WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Komunikaty prasowe - dodaj własną informację. Poinformuj o swoim projekcie!!

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
specaaaa
 

Zarabiaj w SKO z nowym rokiem szkolnym

specaaaa Śro Sie 31, 2011 2:31 pm

Wzrost oprocentowania środków gromadzonych na książeczkach Szkolnych Kas Oszczędności aż do 5 proc. i nowe, zmienione logo zainaugurują początek roku szkolnego. PKO Bank Polski rozpoczął kolejny etap rewitalizacji SKO.

Zmiana oprocentowania jest jedną z najważniejszych w programie modernizacji Szkolnych Kas Oszczędności. Do tej pory oszczędności gromadzone na książeczkach oprocentowane były na 3,5 proc. w skali roku. Od 1 września br. będzie to 5 proc.

– Chcemy spisać się na „piątkę”. Jest to pierwsza z szeregu modyfikacji, jakie czekają wszystkich zaangażowanych w działalność SKO, jeszcze w tym roku – mówi Michał Macierzyński, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim. Podwyższenie oprocentowania uatrakcyjni tę formę odkładania pieniędzy. Uzyskane w ten sposób środki powiększą pulę wspólnych pieniędzy Szkolnej Kasy Oszczędności i zgodnie z założeniami programu będą wykorzystywane przez opiekunów na cele związane z jej rozwojem.

Pierwszy dzwonek w szkołach przynosi również premierę nowego logo SKO. Jego metamorfoza symbolizuje odręczne pismo dziecka o nieregularnych kształtach, a cały logotyp podkreślony jest uśmiechem. Kolorystyka nawiązuje do kolorystyki Banku, aby także w ten sposób komunikować związek SKO z PKO Bankiem Polskim.

Wprowadzane do tej pory zmiany w programie Szkolnych Kas Oszczędności zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez nauczycieli, dzieci i ich rodziców. Liczba szkół uczestniczących w programie SKO wzrosła do blisko 1850, a suma zaoszczędzonych środków do 14,5 mln zł. Program edukacji finansowej realizowany w szkołach przez PKO Bank Polski objął do tej pory 380 tysięcy uczniów, z których ok. 150 tysięcy regularnie oszczędza na książeczkach SKO.

– Stale dążymy do unowocześnienia i uatrakcyjnienia Szkolnych Kas Oszczędności, których potencjał edukacyjny trudno przecenić. Dzięki działaniom podejmowanym w ramach SKO wiedza o finansach jest przyswajana i wykorzystywana w sposób naturalny przez najmłodszych. Aby wyposażyć młode pokolenie w narzędzia umożliwiające sprawne poruszanie się po świecie finansów, dostosowaliśmy program edukacyjny do wymogów współczesnego świata. W ubiegłym roku szkolnym SKO zaistniało w Internecie. Stworzyliśmy platformę blogową www.szkolneblogi.pl, wprowadziliśmy również konkurs SKO do świata wirtualnego. Do końca września każdy może zagłosować na najlepszą kronikę na stronie www.sko.edu.pl/konkurs – mówi Michał Macierzyński.

Rozwijając program SKO Bank przygotował kolejną edycję materiałów edukacyjnych, wzbogaconych o nowe treści i rozwiązania metodyczne. Stworzą one spójny program edukacji finansowej najmłodszych. Wszystkie materiały zostały przygotowane pod ścisłą kontrolą metodyków, a zakres przekazywanych informacji jest dostosowany do wieku i umiejętności dzieci. Nowe materiały edukacyjne znajdą się w pakietach powitalnych, które zostaną rozesłane do wszystkich szkół uczestniczących w działaniach Szkolnych Kas Oszczędności.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszy 2. cykl audycji radiowych dla dzieci „SKO - Słuchaj, Kalkuluj, Oszczędzaj”. Tak jak poprzednio audycje będą nadawane w Pr I Polskiego Radia w paśmie Radio Dzieciom. Prowadzone w formule edutainmentu promują wśród najmłodszych ideę oszczędzania. Cele edukacyjne realizowane są nie tylko poprzez przekazywanie podstawowej wiedzy z zakresu bankowości i świata finansów, ale również poprzez rozwijanie świadomości społecznej i ekologicznej najmłodszych.

W interaktywnych programach nie zabraknie wypowiedzi ekspertów Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Do nowego cyklu przygotowywane są specjalnie na zamówienie Banku kolejne piosenki o charakterze edukacyjnym. Będą również reportaże, zagadki, pytania do słuchaczy i w każdej audycji obok osoby prowadzącej pojawiać się będzie jeden z bohaterów bankowego programu edukacji (Detektyw Oszczędek, Jan Ekspert, Kasia, Kuba). W tym cyklu obejmującym 20 audycji będzie mowa o bankach, oszczędzaniu i SKO.

Z kolei wrześniowy numer ekonomicznego poradnika dla dzieci „Brawo Bank”, wydawanego przez Bank jako dodatek do „Poradnika Bankowego”, poświęcony będzie powrotowi do szkoły, nauce, sposobom uczenia się, zdobywania wiedzy oraz bankom. Zaprezentowane w nim zostaną prace laureatów konkursu „Kartka z wakacji”. Ogłoszony zostanie również nowy konkurs plastyczny na przygotowanie plakatu zachęcającego do oszczędzania jako akcja promująca aktywność w ramach obchodów „października - miesiąca oszczędzania”.
Wróć do Najnowsze informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość