WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Pawel

W tym roku konkurs na multipleks ogólnopolski radiowy. RMF: Polacy nie chcą DAB+

Pawel Sob Paź 16, 2021 7:08 am

Na moim podium PR24,PR1,PIK.
Awatar użytkownika
rozbawiony socjalistami z piSSu

Re: W tym roku konkurs na multipleks ogólnopolski radiowy. RMF: Polacy nie chcą DAB+

rozbawiony socjalistami z piSSu Sob Paź 16, 2021 7:53 am

Czekam, że kasę w tym utopią kościelne radia.
Awatar użytkownika
FanRad

Re: W tym roku konkurs na multipleks ogólnopolski radiowy. RMF: Polacy nie chcą DAB+

FanRad Sob Paź 16, 2021 8:01 am

Jeśli Dab+ będzie w minimum 128kbps i pełny zasięg w tedy ma to sens.
Awatar użytkownika
Jacek

Jacek Sob Paź 16, 2021 10:44 am

A kilkanaście lat temu było: "TVN: Polacy nie chca telewizji cyfrowej".
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Sob Paź 16, 2021 11:47 am

Dokładnie tą samą retorykę używają nadawcy koncesjonowani w Niemczech, a kiedy mają szansę rozszerzyć zasięg na inne kraje związkowe, składają wnioski o koncesje. Przykładem na takie zachowanie są np. Antenne Niedersachsen, ffn i Radio 21 z Dolnej Saksonii. Pierwsze dwie stacje otrzymały koncesję DAB+ w Bremie i Hamburg. ffn ubiegało się o koncesję DAB+ dla swojego kanału tematycznego Radio Bollerwagen w sąsiednim kraju związkowym Północna Nadrenia-Westfalia. Radio 21 otrzymało również koncesję w tym kraju związkowym. Rozgłośnie te od lat blokują DAB+ na własnym rynku a rozszerzają zasięg na nowe rynki, na których do tej pory nie byli obecni. KRRiT robi wielki błąd nie rozpisując wpierw multipleksy regionalne. W Elblągu brakuje MUZO.FM, TOK FM brakuje w Olsztynie a Złote Przeboje w tym województwie w ogóle nie występują. Mógłbym się założyć, że byłaby walka o miejsca w każdym multipleksie. Tylko trzeba chcieć przeprowadzić konkurs.
Awatar użytkownika
mucek

mucek Sob Paź 16, 2021 11:55 am

To nie Polacy nie chcą tylko nadawcy typu RMF, ZETKA i inni po prostu nie chcą się dzielić pieniążkami z reklam .Obniżyć im moce nadajników odebrać cześć lokalizacji , a pierwsi będą chcieć Dab + Ta sama melodia była DVB T ,a zobaczcie ile ludzi dziś odbiera telewizję naziemna.Internet nie załatwi wszystkiego a zwłaszcza na wsi gdzie czasami marna prędkość i zasięg.
Awatar użytkownika
Jacek

Jacek Sob Paź 16, 2021 12:08 pm

"mucek" napisał(a): To nie Polacy nie chcą tylko nadawcy typu RMF, ZETKA i inni po prostu nie chcą się dzielić pieniążkami z reklam .Obniżyć im moce nadajników odebrać cześć lokalizacji , a pierwsi będą chcieć Dab + Ta sama melodia była DVB T ,a zobaczcie ile ludzi dziś odbiera telewizję naziemna.Internet nie załatwi wszystkiego a zwłaszcza na wsi gdzie czasami marna prędkość i zasięg.

Ale przecież Polacy chcą RMF i Zetki. Wystarczy spojrzeć na słuchalność. Nie chcą radia cyfrowego.
Niby dlaczego obniżać im moce i odbierać nadajniki, przyznane w legalnych konkursach?
Wolny rynek mamy czy nie?
Awatar użytkownika
K2101

K2101 Sob Paź 16, 2021 3:08 pm

Gdybym miał Czwórkę i Dwójkę na FM, to bym nie kupował odbiornika DAB+, aczkolwiek kupiłbym radio internetowe, gdzie mam 357. Odbiornik internetowy odbierający DAB+ kupiłem dla Czwórki nie zdając sobie sprawy z tego, jak istotny będzie dla mnie to radio internetowe (w 2018). Gdyby tylko dwa programy - 357 i Nowy Świat nadawały na DAB+, promocja byłaby większa niż w przypadku RMF, którego słuchacze nie utożsamiają się ze swoją ulubioną stacją tak, jak w ww. przypadkach.
Awatar użytkownika
chris C

chris C Sob Paź 16, 2021 3:33 pm

I od groma białych plam na mapach gdzie nic nie będzie słychać...
Awatar użytkownika
Gal

Gal Sob Paź 16, 2021 4:09 pm

"mucek" napisał(a): Ta sama melodia była DVB T ,a zobaczcie ile ludzi dziś odbiera telewizję naziemna.Internet nie załatwi wszystkiego a zwłaszcza na wsi gdzie czasami marna prędkość i zasięg.

Śmieszy mnie porównywanie radia do telewizji. To są dwa ZUPEŁNIE INNE media. To tak jakbyś porównywał tekstowe opowiadanie z rysunkowym komiksem i dziwił się, że są drukowane innymi technologiami. To, że teraz Internet "nie załatwia wszystkiego", nie znaczy, że tak będzie cały czas. Wręcz sądzę, że w ciągu kilku lat załatwi wszystko, a przede wszystkim DAB+.
DAB+ -- duże koszty, bardzo ograniczona oferta,, ograniczony zasięg, niska jakość dźwięku. Internet -- znacznie niższe koszty, nieograniczony zasięg, praktycznie nieograniczona oferta, dodatkowe funkcjonalności (np. podcasty), dobry dźwięk. Jaki może być wynik starcia Radia internetowego z DAB+, powiedzmy za 5 lat? Pytanie chyba wydaje się retoryczne. Czyli po co inwestować w DAB+? To ślepa uliczka.

Przy 12 stacjach na jednym multipleksie jakość sygnału jest porównywalna z FM, a wielu ekspertów twierdzi jednak, że będzie zwyczajnie gorsza.
Przy przepływności 128 JEST gorsza. Na radyjku za 300 zł pewnie tego nie usłyszysz, ale na takim za 3000 zł... Posłuchałem przez 15 minut i miałem dość. Uszy rozbolały. A jakość FM Polsce też pozostawia do życzenia... Porównywalna jakość z FM byłaby przy przepływności 192 - 256 (zależy od przekazywanej treści, głównie muzyki). No, ale wtedy na jednym multipleksie mogłoby być 6 - 8 stacji, co jeszcze bardziej wywindowało by koszty.
Awatar użytkownika
Tekkno

Tekkno Sob Paź 16, 2021 5:15 pm

Co za brednie gada ten typ z RMFu. Skąd on wie, ze Polacy nie chcą dabu? Raczej, Polacy nie wiedza z
a bardzo co to dab i co dzięki niemu może się zmienić. Ja chce dab+!!!!!! Mam w domu dwa odbiorniki dab+. Kupiłem niedawno Radio dab+ do samochodu. Rewelacja.!!! Odbieram w tym momencie 19 stacji radiowych na Podbeskidziu. I na prawdę, jakość jest lepsza niż FM. Znaczy dzwiekowo jest podobnie, nie ma zbytniej różnicy. Z tym że w FM odbiet czysto 5 stacji a w dab+ 19. Jakość dźwięku wg mnie w samochodzie jest identyczna zarówno z dab jak i FM. Różnica? Dab ma lepszy zasięg. 1 kW nadajnika dab z Szyndzielni radia Bielsko odbiera mi lepiej niż 2kW z tego samego nadajnika w FM. Tak samo 2kW nadajnika ze Skrzycznego w dab odbieram bezproblemowo, identyczny zasięg, jak 10kW analogowego FM. I nie jets prawda, że jak FM . to w tym samym miejscu nie byłoby dabu. Gość z RMFu jest totalnym ignorantem technologicznym i nie ma żadnej wiedzy na ten temat. Przykładem niech będzie ten 1kW dab kontra 2kW na FMie. FM z Szyndzielni mi . pod moim domem a dab z 1kW odbiera bezproblemowo.
Awatar użytkownika
kamil

kamil Sob Paź 16, 2021 5:31 pm

"Jacek" napisał(a):
"mucek" napisał(a): To nie Polacy nie chcą tylko nadawcy typu RMF, ZETKA i inni po prostu nie chcą się dzielić pieniążkami z reklam .Obniżyć im moce nadajników odebrać cześć lokalizacji , a pierwsi będą chcieć Dab + Ta sama melodia była DVB T ,a zobaczcie ile ludzi dziś odbiera telewizję naziemna.Internet nie załatwi wszystkiego a zwłaszcza na wsi gdzie czasami marna prędkość i zasięg.

Ale przecież Polacy chcą RMF i Zetki. Wystarczy spojrzeć na słuchalność. Nie chcą radia cyfrowego.
Niby dlaczego obniżać im moce i odbierać nadajniki, przyznane w legalnych konkursach?
Wolny rynek mamy czy nie?
Awatar użytkownika
kamil

kamil Sob Paź 16, 2021 5:35 pm

Słuchalność to porównaj moce nadajników ZETKI i RMF a wtedy mów o słuchalności .Inne stacje maja nadajniki typu pierdziawki i porównaj liczbę lokalizacji
Awatar użytkownika
Mirek

Mirek Sob Paź 16, 2021 7:39 pm

Ale RMF ma rację że Polacy nie chcą DAB. Ja od wielu lat te same stacje słucham w internecie. A nawet nowe, tematyczne które powstały.
Awatar użytkownika
Babcia

Babcia Sob Paź 16, 2021 8:51 pm

RMF się chwali tyle lat, że są nr1 w Polsce. Nie stać tej stacji na własny multipleks.? Uregulować przepisy i dać całemu RMF może tam być i RMF Classic, i RMF 24, MAXXX jeszcze parę innych
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości