WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Gość

Zakaz handlu w niedziele z coraz mniejszym poparciem

Gość Nie Lut 03, 2019 9:37 am

Zakaz zniknie jak uda się odsunąć PiS od władzy, cierpliwość. 2 niedziele z zakazem jakoś dało się przeżyć. Ale teraz czuje, że rządząca partia dyktuje mi jak mam żyć. Chcesz coś zrobić w sobotę - nie! Musisz iść do sklepu zrobić zaopatrzenie, bo w niedzielę zamknięte.
Awatar użytkownika
Słupszczanin

Re: Zakaz handlu w niedziele z coraz mniejszym poparciem

Słupszczanin Nie Lut 03, 2019 9:50 am

Proste rozwiązanie..praca w każdą niedzielę na zasadzie dobrowolnośći za podwójna stawkę
Awatar użytkownika
kolis

kolis Nie Lut 03, 2019 10:42 am

Nie rozumiem jak można komuś zabraniać pracy. Jeśli jest ktoś przeciwnikiem sklepów w niedziele, to niech się nie zatrudnia w sklepie i niech nie robi zakupów. Ale też niech nie zabrania robić tego innym.
Awatar użytkownika
Gość

Gość Nie Lut 03, 2019 11:52 am

Nie znam takiego człowieka pracującego w handlu który byłby załamany z powodu wolnych niedziel jeszcze sobotę sklepy Mogłyby być czarne do południa i zakaz pracy do 23:00 spokojnie wystarczą sklepy żeby były Czynne do 22:00 Max tam pracują ludzie nie roboty
Awatar użytkownika
Marek

Marek Nie Lut 03, 2019 12:17 pm

Kaczyński, człowiek który nigdy nie był w sklepie (poza jedną propagandową wizytą dla telewizji gdy wymachiwał 200-złotowym banknotem kupując chleb) decyduje kiedy Polacy mogą robić zakupy.
Awatar użytkownika
Lajkonik

Lajkonik Nie Lut 03, 2019 12:21 pm

Kupuję wszystko już internecie i to poza granicami kraju . jedynie spożywkę (artykuły spożywcze) kupuje w sklepach. a nawet chemię (detergenty) sobie sprowadzamy z zagranicy. tylko i wyłącznie przez to że w niedzielę nie mogę robić zakupów. Kupuję w niedzielę bo tylko mam czas w ten dzień tylko że w internecie.
Awatar użytkownika
Xenia

Xenia Nie Lut 03, 2019 12:26 pm

Jak ktoś nie chce robić zakupów w niedzielę nie musi ich robić . ale są ludzie którzy chcą pracować w niedzielę i są ludzie którzy mają tylko czas robić zakupy w niedzielę. Nie każdy jest urzędnikiem i pracuję do 15:00. I ma wolne soboty. Zresztą ktoś tutaj napisał że dziwi się że ludzie nie mają lepszych zajęć niż niedziele chodzenia po centrum handlowym... Po pierwsze to moja sprawa co chcę robić a po drugie kiedyś jaki na się kino pojawiło to też krytykowano i mówiono No jak to do X muzy w niedzielę zamiast na spacer ......... No to jest myślenie z początku XX wieku. To samo było z telewizorami że zabierają czas i wspólne spędzanie czasu. To może zlikwidujmy kina i telewizory...
Awatar użytkownika
mon

mon Nie Lut 03, 2019 12:40 pm

Ludzie nie wiedzą co robić w niedziele. Chodzenie do kościoła jest bez sensu ponieważ tam też ciągle tylko zakazy i nakazy - ciekawe czy księża też to stosują. Spacery na dworze po mieście czy sport obecnie grożą zatruciem, ponieważ smog. W TV nędza obojętnie jaki kanał się włączy. W kinach też nie ma nic specjalnego na co warto wydać 30 zł na osobę. Pozostają książki, gry, internet a spacery po galeriach urozmaicały czas wolny. Poza tym są tam kawiarnie, restauracje czyli dzień bez gotowania.
Wg PiS - do kościoła, stanie przy garach i bezmyślne gapienie się w TVPiS - oto idealny przepis na spędzanie czasu w niedzielę.
Awatar użytkownika
Shark

Shark Nie Lut 03, 2019 1:56 pm

Nigdy nie robiłem zakupów w niedzielę, więc dla mnie to obojętne.
Naprawdę da się żyć bez zakupów w niedzielę.
Awatar użytkownika
Poldek

Poldek Nie Lut 03, 2019 2:03 pm

Oczywiscie ze da sie zyc bez handlu w niedziele, tak samo jak da sie zyc bez pradu w godzinach 16-19. Czy bez wody w sobote. Pytanie tylko co to za zycie.
Awatar użytkownika
Tomek

Tomek Nie Lut 03, 2019 3:18 pm

Czy w Polsce trzeba naprawde tytulow profesorskich, zeby dojsc do wniosku, ze wystarczy placic podwojna stawke za niedziele? Tak jest chocby u mnie w Holandii. Firmy jakos nie bankrutuja przez to.
Awatar użytkownika
kamil;

kamil; Nie Lut 03, 2019 3:19 pm

Nigdy nie chcieli, tylko nikt ich nie pytał o zdanie.
Awatar użytkownika
Arturro

Arturro Nie Lut 03, 2019 6:21 pm

"Tomek" napisał(a): Czy w Polsce trzeba naprawde tytulow profesorskich, zeby dojsc do wniosku, ze wystarczy placic podwojna stawke za niedziele?.

Nie chodzi o konkretne przepisy czy stawki.
Chodzi o to, by obywatel miał cały czas za uchem szept, że jego życie zależy od widzimisię szefa partii rządzącej, który może sprawić uchwalenie dowolnego prawa, nawet głupiego, bo może.
Awatar użytkownika
Telabim

Telabim Nie Lut 03, 2019 9:13 pm

W najbliższe wybory mój głos ma partia która cofnie te PiSowskie brednie. Nie będą mi mówić co mam robić ze swoim czasem.
Awatar użytkownika
Nick

Nick Nie Lut 03, 2019 10:50 pm

Przecież ta ustawa to dramat. Obecnie praca kasjerów w weekendy to katorga. W mojej 2.5 tysięcznej wsi, gdzie zlokalizowana jest Biedronka, w sobotę nie da się tam w ogóle zaparkować. Zjeżdża się cała okolica, bo to jedyna Biedronka w promieniu 10-15 km. Kasjerki muszą zasuwać do 22 na pełnych obrotach, bo ludzie kupują jakby sklepy były zamknięte przez tydzień. Wcześniej ta sama Biedronka pracowała na tygodniu w godzinach 7-21. Teraz czas pracy zmienił się na godziny 6:30-22. Jest znacznie więcej pracy przy towarze itp. W Lewiatanie jest podobnie. W sobotę koło południa pełne kolejki do 3 kas. Dla supermarketów to dobrze, bo koniunktura sobotnia spokojnie rekompensuje im straty, wynikające z zakazu handlu w ND. Ale czy pracownicy mają lepiej? Przed wprowadzeniem ustawy, ruch w supermarketach w soboty był lekko podwyższony. W niedzielę czas pracy był krótszy, a ruch mniejszy niż na tygodniu. Zaś kasjer za pracę w ND otrzymywał cały dzień wolny na tygodniu. Teraz mogą cieszyć się wolną niedzielą. Tylko co to za radość, kiedy wrócą do domu przed północą w sobotę. I mają świadomość, że jutro do pracy na 6 rano. Nie wspomnę już o galeriach handlowych w większych miastach, bo tam po prostu miejsca parkingowe zapełnione są od samego rana do wieczora. A sobotnie kolejki w Tesco w centrach handlowych, to po prostu rodem z PRL.Ale mądrzejsi wiedzieli lepiej jak uszczęśliwić naród. I tak uszczęśliwili, że pracujący w handlu popierają zniesienie zakazu.
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość