WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
ono

Re: Wiktor Świetlik opisuje kulisy odejścia z Trójki. „Byłem wykończony tkwieniem w samym środku konfliktu politycznego”

ono Śro Lis 13, 2019 2:47 pm

Dlaczego Państwo przedrukowujecie tekst Pana Świetlika bez słowa komentarza osób, o których pisze? Dlaczego dajecie mu szansę na wybielanie siebie, Instytutu i firmy która stała za farmą trolli, na co mocne dowody przedstawił Newsweek? Dlaczego nie m tu żadnej oceny durektorowania Pana Świetlika? Czy to jest tekst sponsorowany?
Awatar użytkownika
słuchacz

Re: Wiktor Świetlik opisuje kulisy odejścia z Trójki. „Byłem wykończony tkwieniem w samym środku konfliktu politycznego”

słuchacz Śro Lis 13, 2019 3:34 pm

Chciałem przeczytać, jak Pan Świetlik tłumaczy totalne niszczenie Trójki przez lata swojej dyktatury, a on sobie tu jakieś prywatne gierki uprawia. Serwisy, rozmowy z politykami, nachalna publicystyka pod Kaczyńskiego, przerywanie programu na przedwyborczy manifest premiera Morawieckiego - o tym milczy. Ola Budka???? To ten chłam z poniedziałkowego ranka? Amatorszczyzna z ulicy???? A może jeszcze żałosne sobotnie poranki, gdzie prowadząca nie potrafi godziny podać, co najbardziej zwykle rano słuchaczy radia interesuje. Panie Świetlik, kończ Pan, wstydu sobie oszczędź i nie trać Pan czasu na prywatne rozliczenia w mediach. Pan nie ma zielonego pojęcia o Radiu!
Awatar użytkownika
PiSarro

PiSarro Śro Lis 13, 2019 4:00 pm

Próba podsumowania: pisiory są i straszni, i śmieszni:D.
Awatar użytkownika
zazwyczaj_nieomylny

zazwyczaj_nieomylny Śro Lis 13, 2019 4:30 pm

Mówiąc o pluralizmie w stacji Wiktor Świetlik obraża słuchaczy "Trójki". Wystarczy wejść na stronę Polskiego Radia i zobaczyć na własne oczy ile PiSu było w "Trójce", chociażby w Salonie Politycznym. "Redaktor" He He Lisicki tak nie potrafi ukryć miłości do miłościwie nam panujących, że wazelina zatyka mi głośniki. Serwis informacyjny przypomina softową wersję telewizyjnych "Wiadomości". Nigdy wcześniej tak nie było.
Gratuluję dobrego samopoczucia, Wiktorze, ale rozwalałeś "Trójkę" równie dobrze, jak Twoi pisowscy poprzednicy. Może i Magda Jethon popełniła czekoladowego bąka, ale nie da się tego porównać do ustawicznego rozwolnienia umysłowego, które zafundowaliście słuchaczom.
Awatar użytkownika
stary słuchacz

stary słuchacz Śro Lis 13, 2019 4:31 pm

"jotka" napisał(a): Biedny żuczek, łza się w oku kręci. Nie był w środku sporu - był po jednej ze stron i przejdzie do historii jako ten, za którego rządów Trójka stała się Trujką.

Trójkę zamienił w TrUjkę już prawie 20 lat temu niejaki Witold Laskowski, wykonawca niesławnej polityki programowej ówczesnego wiceprezesa PR Eugeniusza Smolara "minimum gadania, maksimum muzyki (najchętniej z playlisty), audycje autorskie tylko wieczorem i nocą", a niektóre wprowadzone wówczas zmiany są obecne na antenie po dziś dzień (Budzikowe pasmo, "Za, a nawet przeciw", repertuar układany pod dyktando wielkich wytwórni...)
Awatar użytkownika
zmartwiony słuchacz Dwójki, od czasu do czasu słuchający też Trójki

zmartwiony słuchacz Dwójki, od czasu do czasu słuchający też Trójki Śro Lis 13, 2019 5:01 pm

"stary słuchacz" napisał(a):
"jotka" napisał(a): Biedny żuczek, łza się w oku kręci. Nie był w środku sporu - był po jednej ze stron i przejdzie do historii jako ten, za którego rządów Trójka stała się Trujką.

Trójkę zamienił w TrUjkę już prawie 20 lat temu niejaki Witold Laskowski, wykonawca niesławnej polityki programowej ówczesnego wiceprezesa PR Eugeniusza Smolara "minimum gadania, maksimum muzyki (najchętniej z playlisty), audycje autorskie tylko wieczorem i nocą", a niektóre wprowadzone wówczas zmiany są obecne na antenie po dziś dzień (Budzikowe pasmo, "Za, a nawet przeciw", repertuar układany pod dyktando wielkich wytwórni...)

Trójkę zaczęto niszczyć już na początku lat 90.
Wcześniej nikt nawet nie myślał o tym, by poważnym tonem mówić na antenie o polityce. Może poza serwisami.
Awatar użytkownika
śmiesznie łysy pan

śmiesznie łysy pan Śro Lis 13, 2019 5:53 pm

Trzy pytania:
- dokąd teraz odszedłeś? Na jaką posadę, bo rachunki płacić trzeba
- dlaczego twój twitter jest absolutnie zaangażowany politycznie
- co nas wszystkich obchodzą prywatne ansy dziennikarza z Kublikami i Łazarewiczami (tak jak i mnie nie obchodzą romanse jakichś Rajmudów).

I ostanie, na koniec - dlaczego ten tekst jest taki słaby?
Awatar użytkownika
Hhh

Hhh Śro Lis 13, 2019 5:58 pm

Żebyś tak się redaktorze angażował w niezależność Trójki, jak w te swoje wywody. Zepsułeś Trójkę pisowski dygnitarzu, a teraz lamentujesz?!
Awatar użytkownika
fantasta

fantasta Śro Lis 13, 2019 9:30 pm

Zabawny jest też fakt, że Pan Świetlik pracował w Centrum Monitoringu Wolności Prasy, a za jego dyrektorowania zlikwidowano w Trójce poranne przeglądy prasy, ok. 6:50 i 7:20. Widocznie w obecnej prasie wciąż jest za dużo wolności...
Awatar użytkownika
ebro

ebro Czw Lis 14, 2019 12:39 am

Jasne. Do Polskiego Radia na początku 2016 nie przyszła Stanisławczyk - Żyła, a po niej Sobala i Rogoyski. Nie dokonali trwających do dzisiaj czystek, nie sprowadzili zgrai politycznych pseudo dziennikarzy, gotowych wykonać każde zadanie zlecone przez pisowskich mocodawców. Nie ma w Polskim Radio Klarenbacha, Kani, Hejke, Rachonia, Lisickiego, Kamińskiej, Turek itp. "niezależnych" mistrzów mikrofonu. Panie Wiktorze, po 1989 nigdy nie było cacy, ale też NIGDY nie było tak jak teraz !
Awatar użytkownika
Jarek

Jarek Czw Lis 14, 2019 1:13 am

"Piotr Łodej"? Tak! Dzięki pańskiemu występowi w pamiętnym "Za, a nawet przeciw", przestałem słuchać Pana porannej audycji. Trojkę już też daruję sobie coraz częściej. Korzystam z dobrodziejstwa podcastów. Teraz słucham, czego chcę. Niestety, a byłem z Trójką od 1981 roku.
Awatar użytkownika
PiSarro

PiSarro Czw Lis 14, 2019 11:12 am

"fantasta" napisał(a): Zabawny jest też fakt, że Pan Świetlik pracował w Centrum Monitoringu Wolności Prasy, a za jego dyrektorowania zlikwidowano w Trójce poranne przeglądy prasy, ok. 6:50 i 7:20. Widocznie w obecnej prasie wciąż jest za dużo wolności...

Jeszcze zabawniejsze, że w Trójce zaistniał jako częsty gość Salonu prasowego. Tak, było coś takiego, za dyrektury tej przebrzydłej Jethon, ale nie za czasów niezrównanego pluralizmu dyr. Świetlika. Żałosny gość, pewnie wkrótce odnajdzie się w IPN, jak jego równie udany poprzednik AdamHlebowicz.
Awatar użytkownika
saur

saur Pią Lis 15, 2019 10:40 am

szczególnie towarzysz Łodej prowadząc pamiętna "Za a nawet przeciw", potwierdza tezę o tych "którzy awansowali na prowadzących pasma". Zasłużenie.
Awatar użytkownika
Obserwator

Obserwator Pią Lis 15, 2019 4:09 pm

Wiktor Świetlik - ostatni Mohikanin. Jeszcze jak najlepszego i najbardziej obiektywnego redaktora wszech czasów wywalą- Jego Niezależność Pawła Lisickiego, to mój świat runie.
Awatar użytkownika
Perseusz

Perseusz Pią Lis 15, 2019 4:10 pm

"Hanka" napisał(a): Panie Wiktorze! Zapomiał Pan wspomnieć o salonie politycznym Lisickiego, który zawsze jest wywiadem z tezą (albo podśmiechujka z opozycji albo realizacja q&a partii rządzącej), o serwisach, w których najważniejszym wydarzeniem świata jest piknik rodzinny PiS w Stężycy, wieczornych audycjach historycznych z ekspertami, którzy tworzą historię zgodną z wizją prezesa Polski, dzień pamięci Kornela Morawieckiego itp itd. Żeby nie wspomnieć o tych wszystkich „projektach specjalnych z tezą” za pieniądze spółek skarbu państwa.
Słucham Trójki od 35 lat, ale już bardzo wybiórczo. Wyciszam serwisy, Lisickiego, nie słucham wieczorem, bo te historyczno-publicystyczne gnioty lepiej by się wpisały w ramówkę radia Maryja.
Ja mam podobnie... niestety...
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości