WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
GS

We Francji Google nie zapłaci wydawcom za treści. To efekt unijnej dyrektywy o prawach autorskich

GS Czw Wrz 26, 2019 8:03 am

Google, koncertowo obchodzi ACTA2. Zacznie wyświetlać jedynie tytuły materiałów/newsów z adnotacją, że "Informacje dotyczące tej strony są niedostępne". Zapewnia, że nie wpłynie to na ranking serwisów, aby chwilę później dodać akapit, że zastrzegają sobie, że ze względu na preferencje użytkowników, takie newsy z okrojonym wyglądem, mogą być gorzej widoczne... :) Jednocześnie Googledodaje nowe znaczniki, które można wprowadzić w kodzie strony, które zezwalają BEZPŁATNIE, pobierać dłuższe nagłówki i zdjęcia, czyli obejść ograniczenia. Ale decyzja już należy do wydawcy, a nie do Google.

Także mamy czas próby dla wydawców (na razie we Francji). Zobaczymy za kilka tygodni, czy wydawcy solidarnie z prawem zrezygnują z wyświetlania się w usłudze Google News (która generuje wydawcom od 40 do nawet 80% ruchu z Google), czy jednak wizja utraconych zysków przekona ich, do wprowadzenia zmian w kodzie, aby newsy wyświetlały się tak jak dziś.
Awatar użytkownika
henio

Re: We Francji Google nie zapłaci wydawcom za treści. To efekt unijnej dyrektywy o prawach autorskich

henio Czw Wrz 26, 2019 9:35 am

Gdzie jest teraz mądry pan Chrabota?? który tak mocno lobbował za acta2.
Awatar użytkownika
Zwolennicy Acta to ehh

Re: We Francji Google nie zapłaci wydawcom za treści. To efekt unijnej dyrektywy o prawach autorskich

Zwolennicy Acta to ehh Czw Wrz 26, 2019 10:50 am

"henio" napisał(a): Gdzie jest teraz mądry pan Chrabota?? który tak mocno lobbował za acta2.

siedzi przy biureczku w Rzepie i wali głową w blat
Awatar użytkownika
poPO

poPO Czw Wrz 26, 2019 11:39 am

Skończy się na tym, iż to wydawcy będą płacić Google za prezentowanie swoich treści.
Awatar użytkownika
maja

maja Czw Wrz 26, 2019 11:42 am

hehehe chraboty i inne pazerne pro-acta dziady - CO TERAZ? moze dyrektywa nakazujaca czytanie każdemu obywatelowi minimum po 4 periodyki tygodniowo? mowie od razu drukujcie to na papierze toaletowym to przynajmniej pozytek bedzie z tych waszych gazet
Awatar użytkownika
Chrabotowsky

Chrabotowsky Czw Wrz 26, 2019 12:50 pm

"maja" napisał(a): hehehe chraboty i inne pazerne pro-acta dziady - CO TERAZ? moze dyrektywa nakazujaca czytanie każdemu obywatelowi minimum po 4 periodyki tygodniowo? mowie od razu drukujcie to na papierze toaletowym to przynajmniej pozytek bedzie z tych waszych gazet

hahah racja. Chrabota ma rozum kota
Awatar użytkownika
Perlator

Perlator Czw Wrz 26, 2019 4:52 pm

Kilka dni temu pisałem, że Gugiel znajdzie sposób by dać Francuzom prztyczka w nos.
I dał.
Awatar użytkownika
Tomasz Pruszyński

Tomasz Pruszyński Czw Wrz 26, 2019 7:21 pm

Dlatego podatek przychodowy dla cyfrowych korporacji i koniec dyskusji. Ale oczywiście dziś korporacje są silniejsze niż rządy państw, więc tego nie zrobią.
Awatar użytkownika
Paweł

Paweł Pią Wrz 27, 2019 7:35 am

Dziękujemy Googlowi, że chociaż raz zupełnie szczerze, bez żadnego owijania w sreberko, pokazał czym jest. Mam tylko prośbę, żeby przestali wreszcie kolportować informacje o swojej rzekomej odpowiedzialności społecznej, troski o ludzi, zwierzątka i roślinki i jak to dzięki Googlowi świat zmienia się na lepsze, bo nie mogę już na to patrzeć.
Awatar użytkownika
wolnosc

wolnosc Pią Wrz 27, 2019 9:21 am

nawet mi ich nie żal, francje to należy odciąć od internetu aby nie wpływała na pozostałą część sieci
Awatar użytkownika
takaprawda

takaprawda Pią Wrz 27, 2019 9:22 am

"Tomasz Pruszyński" napisał(a): Dlatego podatek przychodowy dla cyfrowych korporacji i koniec dyskusji. Ale oczywiście dziś korporacje są silniejsze niż rządy państw, więc tego nie zrobią.

bzdura, to państwo ma monopol na przemoc i jutro może nakazać ci otwieranie google.com tylko w kalesonach...
Awatar użytkownika
wonzrodo

wonzrodo Pią Wrz 27, 2019 9:24 am

"Paweł" napisał(a): Dziękujemy Googlowi, że chociaż raz zupełnie szczerze, bez żadnego owijania w sreberko, pokazał czym jest. Mam tylko prośbę, żeby przestali wreszcie kolportować informacje o swojej rzekomej odpowiedzialności społecznej, troski o ludzi, zwierzątka i roślinki i jak to dzięki Googlowi świat zmienia się na lepsze, bo nie mogę już na to patrzeć.
pokazała czym jest? pokazała czym jest unia, czym jest dziadowskie rodo, czym jest dziadowskie acta.. nie mam nic do googla, mam za to sporo do rządów.
Awatar użytkownika
Play

Play Pią Wrz 27, 2019 2:22 pm

Unia Europejska nie ma nic do roboty tylko dawać głupie dyrektywy i nie zrozumiałe
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości