WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
lawyer

Wirtualna Polska informuje użytkowników o zmianach związanych z RODO

lawyer Nie Mar 04, 2018 11:28 pm

a co jeśli nie wyrażę zgody ? - nie wiem jak bardzo zagłębialiście się w RODO w WP, ale moim zdaniem, to jest z RODO zgodne nie jest
Awatar użytkownika
JA

Re: Wirtualna Polska informuje użytkowników o zmianach związanych z RODO

JA Pon Mar 05, 2018 8:54 am

No właśnie informacja jest że istnieje coś takiego jak RODO plus cyt"Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych naszych klientów, w tym profilowanie oraz w celach analitycznych będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyrażasz zaznaczając przycisk „zgadzam się”, znajdujący się na końcu tekstu - dodano w komunikacie."na podstawie dobrowolnej zgody ,a proszę mi pokazać gdzie w tej całej informacji jest możliwość nie wyrażenia zgody?Nie ma.Informacja od WP jest że my i nasi partnerzy będą zbierać o tobie dane,a ja może nie chcę żeby zbierano?może nie wiem co zbieracie,co to są za wasi partnerzy.PROSZĘ POKAZAĆ GDZIE JEST OPCJA NIE WYRAŻAM ZGODY? bo to wygląda na narzucone z góry plus i tak się nic nie zmienia zrobimy z twoimi danymi co będziemy chcieli,a ty nawet nie będziesz wiedział kto...ot mi ochrona
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Pon Mar 05, 2018 9:39 am

Jak zwykle: Klik... Klik... Klik...

Niestety wszelkie prawa w zakresie umów adhezyjnych sprowadzają się do tego, że konsument w zasadzie niewiele może.
Awatar użytkownika
kkc

kkc Pon Mar 05, 2018 10:25 am

"lawyer" napisał(a): a co jeśli nie wyrażę zgody ? - nie wiem jak bardzo zagłębialiście się w RODO w WP, ale moim zdaniem, to jest z RODO zgodne nie jest

Nie jest zgodne z RODO, ale jest zgodne z obecnym stanem prawnym. Dlatego robią to teraz, a nie w maju. Jak by zrobili w maju, to by im zostało 20% obecnych baz.
Awatar użytkownika
siem11

siem11 Pon Mar 05, 2018 10:52 am

Oni urządzają sobie z nas śmiech.
NIE ZGADZAM SIĘ NA PODANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH
ZADZWONIĘ I POPYTAM RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICK.
oszuści
Awatar użytkownika
Tomasz

Tomasz Pon Mar 05, 2018 10:59 am

Smutne jest to że nie mozna odmówić udzielenia zgody. Są tylko dwie opcje:
- zgadzam się
- zapytaj później
Opcji nie zgadzam się zapomniano dodać
Awatar użytkownika
byly czytelnik

byly czytelnik Pon Mar 05, 2018 11:06 am

przestane zagladac na wp, nie mam zamiaru klikac ze sie zgadzam.
Awatar użytkownika
zenobiusz

zenobiusz Pon Mar 05, 2018 3:26 pm

"Tomasz" napisał(a): Smutne jest to że nie mozna odmówić udzielenia zgody. Są tylko dwie opcje:
- zgadzam się
- zapytaj później
Opcji nie zgadzam się zapomniano dodać

Pewnie dodadza , ze jesli sie nie zgadzasz wejdz w ustawienia przegladarki i zablokuj ciasteczka ;) lub zainstaluj wtyczke dbajaca o prywatnosc ;)
Awatar użytkownika
Antananarywwa

Antananarywwa Pon Mar 05, 2018 3:29 pm

Jak pisał ktoś wcześniej, od wprowadzenia RODO obok zgadzam się będzie musiał pojawić się napis nie zgadzam się więc proponuje poczekać do dnia wejścia w życie tych przepisów a teraz przeczekać.
Awatar użytkownika
jeszczenormalny

jeszczenormalny Pon Mar 05, 2018 4:47 pm

Wystarczy olac Firefox czy Google Chrom i przejsc na Microsoft i po sprawie.
Awatar użytkownika

www Pon Mar 05, 2018 8:00 pm

"jeszczenormalny" napisał(a): Wystarczy olac Firefox czy Google Chrom i przejsc na Microsoft i po sprawie.
niestety microsoft na 10 pokazuje też
Awatar użytkownika
Tomasz

Tomasz Pon Mar 05, 2018 10:07 pm

Najpierw nasze posły - osły wymyślili - chyba z braku lepszych zajęć - informacje o "ciasteczkach" cookies, na które trzeba było klikać do znudzenia o wyrażanie zgody, teraz to samo z ochroną danych osobowych. Nawet jeśli się nie loguję tylko czytam treści "WP" czy "Sportowe fakty". Kolejny idiotyzm UE?
Awatar użytkownika
x-men

x-men Pon Mar 05, 2018 10:25 pm

"byly czytelnik" napisał(a): przestane zagladac na wp, nie mam zamiaru klikac ze sie zgadzam.

To za chwilę nigdzie niczego nie będziesz czytał. WP wyszła przed szereg widać, reszta będzie ci serwować to samo tylko od dnia wejścia RODO w życie. Podziękuj prawodawcy.
Awatar użytkownika
KX

KX Wto Mar 06, 2018 3:09 pm

Wp jest najbardziej wk.. serwisem w Polsce . Wysyłam im komunikat DNT w nagłówku zgłoszenia a więc powiadamiam ich przed wyświetleniem strony że nie życzę sobie śledzenia i przekazywania moich danych innym podmiotom . A oni i tak usiłują wyłudzić ode mnie zgodę na handlowanie moimi danymi ! No w pale się nie mieści.
Znów będę musiał napisać skrypt wycinający to rypane okno !
Awatar użytkownika
kama1511

kama1511 Wto Mar 06, 2018 5:06 pm

Komunikat wyświetlany przy każdej próbie otwarcia strony WP. Jest to robione w sposób nachalny i ordynarny .Czasami blokuje Internet. Życzyłbym sobie nieoglądania więcej tego komunikatu.
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości