WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Greg

Re: Trójka po cichu wprowadza nową ramówkę. Najwięcej zmian wieczorami i nocą

Greg Wto Paź 12, 2021 2:25 pm

"Tomek" napisał(a): Ta audycja, która jest teraz w Trójce to mistrzostwo świata. Dawno czegoś takiego nie było o tej porze.

Taka audycja jest w 357 od początku radia, tylko dwa razy w tygodniu po dwie godziny i jest co prezentować, a lecą głównie nowości, których niestety w Polskim Radiu nie ma jak np. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk z Miuoshem czy projekt dotyczący Powstania Warszawskiego Organka, a dzisiaj świetny projekt Hani Rani,
Awatar użytkownika
ioioio

ioioio Wto Paź 12, 2021 2:25 pm

Jakby ktoś dwa lata temu powiedział, że Trójka Program III Polskiego Radia będzie w desperacji szukać pomysłów na audycje po radyjkach internetowych z kilkumiesięcznym stażem, to by człowiek wybuchnął śmiechem. A teraz proszę, nikt nawet okiem nie mrugnie, bo to faktycznie szczyt kreatywności, na jaki stać załogę obecnej Trójki.
Awatar użytkownika
Sandra

Sandra Wto Paź 12, 2021 2:35 pm

"ioioio" napisał(a): Jakby ktoś dwa lata temu powiedział, że Trójka Program III Polskiego Radia będzie w desperacji szukać pomysłów na audycje po radyjkach internetowych z kilkumiesięcznym stażem, to by człowiek wybuchnął śmiechem. A teraz proszę, nikt nawet okiem nie mrugnie, bo to faktycznie szczyt kreatywności, na jaki stać załogę obecnej Trójki.

Jakby ktoś dwa lata temu powiedział, że w Trójce będzie puszczany dr Alban, to też by człowiek wybuchnął śmiechem
Awatar użytkownika
zwiadowca

zwiadowca Wto Paź 12, 2021 2:37 pm

"ioioio" napisał(a): Jakby ktoś dwa lata temu powiedział, że Trójka Program III Polskiego Radia będzie w desperacji szukać pomysłów na audycje po radyjkach internetowych z kilkumiesięcznym stażem, to by człowiek wybuchnął śmiechem. A teraz proszę, nikt nawet okiem nie mrugnie, bo to faktycznie szczyt kreatywności, na jaki stać załogę obecnej Trójki.

Radio 357 to NIE jest jakieś tam internetowe radyjko. Biorąc pod uwagę ilu redaktorów R357 pochodzi z dawnej Trójki, ile tam jest dorobku wynikającego z blisko 60 lat tradycji PR3, należy uznać, że jest w prostej linii jego kontynuatorem. A to co leci na dawnych częstotliwościach Trójki to uzurpatorzy.
Awatar użytkownika
Zygmunt

Zygmunt Wto Paź 12, 2021 3:03 pm

Strasznie przykre jest to co zrobiono z Trójką, co jakiś czas z sentymentu włączam, a słuchałem tego radia prawie 40 lat, zawsze inteligentne, zawsze z dowcipem i naprawdę mogą sobie pisać różni ludzie tutaj, że dobrze, że nie ma jakiegoś Stelmacha czy Męskiego Grania czy kogoś tam czy czegoś jeszcze, ale to radio to była potęga, awangarda twórcza, ilu artystów wielu pokoleń piosenki, kabaretu, pióra przewinęło się przez Trójkę i wrzutki z pojedynczymi jakimiś subiektywnymi minusami to tak jakby powiedzieć, że cała Filmoteka Polska jest do bani bo nakręcono 10 czy 20 kiepskich filmów, to są żenujące argumenty. Zniszczono markę, tygiel kulturalny, miejsce spotkań pokoleń i gatunków. Teraz, co jakiś czas włączam z sentymentu i nie mogę opanować gniewu i łez. Jak można było zniszczyć coś takiego...
Awatar użytkownika
zwiadowca

zwiadowca Wto Paź 12, 2021 3:21 pm

Panie Zygmuncie!
Wiem, że z wiekiem zmiany przychodzą z trudem, ale proszę spróbować przestawić się na słuchanie radia z internetu. Radio 357 i po części Radio Nowy Świat to ukojenie dla każdego "osieroconego" słuchacza dawnej Trójki. Przejście na internet nie jest trudne, wystarczy jakiś stary telefon podłączony do domowego WiFi (lub komputer z demobilu) i kabel, którym do połączenia go z gniazdem AUX w starej wieży. Z resztą sposobów na to jest całe mnóstwo, wystarczy trochę pokombinować, spytać młodszych. Warto!
Awatar użytkownika
ojciec dyrektor

ojciec dyrektor Wto Paź 12, 2021 4:15 pm

"3OK" napisał(a): Pani prezes zamiast skracać muzyczne audycje i zmieniać godziny ich nadawania niech połączy prowadzących w duety np. Wiernika z Kodymem, Kordowicza z Migałą itp. Niech przez 2 godziny powyciskają razem i potencjał się powinien zwiększyć!

Kodym z Migałą by pasował - obaj plotą bzdury na najwyzszym poziomie.
Awatar użytkownika
123

123 Wto Paź 12, 2021 4:51 pm

Chciałbym prosić, żeby na antenie było więcej ekspertów z PR24, którzy tam mówią prawdę nazywając TVN24 "WSI 24", bo radia 24 praktycznie nikt nie słucha i ta prawda nie trafia do szerszej żeszy odbiorców.

Co to jest ,,żeszy,,??
Awatar użytkownika
Jan

Jan Wto Paź 12, 2021 4:53 pm

"zwiadowca" napisał(a): Panie Zygmuncie!
Wiem, że z wiekiem zmiany przychodzą z trudem, ale proszę spróbować przestawić się na słuchanie radia z internetu. Radio 357 i po części Radio Nowy Świat to ukojenie dla każdego "osieroconego" słuchacza dawnej Trójki. Przejście na internet nie jest trudne, wystarczy jakiś stary telefon podłączony do domowego WiFi (lub komputer z demobilu) i kabel, którym do połączenia go z gniazdem AUX w starej wieży. Z resztą sposobów na to jest całe mnóstwo, wystarczy trochę pokombinować, spytać młodszych. Warto!

Dlatego i między innymi dalej słucham Trójki, a jak mi nie pasuje (np. patrz: Ciechan) to przełączam na Jedynkę w pierwszej kolejności (tak jak to było np. wczoraj przed północą, na Jedynce był Paweł Sztompke z piękną muzyką filmową). Natomiast czego innego na FM nie dotykam. Dopiero jak mi nie pasuję ani Trójka i Jedynka to z wielką niechęcią robię to co jest wyżej napisane. W moim przypadku to nie jest takie szybkie przejście do 357 (stąd m. in. ta niechęć), bo np. w danym miejscu jest akurat słabe wifi (srifi), albo mi komórka padła, albo jeszcze co innego i tak to schodzi. A ja leń z natury jestem.
Jakbyście byli na FM to co innego...
Awatar użytkownika
Kozak72

Kozak72 Wto Paź 12, 2021 5:08 pm

Gdyby 357 było na FM to dopiero Trójka miała by rekordowy (przy dnie)spadek słuchalności
Awatar użytkownika
Gal

Gal Wto Paź 12, 2021 5:19 pm

"eve" napisał(a): Ja i tak do dziś słucham Trójki (od 13 lat)
i żadne stado hejtujących TU baranów tego nie zmieni.

Od 13 lat. to miło, eve, owieczko.
Awatar użytkownika
Utb

Utb Wto Paź 12, 2021 5:25 pm

Ciechanski już tak mi obrzydził muzykę w Trójce że brak słów... Znów przed chwilą leciało Kocham Cię kochanie moje Maanamu, tak jak od kilku miesięcy co kilka dni... Nawet jeśli kawałek jest interesujący to tak potrafi zniechęcić wiecznym powtarzaniem że normalnie szok. Ja nie rozumiem jak można wciąż to samo na okrągło serwować. Albo te krzykliwe jazgotliwe pioseneczki od rana, po południu... Wiem że się wszystkim nie dogodzi. Ale chociaż się starać....
Awatar użytkownika
Zygmunt

Zygmunt Wto Paź 12, 2021 5:49 pm

"Jan" napisał(a):
"zwiadowca" napisał(a): Panie Zygmuncie!

Dlatego i między innymi dalej słucham Trójki, a jak mi nie pasuje (np. patrz: Ciechan) to przełączam na Jedynkę w pierwszej kolejności (tak jak to było np. wczoraj przed północą, na Jedynce był Paweł Sztompke z piękną muzyką filmową). Natomiast czego innego na FM nie dotykam. Dopiero jak mi nie pasuję ani Trójka i Jedynka to z wielką niechęcią robię to co jest wyżej napisane. W moim przypadku to nie jest takie szybkie przejście do 357 (stąd m. in. ta niechęć), bo np. w danym miejscu jest akurat słabe wifi (srifi), albo mi komórka padła, albo jeszcze co innego i tak to schodzi. A ja leń z natury jestem.
Jakbyście byli na FM to co innego...

Bardzo Panom dziękuję. Jakoś daję sobie radę z radiem internetowym i słucham przez komputer, często Radia 357, rzadziej, ale też Nowego Świata. W Radiu 357 bardzo dobre są audycje Daniela Wyszogrodzkiego, Marty Kuli i oczywiście Piotra Kaczkowskiego, Niedźwiecki trochę za bardzo smęci i trąci bajdurzeniem, ale za to muszę przyznać, że imponują mi dwa młodzi panowie - Mateusz Fusiarz, który zawsze jest dobrze przygotowany do audycji i do tego ma pokorę oraz Tomasz Michniewicz za wyobraźnię muzyczną, muzyka dawna - redaktor Szwajgier, jest jeszcze muzyka progresywna i audycja Bartka Gila z niesłychanie wyszukaną muzyką, ale ciężko mi wyłapywać ich godziny, bo jakoś się zmieniają w każdym tygodniu, w Nowym Świecie Jan Chojnacki i Marek Napiórkowski, czasami Waglewscy. Jest czego posłuchać, ale nie ukrywam, że wolałbym stacje fm. Słucham Pawła Sztompke i radio właściwie przełączam między Jedynką a Dwójką, mam wrażenie, że szczególnie Dwójka bardzo się poprawiła ostatnio. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
fobianaAlbana

fobianaAlbana Wto Paź 12, 2021 5:50 pm

"Sandra" napisał(a):

Jakby ktoś dwa lata temu powiedział, że w Trójce będzie puszczany dr Alban, to też by człowiek wybuchnął śmiechem
to w takim razie proszę wrócić do lat 90-tych, tak dr Alban był puszczany w Trójce... ktoś tu ma amnezję? Szok! 34 lata słucham Trójki i nie takie "hity" przeżyłam.
Awatar użytkownika
AS

AS Wto Paź 12, 2021 6:11 pm

Coraz ciszej nad tą trumną...
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości