WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Łukasz

TVP przygotowuje nowe badanie oglądalności telewizji. Jacek Kurski: Wyniki Nielsena są absurdalne, jesteśmy okradani

Łukasz Śro Wrz 20, 2017 1:27 am

Ja tam zawsze twierdziłem, że te dane o oglądalności z Nielsena są tak wiarygodne jak sondaże polityczne... Przy takiej małej grupie badanych o przekłamanie bardzo łatwo
Awatar użytkownika
Wer

Re: TVP przygotowuje nowe badanie oglądalności telewizji. Jacek Kurski: Wyniki Nielsena są absurdalne, jesteśmy okradani

Wer Śro Wrz 20, 2017 1:34 am

Telewizja Kurskiego jest okradana? A może ta telewizja nie potrafi robić dobrych programów, więc ratują się hitami nadawanymi od lat? Nowości programowe jakie są wprowadzane, to praktycznie same klapy.
Awatar użytkownika
leszek

Re: TVP przygotowuje nowe badanie oglądalności telewizji. Jacek Kurski: Wyniki Nielsena są absurdalne, jesteśmy okradani

leszek Śro Wrz 20, 2017 1:49 am

PiS już zafundował sobie własny Trybunał Konstytucyjny, który orzeka jak prezes każe. Teraz Kurski zorganizuje sobie własna telemetrię i wyjdzie, że jego telewizja ma najwiecej widzów. Pokaże te badania prezesowi i może uratuje posadę na chwilę. Żałosny przykład cynicznego propagandzisty.
Awatar użytkownika
komedia

komedia Śro Wrz 20, 2017 2:21 am

Będą chodzić od domu do domu i zapisywać na tabliczkach kredą kto jaki program ogląda. I wyjdzie :D
Awatar użytkownika
man

man Śro Wrz 20, 2017 2:23 am

"Łukasz" napisał(a): Ja tam zawsze twierdziłem, że te dane o oglądalności z Nielsena są tak wiarygodne jak sondaże polityczne... Przy takiej małej grupie badanych o przekłamanie bardzo łatwo

Dokładnie, jak cała statystyka. Jak w tym żarcie, że jeśli ja zjadłem mięso, a Ty kapustę to średnio zjedliśmy gołąbka :-) Z super dokładnością nigdy tego nie policzą, bo każdy telewizor musiałby mieć czytnik telemetryczny, wtedy jak najbardziej, ale inaczej? Zawsze będzie jakieś "ale".
Awatar użytkownika
Marcin

Marcin Śro Wrz 20, 2017 2:24 am

Przypomnę ponownie - jak Nielsen podał w styczniu, że Sylwester TVP miał najwyższą oglądalność to było cacy i 100% . Nielsena. Teraz TVP nie wygrało - Nielsen nie jest miarodajny!
Awatar użytkownika
YKK

YKK Śro Wrz 20, 2017 5:52 am

Nareszcie będzie wiadomo, że TVP ogląda 103% Polek i Polaków. Słuszną linię ma nasza władza...
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Śro Wrz 20, 2017 6:22 am

"Łukasz" napisał(a): Ja tam zawsze twierdziłem, że te dane o oglądalności z Nielsena są tak wiarygodne jak sondaże polityczne... Przy takiej małej grupie badanych o przekłamanie bardzo łatwo

Sondaże oglądalności to już mieliśmy. Odeszliśmy od nich wiele lat temu na rzecz dużo lepszej telemetrii Nielsena.
Owszem, możemy sobie zafundować za wielkie pieniądze "telemetrię powszechną". Polegającą na tym, że wszystkie sieci kablowe i satelitarne mierzą ogladalność, a w dbtv robimy metodę Nielsena.
Ale to są koszty. Duże. Nieproporcjonalnie do zysku z takiego badania.

To czego natomiast nie możemy zmienić, choćby politycy nie wiem ile krzyczeli, to "grupa komercyjna". O tym, do kogo adresuje reklamę sprzedawca, decyduje on sam. I nie zmusimy producenta podpasek, żeby kupił dane oglądalności 59+, ani producenta żelu na hemoroidy i kremu mocującego protezy, by szukał klientów w grupie 16-49.
Zmiany grup komercyjnych mogą się dziać. Ale muszą wynikać z procesów społecznych (jak wydłużenie czasu życia). Tymczasem średni czas życia w ubiegłym roku pierwszy raz od ćwierćwiecza spadł.
I prawdopodobnie trend wydłużenie czasu życia się zakończył.

Nadto " komercyjna poszerzona" okazała się dla Kurskiego bezwartościowa. 59- latkowie też nie chcieli oglądać TVP.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Śro Wrz 20, 2017 6:27 am

"man" napisał(a):

Z super dokładnością nigdy tego nie policzą, bo każdy telewizor musiałby mieć czytnik telemetryczny, wtedy jak najbardziej, ale inaczej? Zawsze będzie jakieś "ale".

Tak sobie pomyślałem, że nawet, gdy każdy telewizor miałby telemetrię, i tak byłoby " ale". Bo w Polsce nie wierzymy żadnym danym. Więc byłoby "ale nad Pomorzem" przeszła burza, "ale" kto zlicza dane z telemetrii, itd.
Awatar użytkownika
rozbawiony socjalistami z piSSu

rozbawiony socjalistami z piSSu Śro Wrz 20, 2017 6:33 am

Proponuję by Nielsen zapłacił......... 800 mln pln rekompensaty a pisowska tv przestanie hamletyzować.
Prawda, że dobry układ tow. kÓrski ?
Awatar użytkownika
Gie

Gie Śro Wrz 20, 2017 6:37 am

Reklamodawcy będą płacić TVP za wyniki które przedstawi Kurski czy będą one na pokaz a za reklamy będzie płacone wg. oglądalności Nielsena?
Awatar użytkownika
Maciej konserwatywny

Maciej konserwatywny Śro Wrz 20, 2017 7:01 am

Moim wielkim marzeniem jest, żeby TVP w ogóle wycofała się z jakichkolwiek badań oglądalności. Trzeba powiedzieć sobie jasno: programy telewizji publicznej nie są od tego, żeby ścigać się na słupki oglądalności z lewackimi stacjami komercyjnymi! TVP musi realizować misję, czyli robić programy komercyjnie nieopłacalne, nieprzynoszące zysku, adresowane do konkretnej, elitarnej grupy odbiorców, a nie do byle jakiej masówki. Trzeba powiedzieć sobie jasno, że program o niskiej oglądalności niekoniecznie musi być klapą, bo jednak wypełnia jakąś misję i stanowi przeciwwagę dla dennej masowej komercji.

Marzy mi się, żeby TVP skupiła się na wypełnianiu misji i w ogóle nie wiedziała, jakie ma słupki oglądalności. Zdaję sobie sprawę, że jest to na dziś zupełnie nierealne, bo większość społeczeństwa unika płacenia abonamentu i TVP siłą rzeczy musi być w sporym stopniu uzależniona od reklamodawców, ale kiedyś, w (mam nadzieję, że niedalekiej) przyszłości, po uszczelnieniu przez PiS ściągalności abonamentu warto rozważyć wycofanie kanałów TVP z badań oglądalności. Niech komercja ściga się na słupki, a telewizja publiczna powinna być inna.
Awatar użytkownika
Oskar

Oskar Śro Wrz 20, 2017 7:14 am

Coś w tym jest... Moja żona i dzieci twardo wyrywały mi pilota krzycząc "Tato, tato ja chce oglądać pana Janka Pietrzaka". Ale ja powiedziałem twardo "NIE" i oglądaliśmy TVN24. Teraz mi przykro, że okradłem pana Jacka. Panie Jacku-przepraszam!
Awatar użytkownika
ZZZZ

ZZZZ Śro Wrz 20, 2017 7:27 am

Kurski bredzi. Ale swoja droga wyniki ogladalnosci moim zdaniem nigdy nie byly wiarygodne. Z danych 1 tys osob nie mozna wysnuwac hipotez dotyczacych calego kraju. O ile w przypadku sondazy politycznych to moze jeszcze miec jakis wiekszy sens o tyle w ogladalnosci nie bardzo. Jak ktos jest w badaniu zeby reprezentowac grupe 25 latkow powiedzmy ze wsi ze srednim wyksztalceniem to nie znaczy ze wszyscy o tym samym profilu beda ogladac ten sam program. Co wiecej to nawet nie znaczy ze beda w ogole ogladac telewizje w tym czasie bo moze pracuja, graja w pilke, ida na randke a jak juz ogladaja to moga miec inne zainteresowania czy gusta niz te kilka osob ktore maja ich reprezentowac w badaniu. Moim zdaniem jak ktos chce wiarygodne wyniki to powinien miec pomiar ze wszystkich odbiornikow w kraju a nie z tysiaca.
Awatar użytkownika
Maciej konserwatywny

Maciej konserwatywny Śro Wrz 20, 2017 7:55 am

Kurcze,
zapomniałem się zaśmiać panie Prezesie ale już to nadrabiam.
Buhahahahaha

ps. każdy inteligentny czytelnik wie, że to ja bo zaśmiałem się 5 x.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości