WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Neo

Zapinamypasy.pl znika, bo za jakością dziennikarską nie poszły rozwój biura reklamy i cierpliwość inwestora

Neo Śro Cze 06, 2018 4:45 am

Na jakiekolwiek media potrzeba dużych pieniędzy, a jeśli coś jest nierozpoznawalne, potrzeba na początku stosu pieniędzy. Indywidualny inwestor nie ma szans z brutalnym rynkiem! Padają na projektach giganci. Ale brawo dla inwestora za gest. Żaden inny indywidualny biznesmen takiej kasy by nie wyłożył, bo doświadczenie mówi mu, że idzie ona w błoto!
Awatar użytkownika
Dasz

Re: Zapinamypasy.pl znika, bo za jakością dziennikarską nie poszły rozwój biura reklamy i cierpliwość inwestora

Dasz Śro Cze 06, 2018 7:06 am

Rynek brutalnie zweryfikowal wielkość/popularność kolejnych niszowych dziennikarzy, a już nazwa zapinamypasy to śmiech na sali. Komu kojarzyło się to z radiem sportowym a komu z portalem o bezpieczeństwie na drogach?
Awatar użytkownika
Przemek

Re: Zapinamypasy.pl znika, bo za jakością dziennikarską nie poszły rozwój biura reklamy i cierpliwość inwestora

Przemek Śro Cze 06, 2018 7:53 am

To teraz się nie dziwię że to radio znika skoro mamy takich analityków i doradców medialnych jak w artykule wyżej.

Grzechami pierworodnymi tego radia były:
- bardzo ograniczona dostępność, była to jedynie via strona www, na określonych przeglądarkach i systemach operacyjnych (kombinacja zwalonej strony i kodeka HE-AAC). Do końca był brak linku do zewnętrznych playerów i brak aplikacji mobilnej (sic!).
- słabe serwery nie pozwalały na odsłuch przy większej liczbie słuchaczy
- w przypadku bardziej niszowych w Polsce dyscyplin prowadzący mieli mgliste o nich pojęcie. Na początku słuchacze dzwonili i prostowali, później przestali. Dlaczego? Bo radio wpisało ich numery telefonów na czarną listę....Zresztą tak było nawet z piłką nożną.
- konkurencyjne radio powstało na bazie już istniejącego portalu sportowego, który jest źródłem finansowania i rozpoznawalności, zapinamypasy.pl startowało od zera.
- brak sprecyzowanej strategii spowodował że po dwóch miesiącach opuścił pokład naczelny (Michał Gąsiorowski)

Strategia tego radia to dla mnie była sporą zagadką i chętnie zobaczyłbym biznesplan tego przedsięwzięcia. Musiała to być fascynująca lektura, tyle że z gatunku fantasy..
Awatar użytkownika
Marek_Sz

Marek_Sz Śro Cze 06, 2018 8:17 am

"Przemek" napisał(a): To teraz się nie dziwię że to radio znika skoro mamy takich analityków i doradców medialnych jak w artykule wyżej.

Grzechami pierworodnymi tego radia były:
- bardzo ograniczona dostępność, była to jedynie via strona www, na określonych przeglądarkach i systemach operacyjnych (kombinacja zwalonej strony i kodeka HE-AAC). Do końca był brak linku do zewnętrznych playerów i brak aplikacji mobilnej (sic!).
- słabe serwery nie pozwalały na odsłuch przy większej liczbie słuchaczy
- w przypadku bardziej niszowych w Polsce dyscyplin prowadzący mieli mgliste o nich pojęcie. Na początku słuchacze dzwonili i prostowali, później przestali. Dlaczego? Bo radio wpisało ich numery telefonów na czarną listę....Zresztą tak było nawet z piłką nożną.
- konkurencyjne radio powstało na bazie już istniejącego portalu sportowego, który jest źródłem finansowania i rozpoznawalności, zapinamypasy.pl startowało od zera.
- brak sprecyzowanej strategii spowodował że po dwóch miesiącach opuścił pokład naczelny (Michał Gąsiorowski)

Strategia tego radia to dla mnie była sporą zagadką i chętnie zobaczyłbym biznesplan tego przedsięwzięcia. Musiała to być fascynująca lektura, tyle że z gatunku fantasy..

prezentujesz spojrzenie słuchacza. biznes radiowy, to przede wszystkim....................................................reklama. to ona finansuje cały biznes. nie słyszałem aby tam byli jacyś handlowcy, którzy biegają po rynku i zgarniają siano, by zarobić na pensję 30 pracowników, koszty studia etc. Reklamodawcy mieli przyjść sami?

to jakie jest radio, do kogo nadaje, to sprawa o tyle ważna, że daje właśnie paliwo działowi reklamy do działania.

łatwo było policzyć ile kasy jest potrzebne miesięcznie aby było na zero a ile by była górka. i powiem z doświadczenia, że to rząd wielkości na poziomie ponad 300 tys zł miesięcznie przy takim radiu. nie jest łatwo zebrać tyle kasy z rynku miesiąc w miesiąc, bo tutaj konkurencja jest mega silna (stacje radiowe naziemne, doświadczone działy reklamy itd).

Nikt tam nie odrobił lekcji...
Awatar użytkownika
re:cenzent

re:cenzent Śro Cze 06, 2018 8:17 am

Januszostwo biznesu w postaci klasycznej: zainwestuj milion złotych w radio, oczekuj zwrotu inwestycji po czterech miesiącach... Niesamowite, że można wyłożyć taką kasę bez przeprowadzenia analizy rynku, ryzyka... Zrozumiałbym, gdybyśmy mieli rok 1993...

Niemniej, to nie pierwsza taka historia. Przypomina mi się od razu przypadek kaszubskiej telewizji CSB TV (pamięta ktoś jeszcze ten projekt)? Właścicielom wydawało się, że robienie telewizji to biznes podobny jak filmowanie wesel. Tam klęska była o tyle bardziej spektakularna, że kanał o potencjale programowym osiedlowej kablówki wpuszczono na satelitę. :)
Awatar użytkownika
Nieudany biznesik jak tysiące innych

Nieudany biznesik jak tysiące innych Śro Cze 06, 2018 8:21 am

Jakoś mi nie żal. Słaby pomysł i tyle. Chciał wyrzucić kasę, wyrzucił, o czym tu więcej gadać?
Awatar użytkownika
pavv

pavv Śro Cze 06, 2018 8:22 am

To nie było radio o motoryzacji?
Awatar użytkownika
Kurdupel

Kurdupel Śro Cze 06, 2018 8:25 am

Ta wiadomość jest dla mnie mocno szokująca. Jeszcze wczoraj rano słuchając tej stacji miało się wrażenie, że wszystko idzie w dobrą stronę. Dziwię się, że Twarowski i Smokowski znaleźli tylko jednego strategicznego sponsora. Szczerze mówiąc, to nawet nie wiedziałem, że go mieli i byłem pewien, że to kompletnie ich projekt, pomysł i kasa. Odchodząc z Canal+ mówiono, że stworzą stację w internecie. Rok temu o tej porze nikt nie wiedział, że odejdą z Canal+, a dziś już jebło radio, którego byli współtwórcami. Smokowski, jeszcze się w nim nie zdążył pojawić. Mam nieodparte wrażenie, że wkrótce zobaczymy i usłyszymy ich w Canal+, a ich "upadek" nie był przypadkowy....
Awatar użytkownika
Bdb

Bdb Śro Cze 06, 2018 8:37 am

Wieszacie psy na inwestorze, eksperci... No to garść faktów:
1) nie ma problemu z uruchomieniem projektu, który będzie rentowny po 3. miesiącu. W tej chwili wystartowałem takich już kilka
2) Weszło dostało gigantyczny zastrzyk z państwowej kasy jakiś miesiąc temu, na złość Onetowi, Przeglądowi Sportowemu czy Sport pl Agory
3) Weszło dostało przyzwolenie na relacje, choć sublicencja na taką zabawę rozpoczyna się od setek tysięcy złotych

Moim zdaniem właściciel Zapinany pasy przesadził tylko z jednym: z kosztami osobowymi na start. Pierwsze relacje telewizyjne Polsatu to były rozpadające się garaże i może z 10 osób na krzyż. Ludzie robią tego w Stanach w dwie osoby. A tutaj ktoś kogoś przekonał, że musi być 40 osób... i to jest klops. :(
Awatar użytkownika
Beka straszna

Beka straszna Śro Cze 06, 2018 8:37 am

Skąd teraz nagle takie zdziwienie?
Robienie radia na powaznie to troche trudniejsze, niz smażenie pączków i wciskanie ludziom pościeli i garnków, od czego specjalistą jest Pan Remplewicz.
Jest biznes i jest „biznes”. Do poziomu Kulczyka - jak widać - jeszcze jakies 6 tysięcy lat, panie Bartoszu.
Nastepnym razem prosze sie poradzic starszych kolegow.
Awatar użytkownika
rafael

rafael Śro Cze 06, 2018 9:19 am

Biznesmen, kto i dlaczego go tak nazywa? Ponieważ ma jakieś spa czy coś innego. Znam wielu którzy zarobili niezłe pieniądze(chwała im), ale o biznesie nie mają zielonego pojęcia. Dla mnie ten facet o biznesie nie ma w ogóle pojęcia, o dziennikarstwie nie mówię, bo nie musi mieć. U nas wszystko jest popierniczone, pseudo biznesmeni, pseudo autorytety, pseudo fachowcy. Szkoda.
Awatar użytkownika
67

67 Śro Cze 06, 2018 9:25 am

A moze te pieniadze zostaly wyprane i sprawie powinno przyjrzec sie ABW?
Awatar użytkownika
m.

m. Śro Cze 06, 2018 9:53 am

Absolutnie nie zabiegali o słuchaczy, a tworzyli radio dla siebie. I jeszcze myśleli że jest dobre, albo że daje je sie szerzej słuchać. Otóż nie. Brak streamu dla zewnetrznych playerów czy aplikacji, nawet sama strona nieistniejące archiwum - kompromitował ich. No i tak jak start był dziwnym i nieperspektywicznym krokiem, tak samo zakonczenie było identyczne w stylu" pali się otwieramy, by byc szybsi" "pali się bo z wtorku na srode projekt sie nie spina". Wydawało się że rozgarnieci ludzie w teamie a kompletnie oderwani od rzeczywistosci z żadnym pomysłem jak to opakować zainteresować sprzedać. Brak wyrazistych aucycji, osobowosci za dużo muzyki. Flaki z olejem w dodatku przeswiadczeni o swojej sile i wyjątkowosci ciagle zbywajacy słuchaczy że pracują i link będzie lada dzien. Nawet mi ich nie żal, bo choc potencjał był to rozegrali to najgorzej jak tylko mogli. Gdyby zbudowali zaplecze weszli przed mundialem z Twaro i Smokiem, youtubem aplikacją, linkiem streamu, mogliby przynajmniej powalczyć. Tak od początku do końca projekt był bez szans.
Awatar użytkownika
kazek

kazek Śro Cze 06, 2018 10:07 am

Tak się dzieje, kiedy amatorzy biorą się za tematy, o których nie mają zielonego pojęcia. Właściciel/inwestor mówił na starcie, że po pół roku działalności będzie break even. Zabawny gość! Nie wiem po co się pakował w to taki fachura jak Twarowski.
Awatar użytkownika
mediator

mediator Śro Cze 06, 2018 10:09 am

Może należało szukać kolejnych inwestorów, partnerów do tego biznesu. Wsparcie finansowe, a może i merytoryczne, dałoby więcej czasu na rozkręcenie stacji i zebranie większej ilości reklamodawców, a może i sponsorów konkursów, wyjazdów etc. Szkoda, że ambitne projekty z dobrymi dziennikarzami znikają, a zostaje chała i bum, bum bum. Bo takich stacji niestety przybywa...
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość