pobierania danych do 10 Mb/s i wysyłania do 4 Mb/s, wraz z przesyłaniem głosu w technologii VOIP, zostaną wprowadzone na rynek w IV kwartale 2011 r., wspólnie z płatną telewizją NOVA. Pełny zakres usług będzie dostępny za pośrednictwem anteny Tooway™, wyposażonej w podwójne zasilanie, co umożliwi dostęp do usług szerokopasmowych z satelity KA-SAT Eutelsatu i do telewizji NOVA z satelity HOT BIRD™.

Yiannis Kavaklis, dyrektor Forthnet Group ds. handlowych, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z pogłębienia współpracy między Forthnet Group i Eutelsat Communications. Zawarta umowa umożliwia rozszerzenie zasięgu naszej oferty szerokopasmowej oraz połączonych usług szerokopasmowych i płatnej telewizji na wszystkie greckie gospodarstwa domowe, bez względu na ich położenie geograficzne.
Powiązanie atrakcyjnych programów oferowanych przez płatną telewizję NOVA i usług szerokopasmowych za pośrednictwem wyspecjalizowanego satelity Eutelsat o dużej przepustowości jest zgodne z naszą strategią oferowania greckim użytkownikom niedrogich, łatwych w odbiorze, wysokiej jakości usług. Dotarcie do nieobsługiwanych wcześniej obszarów pozwoli nam także zwiększyć liczbę klientów przez oferowanie usług szerokopasmowych użytkownikom poza sieciami stacjonarnymi. Ponadto umowa umożliwi dodanie do naszych usług płatnej telewizji na Cyprze oraz szybkich usług szerokopasmowych i zaoferowanie kompleksowych rozwiązań na dynamicznym rynku cypryjskim”.

Andrew Wallace, dyrektor ds. handlowych firmy Eutelsat, powiedział: „Nowe umowy z Forthnet Group potwierdzają nasze zaangażowanie w zapewnieniu klientom szerokiego zakresu nowoczesnych, komplementarnych usług. Pozwoli im to utrzymać, poszerzyć i bardziej zróżnicować grupę swoich abonentów. Dzięki powiązaniu usług płatnej telewizji z naszego satelity telewizyjnego HOT BIRD™ z usługą szerokopasmową Tooway™ z satelity KA-SAT, Forthnet ma możliwość oferowania użytkownikom prostego, natychmiastowego dostępu do atrakcyjnych programów i Internetu. Ten ważny etap współpracy z firmą Forthnet zapewni użytkownikom poza zasięgiem infrastruktury naziemnej bogaty wybór programów telewizyjnych oraz dostęp do usług szerokopasmowych”.

Wyniki publicznych konsultacji dotyczących „białych obszarów Grecji w 2011r.” opublikowane przez Ministerstwo Rozwoju i Konkurencji w ramach Agendy Cyfrowej wskazują, że Grecja oferuje duże możliwości rynkowe w segmencie satelitarnych usług szerokopasmowych. Pomimo znacznego upowszechnienia szerokopasmowej komunikacji naziemnej w kraju tym nadal ponad 800 000 obywateli nie jest nią objętych, co plasuje Grecję na 23. miejscu pod względem penetracji szerokopasmowej wśród 27 krajów członkowskich UE.
Wróć do Najnowsze informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości