WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Ała

Zakaz handlu w niedziele to ograniczenie wolności klientów i sprzedawców, ale bez dużego wpływu na gospodarkę (opinie)

Ała Pią Mar 24, 2017 7:28 am

Lubię móc zrobić zakupy w niedzielę. Zwłaszcza że w tygodniu pracuję 8-19.

Nie znaczy że muszę coś wtedy kupić, ale lubię wiedzieć, że jakby coś, to mogę.
Awatar użytkownika
Katarzyna M

Re: Zakaz handlu w niedziele to ograniczenie wolności klientów i sprzedawców, ale bez dużego wpływu na gospodarkę (opinie)

Katarzyna M Pią Mar 24, 2017 7:57 am

Co za brednie wypisuje redakcja w tytule. Może autor tego tekstu postawił postawiłby się w roli sprzedawcy który musi przyjść w niedzielę do pracy zamiast poświecić ten czas dzieciom.
Zakupy można zrobić w inny dzień a niedziela to jeden z nielicznych dni który mogę poświecić dla rodziny. Jakoś w Niemczech czy Norwegi nie ma tragedii z powodu zamkniętych sklepów. Dlaczego redakcja nie ujmie się za wolnością pracowników handlu? Pracownicy handlu to przede wszystkim kobiety. Kto lepiej niż my zadba o ciepło rodzinnego domu?
Awatar użytkownika
wkurzony

Re: Zakaz handlu w niedziele to ograniczenie wolności klientów i sprzedawców, ale bez dużego wpływu na gospodarkę (opinie)

wkurzony Pią Mar 24, 2017 9:46 am

Mam dość tej neoliberalnej religii w naszym kraju. Najwyższy czas zrozumieć, że pracownik to też człowiek, a nie cyferki w równaniu o płacach zarządów i prezesów. Praca w niedzielę to żadna wolność tylko niewolnictwo. W krajach zachodu to normalne, że niedziela jest wolna - tam funkcjonują normalne związki zawodowe i socjaldemokraci, którzy miast skupić się na problemach przedsiębiorców słusznie kierują swoją uwagę na własnych obywateli. Polsko, obudź się z postbalcerowiczowskiego koszmaru.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Pią Mar 24, 2017 9:50 am

"Katarzyna M" napisał(a): Co za brednie wypisuje redakcja w tytule. Może autor tego tekstu postawił postawiłby się w roli sprzedawcy który musi przyjść w niedzielę do pracy zamiast poświecić ten czas dzieciom.
Zakupy można zrobić w inny dzień a niedziela to jeden z nielicznych dni który mogę poświecić dla rodziny. Jakoś w Niemczech czy Norwegi nie ma tragedii z powodu zamkniętych sklepów. Dlaczego redakcja nie ujmie się za wolnością pracowników handlu? Pracownicy handlu to przede wszystkim kobiety. Kto lepiej niż my zadba o ciepło rodzinnego domu?

Super. A ja pracuję w tygodniu od rana (7.30) do nocy (tak długo, jak trzeba). A w weekend - jak mi jeszcze sił starczy. I kto się mną zajmie?
No dobra, jest Tesco - otwarte całą dobę. Ale jak już skończę pisać, to mi w głowie . i nie mam siły na kierunek inny niż łóżko.

Taki zakaz handlu w niedzielę jest jedną z tych spraw wynikających z "dobrych intencji".
Ale żebym nie kupował w niedzielę, musiałbym kończyć o 16 (realnie nieosiągalne nawet w urzędach; ludzie wszędzie zostają po godzinach).
A gdybym pracował do tej 16.00 wielu ludzi, za których los jestem w części odpowiedzialny, miałoby PRZECHLAPANE.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Pią Mar 24, 2017 9:55 am

"wkurzony" napisał(a): Mam dość tej neoliberalnej religii w naszym kraju. Najwyższy czas zrozumieć, że pracownik to też człowiek, a nie cyferki w równaniu o płacach zarządów i prezesów. Praca w niedzielę to żadna wolność tylko niewolnictwo.

Ale każdy pracownik - nie tylko sprzedawca. Ja też. Chcę móc skończyć pracę o 16.00. I mieć czas na normalne zakupy. I w sumie mogę - ale jakbym tak robił, wielu ludzi miałoby przechlapane. Czyli realnie jednak nie mogę.

Taki nam się świat porobił. Na całym świecie. Wszędzie, gdzie jadę jest tak samo. Nie powstrzymamy tego ustawą. Prawo to mocne narzędzie, ale nie mocniejsze niż rzeczywistość.
Awatar użytkownika
TruTru

TruTru Pią Mar 24, 2017 10:24 am

Nie podoba CI się praca w niedziele, to znajdź sobie taką, w której pracujesz pon-piątek. Jest ich całkiem sporo na rynku. Poza tym przecież pracujący w niedziele i tak mają inny dzień w tygodniu wolny, więc wtedy mogą zadbać o dom i dzieci. Zobaczymy jak bardzo się ucieszysz, jak dostaniesz wypowiedzenie z pracy, bo okaże się, że przy 6 dniach pracy sklep nie potrzebuje tylu kasjerek.
Awatar użytkownika
Maria

Maria Pią Mar 24, 2017 10:28 am

To jest ograniczanie moich swobód obywatelskich!!! Jak ktoś nie chce pracować w handlu to przecież nie musi a ja chcę mieć możliwość gdzieś w niedzielę wyjść czy pojechać do galerii handlowej bo w małych miastach to nawet piwa się nie można napić w pubie bo też stosują się do zakazu i wszystko pozamykane.
A wszystko przez tych cholernie pazernych czarnosukienkowych co myślą, że przyjdę i dam im na tacę. Ich sklepy z dewocjonaliami będą otwarte a normalny człowiek ma chyba iść do lasu powiesić się z nudów! Draństwo!!!!
Awatar użytkownika
Jens Darzyc

Jens Darzyc Pią Mar 24, 2017 10:50 am

To znaczy że Wasz idol - Niemcy ograniczył wolnpość klientów i sprzedawców a nam nie wolno, prawda? Bo co wolno wojewodzie...? Może poinformujecie o tym tego jak mu tam, no tego od "Polski, Pani swoich granic". A mnie uczyli, że w 966 r był Chrzest Polski a to w świetle ideologi kapuścianych ( z brukselki) "autorytetów" zkłamstwo. No tak Mieszsko I był Panem swoich granic a dopiero po wstąpieniu do UE zaczyna się prawdziwa wolność i i powstaje Polska, dlatego dopiero teraz można powiedzieć, że Polska jest Panią swoich granic - jasne?
Awatar użytkownika
Forsowanie

Forsowanie Pią Mar 24, 2017 11:19 am

ustawy o zakazie handlu w niedziele to spłacanie długów wyborczych episkopatowi, i na przysłość ewentualnych(!?) wyborów abonament.
Sprawy pracownicze można załatwić podwyższeniem wypłat za niedzielę, każdy sobie wybierze do woli. Ale wolność to nie jest wartość w kościele, tam musi być nakaz i zakaz.
Awatar użytkownika
boby

boby Pią Mar 24, 2017 11:59 am

ale jakie antydemokratyczne reżimowe władze przewodzą w takich krajach jak Niemcy czy Francja. Tam od wielu lat łamane są podstawowe prawa obywateli.
Awatar użytkownika
sas

sas Pią Mar 24, 2017 2:30 pm

w niedziele pracuja lekarze, policjanci, dzienikarze (dzien bez wiadomosci), telewiazja, księża i inne zawody- tez ludzie dlaczego? nie maja miec wolne, czas dla rodziny, na spacer....
Awatar użytkownika
Ewe

Ewe Pią Mar 24, 2017 3:10 pm

No tak w tym pewnie super wolny dzień mają pracownicy.rewelacja może dzieci do szkoły nie pójdę albomaz do pracy cudownie.prawda jest taka że laza znudzona całe rodziny babcie co tak walczyli o wolne soboty ledwo się kilka Ale do marketu biegiem. Wasze tłumaczenia sa dla śmieszne ze nie można robić zakupów A ile to Ty tego jedzenia potrzebujesz jest sobota .kiedyś było zamknięte i wszyscy żyliśmy może wogole 24h otwarte zeby każdemu dogodzić. Ludzie wy się zastanówcie bo mnie te tłumaczenia zamknięte w niedzielę koniec swita normalnie .wszyscy glodni brak rozrywki w postaci marketu. No ręce do Boga A lekarze policjanci itd to jak sie orientuje zawsze pracowali 24h i tak było jest i będzie.chyba że mają nie pracować zewzgledu na zamknięty sklep.to umieram na rękach bo sklep zamknięty o zgrozo co za puste podejście bez zrozumienia tematu
Awatar użytkownika
Mich.

Mich. Pią Mar 24, 2017 4:35 pm

13 dni wolnych w swiata sa cudne dla ludzi.a jeszcze jak beda wolne niedzie to juz bedzie bardziej cudnie,bardzo sie ciesze.
Awatar użytkownika
marian

marian Pią Mar 24, 2017 8:35 pm

"Forsowanie" napisał(a): ustawy o zakazie handlu w niedziele to spłacanie długów wyborczych episkopatowi, i na przysłość ewentualnych(!?) wyborów abonament.
Sprawy pracownicze można załatwić podwyższeniem wypłat za niedzielę, każdy sobie wybierze do woli. Ale wolność to nie jest wartość w kościele, tam musi być nakaz i zakaz.

to w Niemczech i Austrii też rządzą czarni..?
Awatar użytkownika
OLO

OLO Pią Mar 24, 2017 8:42 pm

pewnie pisis chce wprowadzić zakaz w niedzielę. człowiek pracuje przez cały tydzień i nie będzie mógł iść na zakupy w niedzielę, bo mały ma takie widzi mi się. pewnie myślą, że ludzie będą chodzić do kościoła i dawać na tacę dla kleru. co raz mocniej utrudniają życie w Polsce. mały i spółka.
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości