WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
zwiadowca

Re: W tym roku konkurs na multipleks ogólnopolski radiowy. RMF: Polacy nie chcą DAB+

zwiadowca Sob Paź 16, 2021 10:16 pm

Możecie sobie wyłączyć FM i przejść na DAB+, mam to tam, gdzie światło nie dochodzi. I tak słucham radia wyłącznie w internecie ;-) I tak pozostanie, i FM i DAB+ są zbyt drogie dla R357 i RNS.

Słuchaczowi łatwiej przejść na internet niż na DAB+, wystarczy kupić kabel do połączenia telefonu z wieżą.
Awatar użytkownika
Włodek

Re: W tym roku konkurs na multipleks ogólnopolski radiowy. RMF: Polacy nie chcą DAB+

Włodek Sob Paź 16, 2021 10:37 pm

Mieszkam 55 km o stolicy, zapraszam zwolenników DAB+ do podłączenia anteny, mam amplituner z tym systemem i nic nie odbiera.
Awatar użytkownika
Jozef

Jozef Sob Paź 16, 2021 11:03 pm

Jestem za Dab+ chce słuchać tego co na co mam ochotę, mieć wybór tak jak kablówki czy Platformy tv. Jest kilkadziesiąt kanałów i nikt nie robi problemu. Niech na multipleksu wchodzą stacje lokalne bo naprawdę są warte słuchania, a nie jakiś przygłupi RMF.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Nie Paź 17, 2021 12:24 am

"rosomak aspołeczny" napisał(a):
"miś społeczny" napisał(a): Nie na widzę eremefu. Antypolskie lewackie pseudoradio.

Może na początek naucz się pisać po polsku

A nie chwyciłeś, że na tym forum jest filtr, który trzeba jakoś ominąć?
Awatar użytkownika
mójBólJestWiększyNiżWasz

mójBólJestWiększyNiżWasz Nie Paź 17, 2021 9:38 am

No to, ma sens - Kamińska kwestionuje wyniki badania słuchalności w FM, bo tam dramat, więc idzie w DAB+ i bije konkurencję na łeb!
Tylko jaki sens ma cyfrowy DAB+ vs Internet?!
A swoją drogą, to wolę słuchać szumu UKF niż Polskiego(?) Radia w jego obecnej odsłonie.
Awatar użytkownika
Moke8886

Moke8886 Nie Paź 17, 2021 10:50 am

Mieszkam między Częstochową a Radomskiem pracuję w Częstochowie codziennie dojeżdżając do i z pracy słucham radia kierowców naprawdę lubię to radio lecz jak jestem nna wysokości Klomnic sygnał DAB+ zaczyna zanikać i nastaje cisza w eterze przez kilka sekund. Jest to bardzo denerwujące również w samym centrum miasta zdarzają się miejsca gdzie zygnal zanika. Słuchając w FM-ie nie ma tego problemu. Więc jeśli nic z tym nie zrobią to nie widzę sensu całkowitej cyfryzacji.
Awatar użytkownika
Słuchacz

Słuchacz Nie Paź 17, 2021 11:18 am

Może FM ., a DAB całkiem zanika ale DAB jest efektywniejszy. Przy tej samej mocy ma większy zasięg, podobnie jak to przy DVB-T. Przy dobrej pogodzie czasami dolatują muxy Polskiego Radia z sąsiwdnich województw, radio PiK odbieram prawie każdego wieczora (i to na antenie teleskopowej!) podczas gdy na FM nigdy się to nie zdaża.
Awatar użytkownika
Słuchacz

Słuchacz Nie Paź 17, 2021 1:13 pm

Jeżeli DAB+ jest stary, to jaki jest FM?
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Nie Paź 17, 2021 3:28 pm

Nadawcy komercyjni blokują DAB+ bo przy tak olbrzymiej słuchalności mogą sobie na to pozwolić - w końcu to oni dyktują warunki na rynku. Gdyby sytuacja była odwrotna, tzn. duża słuchalność Polskiego Radia i malutka stacji komercyjnych, to RMF z Zetką inaczej by rozmawiali.
Awatar użytkownika
też słuchacz

też słuchacz Nie Paź 17, 2021 5:23 pm

"Słuchacz" napisał(a): Jeżeli DAB+ jest stary, to jaki jest FM?

Po prostu wystarczający :-P
Awatar użytkownika
gbartosz83

gbartosz83 Nie Paź 17, 2021 6:42 pm

Polacy nie wiedzą że dab+ istnieje, skąd mają wiedzieć czy go chcą czy nie?
Czwórki i Radia Kierowców dobrze się słucha.
Awatar użytkownika
Po co

Po co Nie Paź 17, 2021 7:07 pm

Ile to juz kosztowalo do tej pory i kto to lobbuje? Ja juz i tak od dawna slucham radio przez neta na komorce.
Awatar użytkownika
voip

voip Nie Paź 17, 2021 7:52 pm

Polacy po prostu nie wiedzą, że można mieć więcej stacji radiowych na skali. Jak się dowiedzą, to zmienią zdanie.
Awatar użytkownika
K.

K. Nie Paź 17, 2021 7:57 pm

"też słuchacz" napisał(a):
"Słuchacz" napisał(a): Jeżeli DAB+ jest stary, to jaki jest FM?

Po prostu wystarczający

dla kogo? na pewno nie dla reklamodawców. Im więcej stacji tym więcej reklam.
Treści nie będą inne w DAB+ jak na FM. Oferta taka sama tylko 3x więcej
Awatar użytkownika
Gonzo

Gonzo Nie Paź 17, 2021 9:57 pm

Ja chcę DAB+
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości