WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
(.)isiorek

Więcej polskiej muzyki w radiu? Rozgłośnie protestują

(.)isiorek Nie Maj 30, 2010 10:26 pm

Logika godna klapsa. Ciemny lud branżowy tego nie kupi, koledzy z Eski Sreski. Wmawiać to my, a nie nam. Koniec klepania 100 zagranicznych piosenek w kółko i wmawiania, że są super, bo tak wyszło w badaniach. Dołożycie 30 polskich, będziecie klepać i też je ludzie polubią, bo taka jest logika playlisty.
Awatar użytkownika
aby

Re: Więcej polskiej muzyki w radiu? Rozgłośnie protestują

aby Nie Maj 30, 2010 10:28 pm

Do ludzi, którzy majstrują w tej sprawie. Proszę sięgnąć do Listy Przebojów PR3 w latach 1985-2005. Utwory polskie się obroniły w demokratyczny sposób. Kilka lat temu słyszałem wypowiedź gwiazdy estrady, która miała bardzo zajęty miesiąc, bo musiła skomponować i napisac piosenki na swoją płytę. Mówiąc krótko - chodzi o kasę z ZAIKS wyciąganą od słuchaczy ustawą.
Awatar użytkownika
małe be

małe be Nie Maj 30, 2010 10:54 pm

ej. tu wszyscy o muzyce tylko. utwory słowno-muzyczne to także audycje. trzeba będzie więcej słowa i tyle. radiu to nie zaszkodzi. no chyba że tym radyjkom co grają z kompa a tylko stróż gasi światło... żadna będzie strata to i tak mamy już w necie w dowolnej ilości.
Awatar użytkownika
Marcin

Marcin Nie Maj 30, 2010 11:20 pm

Wiadomo radiowcy będą się wzbraniali rękami i nogami. Czy naprawdę polska muzyka jest tak ohydna jak to przedstawiają? To czemu najlepiej sprzedające się płyty to od lat płyty polskich artystów?
I o jakich badaniach w ogóle mowa? Radio puszcza to, czego chcą słuchacze? Mnie nikt nie pytał nigdy jakiej chcę słuchać muzyki!
Rozbawiła mnie kiedyś rozmowa z Robertem Kozyrą dla Dziennika, który stwierdził, że nie ma tylu dobrych polskich piosenek, a jeśli jakaś dobra się pojawia zaraz ją biorą ( w tym momencie wymienił zespół Feel i Pectus) boki zrywać, to jest dobra polska muzyka?
Polskim artystom trudno się dostać do radia bo nie wszyscy chcą grać taką sieczką, jaką serwują nam sreremefy i zetki. Przykład? Natalia Kukulska nagrał świetną, popową jakby nie było płytę Sexi Flexi, nikt jej nie grał, za to syf w postaci Gosi Andrzejewicz czy Cerekwickiej hula w eterze, aż miło...
Aha a co do wyboru radia, to ja się pytam co z ludźmi z małych miast i wsi, gdzie zasięg łapie zazwyczaj jedynka i RMF, to o jakim wyborze mowa?
Potem takim słuchaczom wydaje się że dobra polska muzyka to Feel czy Wilki, bo prawdziwi artyści nie mają szansy do nich dotrzeć! smutne to, dlatego jestem jak najbardziej za ustawą, i znowu nie przesadzajmy 75% z 33% w godzinach od 8-22 to jest 1/4 tego czasu więc o co takie larum, trzy zagraniczne piosenki na jedną polską wielkie poświęcenie, naprawdę, już widze tych słuchaczy wybiegających z samochodów bo wszędzie leci polska muzyka!!!
Awatar użytkownika
theo

theo Nie Maj 30, 2010 11:45 pm

jak im się tak polska muzyka nie podoba to niech sobie jadą robić te swoje radyjka za granicę i tam będą grali co lubią.
Awatar użytkownika
gdggd

gdggd Pon Maj 31, 2010 2:05 am

Polska muzyka jest G warta
Awatar użytkownika
jacenty

jacenty Pon Maj 31, 2010 7:11 am

Według rzeczników prasowych i dyrektorów programowych-angolsko języczne umpa-umpa jest lepsze od polskich utworów.Gdyby nadawcy radiowi nie odwrócili się od krajowej twórczości muzycznej nie doszło by do tego rodzaju sytuacji.
Awatar użytkownika
e-pismak

e-pismak Pon Maj 31, 2010 7:23 am

Taka czy podobna regulacja obowiązuje chyba we Francji? Nie ma co się oburzać, polskie też jest dobre. A dla stacji grających umcyk, umcyk to i tak bez różnicy chyba? Sieczka po angielsku czy w innych językach jest tak samo marna. Są rozgłośnie puszczające polską muzykę , wiem, że są u nas świetni wykonawcy i twórcy.
Awatar użytkownika
as

as Pon Maj 31, 2010 8:16 am

stajce ktore nie chca promowac polskiej muzyki - ZAMKNAĆ!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
marych

marych Pon Maj 31, 2010 8:36 am

a co z konstytucyjnym prawem wolności gospodarczej? to jest wyraźne jej zaprzeczenie! zaskarżyć to do Trybunału to im się odechce białoruskich przepisów! Gdybym chciał założyć stacje z muzyką powiedzmy peruwiańską (no sorry, nie gra się tego w Polsce), to przepisy mi praktycznie tego zabraniają... komuno wróć!
Awatar użytkownika
poeta

poeta Pon Maj 31, 2010 8:51 am

Szanowny Panie Prezesie Potoniec,
najpierw zarżnęliście radio WaWa, zamykając je na kilkunastu częstotliwościach i zamieniając na Eskę Rock, a teraz domagacie się od KRRiT częstotliwości dla radia WaWa "w nagrodę". Są jakieś granice śmieszności Szanowny Panie Prezesie.
Awatar użytkownika
yeti

yeti Pon Maj 31, 2010 8:56 am

gdggd
2010-05-31 02:05
Polska muzyka jest G warta

to po co mieszkasz w Polsce....
Awatar użytkownika
poet

poet Pon Maj 31, 2010 9:03 am

widzę manipulację w samych wypowiedziach. Przecież to właściciele stacji "wyrobili" taki, a nie inny gust wśród małolatów. Ankiety, które przeprowadzają i propozycje, wśród których słuchacze wybierają, są najoczywistszym kreowaniem i narzucaniem swoich preferencji, preferencji z kolei, które rodzą się wcześniej ze słuchania cudzych preferencji... Gusta i guściki kreują media. Obrona przed językiem polskim rodzi to, co się staje: młodzież nie potrafi opowiadać, nie potrafi porozumieć się, używać języka polskiego, tworzy zubożone językowo społeczeństwo, dla którego guru jest angielski. Czyżby, nieopatrznie, szykowano ją na wyjazd poza nasze granice? Już i tak część jej przenosi się do dużo gorszych szkół, ale gdzieś, byle w świecie. Nie jest tak? Papier będzie mniejszym kosztem. Młodzi powrócą (jeśli powrócą) i będą rządzić. To o to chodzi? Panowie myślą o sobie zbyt dobrze. Panowie, myślmy o Polsce. Tu panuje j. polski. Młody Polak staje się konformistą, a nawet anglofilem. Wolę, aby był otwartym na inne wpływy, ale polonofilem, półnacjonalistą, takim, jak każdy Anglik, Francuz czy Niemiec. Mam prawo marzyć, że to się zdarzy ... Mam?
Awatar użytkownika
adam

adam Pon Maj 31, 2010 9:25 am

Nareszcie ktoś się wziął za muzykę. W końcu będzie można posłuchać polskiej muzyki.
Awatar użytkownika
smok

smok Pon Maj 31, 2010 9:33 am

Napisałem w tej sprawie do wróżki, i odpisała ,żetak naprawdę chodzi znowu o ... kasę. Tym razem dla mediów publicznych. Prosty rachunek. Jeśli każdy nadawca dostanie wymóg grania polskiej muzyki pod kątem nowych wymogów koncesyjnych, to profil wszystkich stacji zbliży do siebie właśnie polska muzyka. Tym samym nie będzie przepaści udziałowej w badaniach jak to ma miejsce obecnie. To tym samym przełoży się to na wzrost obrotów rozgłośni Polskiego Radia i osłabienie słuchalności stacji komercyjnych. Zresztą postawcie sobie Tarota to też Wam tak wyjdzie.... ;)
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: oeyrobfr oraz 5 gości