WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
sklepik

Zakaz handlu w niedziele nie utrudnia życia większości Polaków

sklepik Sob Sty 18, 2020 10:10 am

Nikt się nie skarży, bo nadal normalnie działają Żabki i stacje paliw. Gdyby jeszcze tą lukę domknięto, to by dopiero był realny wynik i z pewnością jednoznacznie negatywny. Widzę co się dzieje w Żabce koło mnie, kolejki jak za PRL-u.
Awatar użytkownika
Gość X

Re: Zakaz handlu w niedziele nie utrudnia życia większości Polaków

Gość X Sob Sty 18, 2020 10:34 am

Co z tego skoro piekarnie mają prawie wszystkie niedziele otwarte, a o dziwo zamknęli ją na Trzech Króli. Tylko 7 niedziel handlowych w tym roku. Po wakacjach nie będzie otwartych z wyjątkiem dwóćh ostatnich przed kolejną gwiazdką.
Awatar użytkownika
Zenek

Zenek Sob Sty 18, 2020 10:36 am

To było do przewidzenia, że z czasem większość się przyzwyczai i nie będą mieli problemu. Tak samo jak z likwidacją gimnazjów. Najpierw jest wielkie pianie, a z czasem sondaże pokazują, że jednak aż tak dużo osób nie jest niezadowolonych, a PiS nadal notuje dobre wyniki.
Awatar użytkownika
Tom

Tom Sob Sty 18, 2020 10:53 am

Ale przecież w każdym mieście można znaleźć kilka lub kilkanaście osiedlowych sklepów, gdzie można kupić podstawowe produkty.
Awatar użytkownika
Dave

Dave Sob Sty 18, 2020 10:54 am

"Gość X" napisał(a): Co z tego skoro piekarnie mają prawie wszystkie niedziele otwarte, a o dziwo zamknęli ją na Trzech Króli. Tylko 7 niedziel handlowych w tym roku. Po wakacjach nie będzie otwartych z wyjątkiem dwóćh ostatnich przed kolejną gwiazdką.

A ja chciałbym, żeby urzędy były czynne w niedziele bo w tygodniu nie mam czasu...
Awatar użytkownika
mm

mm Sob Sty 18, 2020 2:35 pm

"Dave" napisał(a):
"Gość X" napisał(a): Co z tego skoro piekarnie mają prawie wszystkie niedziele otwarte, a o dziwo zamknęli ją na Trzech Króli. Tylko 7 niedziel handlowych w tym roku. Po wakacjach nie będzie otwartych z wyjątkiem dwóćh ostatnich przed kolejną gwiazdką.

A ja chciałbym, żeby urzędy były czynne w niedziele bo w tygodniu nie mam czasu...

Oj tak. Czas działania urzędów wymusza branie wolnego z pracy. Więc Niech pracują w tygodniu od 12 do 20 a w sobotę do 14.
Awatar użytkownika
mes que un club

mes que un club Sob Sty 18, 2020 11:21 pm

w soboty też powinien być zakaz handlu !!! a od pn do pt wszystkie sklepy i galerie czynne 5:00 - 23:00
co Wy na ten pomysł :)
Awatar użytkownika
sammler

sammler Nie Sty 19, 2020 1:03 am

Fakt, życia nie utrudnia, jeżeli mówimy tylko o tym, czy fakt, że w niedzielę sklep jest zamknięty, nam przeszkadza. Nie, przeszkadza, bo w 6 pozostałych dni jest otwarty. Ale... To, co się dzieje w piątki, a szczególnie w soboty pod wielkimi centrami handlowymi, to istny Sajgon - ilość spalin, która jest dodatkowo i zupełnie niepotrzebnie generowana w gigantycznych korkach prawi, że za 20 lat w styczniu nie będzie dziwiła temperatura +15 stopni, a nie tylko +5/10.
Awatar użytkownika
Maciek

Maciek Nie Sty 19, 2020 2:13 am

Mnie utrudnia i to bardzo. Na tygodniu nie mam czasu robić zakupów. W soboty tłumy w sklepach. A w poniedziałki puste półki. A we wtorek już nie ma czasu....
Awatar użytkownika
vv

vv Nie Sty 19, 2020 12:46 pm

Taki ch*j. Ostatnio w niedzielę zatkał mi się odpływ i co? Nie podjadę do Castoramy/Leroya, bo zamknięte.
Awatar użytkownika
T1000

T1000 Nie Sty 19, 2020 6:35 pm

Utrudnia i to bardzo, w sklepach w soboty niesamowity tłok, nieziemskie kolejki do kas i dużo wyższe niż w tygodniu ceny!
Awatar użytkownika
T1000

T1000 Nie Sty 19, 2020 6:36 pm

Niektóre sieciowe piekarnie w niedzielę oczywiście zamknięte.
Awatar użytkownika
T1000

T1000 Nie Sty 19, 2020 6:37 pm

"Tom" napisał(a): Ale przecież w każdym mieście można znaleźć kilka lub kilkanaście osiedlowych sklepów, gdzie można kupić podstawowe produkty.

Można, dużo drożej. O to chodziło???
Awatar użytkownika
mario

mario Pon Sty 20, 2020 8:54 pm

chyba na kierownictwie jedynie słusznej partii robili ten sondaż, bo reszta narodu w piątek i sobotę szykuje się jak na wojnę z zaopatrzeniem
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość