WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Yogidługonogi

TVP Info przez cały weekend ujawniało podsłuchane rozmowy z ks. Sową. TVN i Polsat o nich milczą, dziennikarze różnie to oceniają

Yogidługonogi Pon Cze 12, 2017 7:40 am

Jest jak zawsze: funkcjonariusze medialni III RP przeciwko funkcjonariuszom IV RP. A gawiedź za nimi. Dla mnie nowością i jednak szokiem jest poziom i styl wypowiedzi ks. Sowy. Resztę znam i niczego innego się nie spodziewałem.
Awatar użytkownika
Szymon

Re: TVP Info przez cały weekend ujawniało podsłuchane rozmowy z ks. Sową. TVN i Polsat o nich milczą, dziennikarze różnie to oceniają

Szymon Pon Cze 12, 2017 7:43 am

Lubię księdza Sowę i,, prawdziwy Polak lepszego sortu" nazwałby mnie lewakiem, ubekiem, komuchem i czym tam jeszcze niby jestem, ale też mnie to raziło, że Polsat i TVN nie zająkły się o całej sprawie. Punkt dla TVP, przy całym braku sympatii dla Kurwizji.
Awatar użytkownika
widz555

Re: TVP Info przez cały weekend ujawniało podsłuchane rozmowy z ks. Sową. TVN i Polsat o nich milczą, dziennikarze różnie to oceniają

widz555 Pon Cze 12, 2017 7:43 am

Za to prawica zapewne na spotkaniach tylko różaniec odmawia na głos, dlatego zrezygnowano z jej nagrywania.
Nic sensacyjnego w tych nagraniach nie ma, prywatny bełkot pozostaje prywatnym bełkotem.
Ktoś oburzony księdzem? Tacy oni są, całkiem podobni do reszty społeczeństwa. Każdemu celebrycie przekrzywia się horyzont.
Grillowanie tych nagrań przez cały weekend nie podniosło ich rangi, ale utrwaliło moje zdanie od TVP Info że to tylko propagandowy ściek.
Awatar użytkownika
odjechany ziom

Re: TVP Info przez cały weekend ujawniało podsłuchane rozmowy z ks. Sową, TVN i Polsat o nich milczą

odjechany ziom Pon Cze 12, 2017 7:58 am

To wszystko świadczy o tym, że w Polsce niestety NIE MA obiektywnych programów informacyjnych w TV. Nie ważne, czy TVP, TVN, czy Polsat - każdy nadawca propaguje faworyzowaną przez siebie ideologię. Nikt nie jest bezstronny. Dlatego bawią mnie gorące sprzeczki w tutejszych komentarzach między zwolennikami TVP a TVN 24 czy czymś jeszcze, te próby udowodnienia, który nadawca jest bardziej wartościowy itd. Sorreczki, ale dla mnie wszystkie te kanały pseudoinformacyjne są siebie warte - jedno wielkie propagandowe szambo i tyle.

Wolę poczytać wiadomości w internecie, na nielicznych portalach, które nie są politycznie zaangażowane i podają informacje obiektywnie. A na te wszystkie TVNy, Polsaty, kÓrwizje i inne tefały szkoda czasu.
Awatar użytkownika
Szary Polak

Re: TVP Info przez cały weekend ujawniało podsłuchane rozmowy z ks. Sową, TVN i Polsat o nich milczą

Szary Polak Pon Cze 12, 2017 8:05 am

Przypomina mi się pijany Kwaśniewski, czy zeznania Komorowskiego. Dobrze, że już nie ma monopolu tylko jednej strony. Ludzie mogą sobie sami wyrobić zdanie, a nie wg dyktatu dziennikarzy.
Awatar użytkownika
wlad

wlad Pon Cze 12, 2017 8:08 am

Jak pięknie opadły maski.
Awatar użytkownika
mbbm

mbbm Pon Cze 12, 2017 8:09 am

A kogo Sowa interesuje? Jakiś pan z telewizji? Przeklina przy wódce z kolegami? I telewizja mu dwa dni poświęca, podczas gdy pod toporami ginie Puszcza, a ofiary radzieckich watażków odsyła się oprawcom.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Pon Cze 12, 2017 8:16 am

Znów dowiedzieliśmy się, że ludzie klną do kotleta.
Gdyby ktoś miał wątpliwości, ja też. I bardzo niewiele z moich wypowiedzi w ogródku piwnym nadawałoby się do zacytowania.
Dlatego dawno, dawno temu, umówiliśmy się, że istnieje coś takiego jak sfera prywatna. I dawno, dawno temu uczyliśmy dzieci, że podsłuchiwanie jest nieładne.
Teraz nam się ta norma kulturowa rozjechała. I tworzymy sobie normę ekshibicjonizmu.

Ale jeśli podglądamy wszystko i podsłuchujemy wszystko, będziemy mieli dwa zjawiska:
1. Patologiczna szczerość, czyli publiczny bezwstyd (przekonanie, że skoro nie ma prywatności, to można publicznie powiedzieć wszystko, co dotąd mawiało się do kotleta powiedzieć wszystko i być z siebie dumnym, bo się jest szczerym); więc bluzgi z mównicy Sejmu, mowa nienawiści, szerzenie uprzedzeń i zagrzewanie do zła.
2. Pogłębiona hipokryzja; totalne odrzucenie szczerości, także w sferze prywatnej. Nie mówienie tego, co się myśli.

Czy ta paczka taśm powinna być publicznie emitowana w TV?
Nie mogę znaleźć konkretnego, realnego interesu publicznego, który by za tym przemawiał. Na pierwszy rzut oka nie ma tam treści w sposób oczywisty karalnych. Nie ma jasno zarysowanych afer wielkich, ani nawet niewielkich. Rozmowy są na tyle nudne, że nie byłem w stanie przetrawić, więc mogło mi oczywiście coś uciec. Ale pewnie dowiedziałbym się od innych, gdyby tam było coś, co pominąłem. Ks. Sowa chyba jednak klnie poniżej normy polskiej.

Atmosfera nadęta, a w środku niewiele. Lub nic zgoła.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Pon Cze 12, 2017 8:23 am

"mbbm" napisał(a): A kogo Sowa interesuje? Jakiś pan z telewizji? Przeklina przy wódce z kolegami? I telewizja mu dwa dni poświęca, podczas gdy pod toporami ginie Puszcza, a ofiary radzieckich watażków odsyła się oprawcom.

Owszem, interesuje. Tak jak interesuje podsłuchiwanie sąsiada. To jest jeden z ludzkich instynktów. Z którym jednak dotąd próbowaliśmy walczyć, ucząc dzieci, że podglądać i podsłuchiwać nie wypada.

Rzecz w czymś innym. Prywatność jest dobrem osobistym. Można ją naruszyć, powołując się na dobro wyższego rzędu, np. "interes publiczny". Żeby jednak powołać się na "interes publiczny", musi istnieć taki interes w ujawnieniu treści rozmowy. A tymczasem treść rozmowy jest cokolwiek błaha.
Awatar użytkownika
kins

kins Pon Cze 12, 2017 8:26 am

Ja też chętnie zniszczyłbym GP
Awatar użytkownika
dominik

dominik Pon Cze 12, 2017 8:27 am

Gdy TVN nagrało PiS-owca u Beger, to temat był grzany przez miesiące. Chamskie żarty pijanego Hoffmana było tematem do rozmów na antenie TVN-u przez dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
dyktafon

dyktafon Pon Cze 12, 2017 8:31 am

Bo ludzie z Polsatu i Tefałenu też pewnie bywali w tej restauracji na różnych spotkaniach z politykami
Awatar użytkownika
ktoś

ktoś Pon Cze 12, 2017 9:11 am

"abc" napisał(a): wo-lne me-dia, de-mo-kra-cja Zawsze jak ma się back up z pańskiego stołu to zawsze można wykręcić coś niestandardowego. A tego co się rozsypie po podłodze - każdy się wyżywi.

Dokładnie - przy wódce w knajpie minister skarbu ustala jak usunąć prezesa TVP żeby dobrać się do kasy reklamowej. Oto standardy PO - jak nie spotkanie przy śmietniku, to na cmentarzu, albo przy wódce z TW... Jak dobrze, że to minęło
Awatar użytkownika
gość

gość Pon Cze 12, 2017 9:11 am

"Yogidługonogi" napisał(a): Jest jak zawsze: funkcjonariusze medialni III RP przeciwko funkcjonariuszom IV RP. A gawiedź za nimi. Dla mnie nowością i jednak szokiem jest poziom i styl wypowiedzi ks. Sowy. Resztę znam i niczego innego się nie spodziewałem.

Nie ma żadnej IV RP jest III i jest to cały czas kontynuacja PRL czy się to Tobie podoba czy nie ta władza i każda następna jest kontynuatorką państwowości powstałej na mocy Jałty. Po drugie, komercja nie dostaje tych taśm więc nie ma czego ujawniać dostaje je państwowa telewizja wiadomo od kogo.
Awatar użytkownika
ani grosza

ani grosza Pon Cze 12, 2017 9:15 am

"ktoś" napisał(a):
"abc" napisał(a): wo-lne me-dia, de-mo-kra-cja Zawsze jak ma się back up z pańskiego stołu to zawsze można wykręcić coś niestandardowego. A tego co się rozsypie po podłodze - każdy się wyżywi.

Dokładnie - przy wódce w knajpie minister skarbu ustala jak usunąć prezesa TVP żeby dobrać się do kasy reklamowej. Oto standardy PO - jak nie spotkanie przy śmietniku, to na cmentarzu, albo przy wódce z TW... Jak dobrze, że to minęło

To są patologiczne argumenty - a oni byli tacy i robili to i tamto - więc my będziemy zamiast być lepsi robić tak samo bo mamy wymówkę . Spółki państwowe należało sprywatyzować i problem dojenia by się skończył raz na zawsze.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości