WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Komunikaty prasowe - dodaj własną informację. Poinformuj o swoim projekcie!!

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
sekisok
 

UPS: OSZCZĘDZANIE ZASOBÓW I NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

sekisok Wto Sie 30, 2011 10:43 am

Firma UPS (NYSE-UPS) poinformowała o publikacji najnowszego wydania corocznego Raportu Zrównoważonego Rozwoju, podając, że po raz kolejny udało się ograniczyć ilość paliwa zużywaną na dostarczenie 1 przesyłki w Stanach Zjednoczonych.

Liczba przesyłek przewożonych w USA przez UPS wzrosła w 2010 r. o 1,8 proc. w porównaniu z 2009 r., jednak firmie udało się zredukować ilość paliwa zużytego na dostawę 1 przesyłki o 3,3 proc. Firma przypisuje tę poprawę dostosowaniu odpowiednich rodzajów pojazdów do konkretnych tras, wykorzystaniu technologii pozwalających zminimalizować liczbę przebytych kilometrów oraz edukacji kierowców w zakresie tego jak ich zachowania mogą wpłynąć na zużycie paliwa.

Technologie pozwoliły UPS zmniejszyć ilość przebytych tras o ponad 102 mln km w 2010 roku, co przekłada się na poziom emisji niższy o 68 tys. ton metrycznych. Dystans ten odpowiada 251 987 podróżom do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

„Paliwo stanowi nie tylko istotny element kosztów UPS – jest także głównym źródłem emisji mających wpływ na stan środowiska naturalnego. Szczegółowe informowanie o działaniach podejmowanych przez UPS na rzecz obniżenia wskaźników zużycia paliwa jest dla nas bardzo istotne.” – powiedział Scott Wicker, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju UPS.

Nowy raport, który znaleźć można pod adresem www.ups.com/sustainability, zwraca uwagę na sposoby, w jaki technologie stosowane przez UPS pozwalają zredukować zużycie paliwa:
• Technologia wyznaczania tras, która umożliwia ograniczenie liczby przebytych kilometrów.
• Optymalizacja ładunków, dzięki której większa liczba przesyłek dostarczana jest przy wykorzystaniu mniejszej liczby pojazdów.
• Telematyka, która pozwala uzyskać dane o osiągach mechanicznych pojazdu oraz trasie pokonywanej przez kierowcę i jego zachowaniu w trakcie prowadzenia pojazdu. Telematyka pozwoliła w 2010 r. zaoszczędzić 15,4 mln minut pracy silnika w czasie gdy pojazd się nie poruszał.

„Dane zebrane przez nas dzięki urządzeniom telematycznym pozwoliły nam dokonać niewielkich korekt, które przyniosły ogromne korzyści” – powiedział Wicker. „Na przykład jednym z naszych wskaźników jest »liczba zatrzymań na milę«, który mierzy zdolność do dostarczania większej liczby przesyłek przy mniejszej liczbie rozruchów silnika. Wzrost liczby zatrzymań na milę o zaledwie 0,01 proc. w 2010 r. odpowiadał skróceniu tras o 14,7 mln km”.

W tegorocznym raporcie UPS rozszerzył zakres sprawozdań w kilku obszarach. Szczegółowo przedstawiono dane na temat wykorzystania wody, emisji z Zakresu 3, finansowej wartości rzeczowych darowizn na cele charytatywne w postaci usług przewozowych, offsetowych zakupów emisji węgla oraz długofalowej strategii „odwęglania”. UPS jest także pierwszą korporacją w USA, która zatrudniła dużą firmą księgową – Deloitte & Touche LLP – do „uwierzytelnienia” jej zrównoważonego raportu. Raport został także zrewidowany przez Globalną Inicjatywę Sprawozdawczą (Global Reporting Initiative).

Do innych istotnych informacji zawartych w raporcie należą:
• Od 2000 r. flota pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi i wykorzystujących zaawansowane technologie pokonała 320 mln km.
• Ponad 5289 pracowników należy obecnie do Honorowego Kręgu UPS (UPS Circle of Honor), zrzeszającego kierowców, którzy przez 25 lat pracy nie mieli ani jednego wypadku z ich winy. Razem kierowcy ci przebyli 8 mld km, co odpowiada okrążeniu Ziemi 188 000 razy.
• Całkowita wartość grantów przekazanych w 2010 r. na cele charytatywne wyniosła 97,1 mln USD.
• W 2010 r. pracownicy wykonali 1,2 mln godzin pracy wolontariackiej.
• Po raz pierwszy stan gazów cieplarnianych firmy UPS (bezpośredni i pośredni) został zweryfikowany i certyfikowany przez strony trzecie.

„Raport zrównoważonego rozwoju przedstawia metody wspierania przez UPS wartości społecznych, środowiskowych i ekonomicznych – nie tylko dzisiaj, ale także w dającej się przewidzieć przyszłości” – dodał prezes i dyrektor generalny UPS Scott Davis.


UPS (NYSE: UPS) jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroki asortyment rozwiązań, w tym przewóz przesyłek i towarów, obsługę handlu międzynarodowego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii, umożliwiając bardziej wydajne zarządzanie w świecie biznesu. UPS, z centralą w Atlancie (USA), prowadzi działalność w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Więcej informacji o firmie znaleźć można na stronie UPS.com, zaś korporacyjny blog znaleźć można na stronie blog.ups.com. Aktualne informacje o UPS odnaleźć można pod adresem pressroom.ups.com.
Wróć do Najnowsze informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości