WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
XXXX

TVN musi przeprosić i zapłacić 50 tys. zł za nierzetelne reportaże w „Uwadze” o domu opieki

XXXX Wto Paź 11, 2016 1:32 am

TVN i standardy dziennikarskie? Jawna kpina! Każdy, kto się z nimi zetknął wie, jak działają. To znaczy - mają już przygotowaną tezę, którą na wszelkie sposoby, robiąc tzw. reportaż, starają się obronić i przedstawić jako najprawdziwszą prawdę. Nawet jeśli na 100 osób 99 odpowie na pytanie tychże dziennikarze nie tak, jak by oni chcieli, a jedna odpowie zgodnie z oczekiwaniami, to te 99 osób nie zostanie pokazanych w programie, tylko ta jedna - bo pasuje do założonej tezy... Dlatego też niech najpierw wezmą się za rzetelną pracę, niech się nauczą ., niech porzucą manipulacje i szukania tanich sensacji (nieważne, czy prawdziwych czy nie - grunt, żeby ludzi przyciągnąć)
Awatar użytkownika
conf

Re: TVN musi przeprosić i zapłacić 50 tys. zł za nierzetelne reportaże w „Uwadze” o domu opieki

conf Wto Paź 11, 2016 2:18 am

tvn złapany na oszustwie i manipulacji? Niemożliwe;) szok po prostu ;) brawo dla sedziego , że nie przestraszył się wielkiej korpo wlepił kare, co prawda troche małą, bo ich tylko milionowe zabolą po kieszeni i naucza w koncu. Ale dobre i to na początek;) A do reporterów z tvn- chłopaki, wracajcie pod śmietnik i tam róbcie reportaże - to jest wasze naturalne środowisko:)
Awatar użytkownika
gość

Re: TVN musi przeprosić i zapłacić 50 tys. zł za nierzetelne reportaże w „Uwadze” o domu opieki

gość Wto Paź 11, 2016 5:52 am

Wszystkim rządzi PiS i będzie się mscil na TVN i GW.
Awatar użytkownika
Neo

Neo Wto Paź 11, 2016 7:40 am

Wiadomo, że w programie UWAGA nie chodzi o rzetelność dziennikarską, chodzi o wywołanie określonych emocji, prowokację, krzyk, manipulację faktami i materiałami, zadawanie pytań w taki sposób aby można to zmontować po określoną tezę. A wszystko dla igrzysk, słupków oglądalności, reklamodawców, a więc dla mamony. Jedynym interwencyjnym programem z prawdziwego zdarzenia jest SPRAWA DLA REPORTERA. Program obiektywny, niestronniczy i rzetelny.
Ps: Znam ludzi, którzy pracowali w Uwadze i wiem, jaka presja i określona linia działania obowiązuje. A nad wszystkim czuwa wszechobecna i wszechwiedząca Pani Sz.
Awatar użytkownika
animowany

animowany Wto Paź 11, 2016 7:43 am

Xxxx najprawdziwsza prawda, ale widze ze fanom tefalenu sie to nie podoba:)
Awatar użytkownika
pavv

pavv Wto Paź 11, 2016 8:02 am

W TWN rzuca się temat i od razu określa się jak ma on wyglądać bez względu na to jak wygląda rzeczywistość. Najprostszy przykład to program rozrywkowy Kuchenne Rewolucje. Obojętnie kogo z gości się zapytają to każdemu z nich smakuje to co jedzą, a ja nie spotkałem nigdy komu by wszystko smakowało.
Awatar użytkownika
spa

spa Wto Paź 11, 2016 8:28 am

"Neo" napisał(a): (...) Jedynym interwencyjnym programem z prawdziwego zdarzenia jest SPRAWA DLA REPORTERA. Program obiektywny, niestronniczy i rzetelny. (...)

A czy to nie p. Jaworowicz kiedyś krzyczała na dzieci, żeby autentycznie płakały przed kamerą?
Zgadzam się, że Uwaga robi "reportaże" dla sensacji, pod założoną tezę i kreując się na jedynych sprawiedliwych i obrońców, ale "SdR" też odbieram głównie jako autokreację prowadzącej.
Awatar użytkownika
mieszkaniec pewnego miasta

mieszkaniec pewnego miasta Wto Paź 11, 2016 8:52 am

"Neo" napisał(a): Jedynym interwencyjnym programem z prawdziwego zdarzenia jest SPRAWA DLA REPORTERA. Program obiektywny, niestronniczy i rzetelny.

Ubawiłem się... Siedząca okrakiem obiektywna. Doskonale pamiętam materiał o moim mieście, który został tak zmontowany, że niewinni stali się winnymi i odwrotnie. Obiektywne to może i by było, gdyby było na żywo, ale ta Pani boi się, że nie będzie miała nic na swoje bzdurne czasem tezy.
Awatar użytkownika
hen

hen Wto Paź 11, 2016 10:53 am

I tak wierzymy to co bylo w Uwadze a tych przelozonych z tego domu trzeba pozamykac.
Awatar użytkownika
Newsman

Newsman Wto Paź 11, 2016 2:07 pm

Sąd skazał TVN za pokazanie, że dom opieki działa bezprawnie, a dom nadal działa.

Czy sędzia był pijany w czasie rozprawy?
Awatar użytkownika
ale jaja ....

ale jaja .... Wto Paź 11, 2016 2:20 pm

znam wielu ludzi, którzy jak przyjeżdżała ta cała ekipa sprawy dla reportera, to byli w szoku. przed przyjazdem, trzeba było zebrać jak najwięcej ludzi, żeby był show, potem wchodziła prowadząca ten program i.....akcja. Jak to usłyszałam, nie wierzyłam, a jak zobaczyłam na żywca, byłam w szoku. A co do uwagi, to szkoda gadać.
Awatar użytkownika
Marlena

Marlena Wto Paź 11, 2016 3:17 pm

Oczekiwać rzetelności po tefałenie - śmieszna śmieszność!!!
Awatar użytkownika
PIOTREK

PIOTREK Wto Paź 11, 2016 8:33 pm

tylko 50 tys????
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości